Pytanie:
Dlaczego miałbyś szczypać białka jajek, robiąc jajka na słonecznej stronie?
thesquaregroot
2015-08-01 21:17:21 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W restauracji z oknem wychodzącym na kuchnię zobaczyłem szefa kuchni, który przed podgrzaniem rozbija jajka i ściska górną część białek w pobliżu żółtka. Widzieliśmy, jak rozbija wiele jaj i robił to za każdym razem. Dlaczego miałby to zrobić?

Domyślam się, że może to pomaga oddzielić białka od żółtka, ale nie mogłem znaleźć żadnego odniesienia do tej techniki w Internecie.

Jeden odpowiedź:
Cindy
2015-08-01 22:15:25 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zobacz pełną odpowiedź na to pytanie SA, fragment poniżej:

Po rozbiciu jajek na patelnię zauważysz, że żółtka są otoczone przez wyższą zaokrągloną część białych. Sekret polega na tym, aby chwycić palce i delikatnie uszczypnąć tę kupkę białek, aż pęknie, a białka w tej membranie będą równomiernie rozprowadzać się na patelni.

Z twojego opisu wynika, że ​​szef kuchni najprawdopodobniej wrzucił jajka do miski, a nie bezpośrednio na patelnię, ale to nie powinno mieć żadnego znaczenia.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...