Pytanie:
Jak mogę ułatwić zmianę biegów?
Tara Porrey
2010-08-17 22:15:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jestem w punkcie, w którym całkowicie uniknę niektórych przepisów tylko dlatego, że wymagają przesiewania i uważam to za niezwykle nudne. Czy jest lepsza metoda? Lepsze narzędzie? Magiczny przesiewacz?

Powiązany wątek: http://cooking.stackexchange.com/questions/5273/sifting-dry-ingredients
Podczas gdy tytuł tego pytania * używa * poprawnie „smacznego”, [słowo] (http://www.merriam-webster.com/dictionary/palatable) ma konotacje „mmm, smaczne!” Może edytuj, aby powiedzieć „łatwiej”?
Siedem odpowiedzi:
KatieK
2010-08-17 22:27:59 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Użyj robota kuchennego, aby napowietrzać mąkę i wmieszać inne suche składniki.

Jako bonus dla mnie, miskę robota kuchennego można myć w zmywarce. Muszę ręcznie wyprać przesiewacz.

Wolę po prostu sięgnąć po suche składniki trzepaczką przez kilka sekund; podobne wyniki bez konfigurowania robota kuchennego.
Co dziwne, moja miska robota kuchennego nie nadaje się do mycia w zmywarce, ale moje sito jest ...
Satanicpuppy
2010-08-17 22:28:30 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Po prostu używam sitka. Uderz czymś w górę, aby mąka nie przeleciała po całym miejscu, i potrząśnij nią. Ma tak ogromną powierzchnię, że zajmuje znacznie mniej czasu niż wiele specjalnych narzędzi do przesiewania (te głupie małe kubki z uchwytami spustowymi? O co tu do cholery chodzi? Te korbowe są nie lepiej. Kim ja jestem? Małpką młynka do organów?)

Inną alternatywą jest wrzucenie całego bałaganu do blendera lub robota kuchennego. To zmiksuje i napowietrza.

Nie musisz nim potrząsać - przeprowadź przez niego łyżkę lub weź coś i po prostu stuknij w bok, a ja nigdy nie miałem bałaganu. Cóż, nie ma bałaganu, który zostałby naprawiony przez włożenie czegoś na wierzch.
Trzęsę się jak pęknięty epileptyk. Zaufaj mi, potrzebuję czegoś na górze. Zwykle przesiewam na płaski silpat, a następnie wrzucam go do miski, której używam.
Chris Steinbach
2010-08-19 01:29:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zastanawiam się, czy twoje sito jest zbyt dobre. Kiedy przesiewam mąkę, wystarczy wsypać suchy składnik do sita i potrząsnąć nim nad miską. Zajmuje to najwyżej kilka minut, których nie nazwałbym nudnym. Robisz coś innego?

Adam Shiemke
2010-08-17 22:32:46 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Prawdopodobnie możesz po prostu opuścić etap przesiewania. Jestem leniwy, robiąc jedzenie na własny użytek, i często po prostu wylewam mąkę na mokrą mieszankę w misce i przesiewam trochę ręcznie sól / sodę / inne rzeczy.

Większość przepisów wydaje się, że nie przeszkadza, ale niektórzy tak (niektórzy określają również objętość przesianej mąki, więc również należy to skompensować), więc najlepiej przygotować partię eksperymentalną z wyprzedzeniem i sprawdzić, czy jest to do przyjęcia.

franko
2010-08-18 21:05:02 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Prawie nigdy nie przesiewam, per se - po prostu dobrze go ubijam, aby rozbić grudki i trochę napowietrzać.

rose
2010-08-19 07:31:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kiedyś też uważałem, że przesiewam ból, ale w zeszłym roku dostałem od Tupperware filtr, który jest fantastyczny - gorąco polecam! Szczegółowe informacje można znaleźć pod adresem http://www.tupperware.com.au/wps/wcm/connect/AUS/website/productgallery/productcollections/bakebasics/bake+2basics+sift+n+stor.

Covar
2010-08-18 18:28:56 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Widziałem ludzi używających robota kuchennego, po prostu wrzuć suche składniki do miski i kilka razy zmiksuj.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...