Pytanie:
Mleko podgrzewające Creme Brulée
Ann
2010-12-27 04:34:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Czy w creme brulée naprawdę trzeba doprowadzić mleko / śmietanę do punktu wrzenia przed dodaniem do mieszanki jajka i cukru i wstawieniem do piekarnika w kąpieli wodnej? Wydaje się stratą czasu, aby czekać, aż ostygnie. Czy jest jakiś powód tego wrzenia?

Dzięki.Ann

Cztery odpowiedzi:
daniel
2010-12-27 04:55:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

jajka należy hartować, co w zasadzie oznacza je lekko podgrzać, aby mogły wytrzymać wyższe temperatury piekarnika bez zsiadania się. doprowadzenie śmietanki do punktu wrzenia, a następnie ubijanie jej do jajek pozwala osiągnąć ten cel. nie ma żadnej potrzeby, aby pozwolić, aby sprawy ostygły; zagotuj śmietanę z dowolnymi przyprawami, których używasz (np. ziarenka wanilii), wlej powolnym, równomiernym strumieniem do miski ubitych do bladożółtej wstążki żółtek jajek & cukier, przelej przez bardzo drobne oczka sitko, zebrać pianę, wlać do foremek, zapiec.

(Dla porównania, w zeszłym roku zrobiłem około pięciu tysięcy creme brulees, jest to metoda, której używam za każdym razem).

Aaronut
2010-12-27 05:52:41 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jako kontrapunkt dla odpowiedzi Daniela - który jestem pewien, z całą szczerością, za każdym razem robi doskonałe crème brûlées i nie wątpię, że możesz zrobić to samo, postępując zgodnie z jego metodą - zrobiłem ich bardzo wiele ( choć znacznie mniej niż pięć tysięcy) z nich i nigdy nie podgrzali niczego oprócz wody, która trafia do kąpieli wodnej.

O ile odcedzisz mieszaninę i użyjesz kąpieli -marie, i napełnij ją wystarczająco gorącą wodą, nie będzie się zwijać. Przynajmniej nie w moim piekarniku ani w żadnym piekarniku, z którego korzystałem w przeszłości. Właśnie po to jest bemar. Można by pomyśleć, że promieniujące ciepło piekarnika i tak przegrzeje krem, ale ... tak nie jest. Nie, jeśli używasz stosunkowo niskiego ustawienia piekarnika i nie używasz górnej półki.

Jak powiedziałem, nie zarobiłem pięciu tysięcy, ale zrobiłem kilkaset i nigdy nie doświadczyłem zsiadłe mleko pomimo braku temperowania.

Jeśli chcesz to sobie udowodnić, następnym razem, gdy to zrobisz, wlej jedną porcję do kokilki przed temperowaniem reszty mikstury. Jeśli okażą się takie same, możesz całkowicie pominąć ten krok.

Tak zawsze robiłam creme brulee (może nie 5000, ale dużo). Hartuję jajka tylko wtedy, gdy mają być dodane do czegoś, co jest już gorące.
Grace
2013-09-07 21:26:03 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nigdy nie podgrzewałam śmietanki. Jajka łączę z cukrem i ekstraktem waniliowym, a następnie mieszankę łączę z 2 szklankami śmietany i wszystko razem ubijam. Za każdym razem wychodzi świetnie.

user80372
2020-01-05 01:43:19 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zrobiłam z podgrzewaną i nieogrzewaną śmietaną. Bez różnicy w wyniku końcowym. Dowiedziałem się o tym, kiedy zapomniałem podgrzać kremu, kiedy to zrobiłem.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...