Pytanie:
Dlaczego moje mleko sojowe jest zamrożone?
hobodave
2011-01-16 05:06:08 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W zeszłym tygodniu po raz pierwszy kupiłem kwartę mleka sojowego. Od tamtej pory w drzwiach mojej lodówki stoi nieotwarte. Wyciągnąłem go dzisiaj, aby użyć go w misce płatków śniadaniowych i był zamrożony miękki.

Moja lodówka nie jest szczególnie zimna; zwykłe mleko i soki przechowywane z tyłu nie zamarzają. Jeszcze bardziej szokuje mnie, że zamarzło w drzwiach mojej lodówki, bo to najcieplejsze miejsce.

Czy to normalne w przypadku mleka sojowego? Jeśli nie, co poszło nie tak? Jak należy przechowywać mleko sojowe?

* Data ważności przypada w marcu 2011 r.

Widziałem jedną dziwną lodówkę, która faktycznie miała otwory wentylacyjne wpuszczające chłodne powietrze z przodu zamrażarki, przez ten sam zestaw co dystrybutor lodu ... nie masz jednej z nich, prawda?
@Jefromi: Nie, nigdy nie miałem nic w moich drzwiach.
Wow, więc jestem tak samo zaskoczony jak ty. Cały czas widziałem, jak jest przechowywane obok zwykłego mleka i nigdy nie widziałem, żeby zamarzło.
Jest tylko „najcieplejszy” ze względu na częste otwieranie / zamykanie drzwi, więc temperatura zmienia się ... na dole drzwi lodówki, które nie były otwierane przez dzień lub dwa, może być chłodniej niż na górze lodówki. Ale nawet wtedy stwierdzam, że moje jajka zamarzają, zanim zrobi się mleko sojowe.
Czy to rzeczywiście jest zamrożone? Miałem mleko sojowe (i mleko kokosowe), po prostu już wcześniej schłodziło się do lodówki. Stopienie go na małym ogniu przywróciło go ponownie, ale tekstura nie była całkiem `` odpowiednia ''
@Kimba: jest zdecydowanie zamarznięty, słyszę i czuję, jak kryształki lodu chrupią, kiedy ściskam pojemnik.
to samo dla mnie. TYLKO mleko sojowe.
To samo spotkało mnie z ekologicznym niesłodzonym mlekiem sojowym Silk. To jedyna rzecz, która zamarzła (w rzeczywistości inna marka mleka sojowego tuż obok nie zamarzła) i nie było w zimniejszej części lodówki ani nic takiego. To trochę dziwne. Nie sądziłem, że coś na bazie wody może zamarznąć powyżej 32 stopni.
Dwa odpowiedzi:
bikeboy389
2011-01-16 23:34:54 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Czy zdarzyło Ci się, że w miejscu, w którym zamarzło Twoje mleko sojowe, postawiłeś pojemnik wielkości kwartału zwykłej wody? Być może to miejsce w Twojej lodówce jest w rzeczywistości bardzo zimne - nie wystarczająco zimne, aby zamrozić mleko z całą zawartością tłuszczu (nawet odtłuszczone), ale wystarczająco dużo, aby zamrozić mleko sojowe (zwłaszcza jeśli jest trochę osadzone i oddzielone).

Tak, jeśli zamrozi mleko sojowe, na pewno zamrozi wodę. Punkt zamarzania, depresja i wszystko inne.
Mam teraz litr wody w tym samym miejscu. W ciągu ostatnich 16 godzin nie otwierałem lodówki. Sprawdzę, kiedy wrócę dziś do domu.
Nie zamarzło: - \ Mleko sojowe to dosłownie jedyna rzecz, jaka kiedykolwiek zamarzła w mojej lodówce.
Cóż, warto było to sprawdzić.
Alex Ford
2013-05-19 19:55:02 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zdarzyło mi się to samo - w rzeczywistości miałem zupełnie nowe mleko sojowe zamrożone w postaci stałej, obok drugiego kartonu mleka sojowego, które jest w połowie pełne, które nie jest zamrożone. Mleko sojowe tej samej marki i rodzaju - jedno mrożone ciało stałe, drugie niezamrożone. Podejrzewam więc, że w niektórych partiach mleka sojowego może coś pójść nie tak, co wpływa na temperaturę zamarzania, ale nie mam pojęcia, co. Moja jest marka Silk, organiczna niesłodzona.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...