Pytanie:
Jak zapobiec przyklejaniu się owsianki do patelni?
nixy
2011-03-10 18:50:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Uwielbiam owsiankę, ale zawsze wydaje mi się, że kończy się to, że jakaś utknęła na dnie rondla. Używam nieprzywierającego rondla, trzymam na małym ogniu i regularnie mieszam. Zwykle używam płatków owsianych i wystarczającej ilości wody i mleka (około 1/2 i 1/2), aby przykryć owies. Czy ktoś ma jakieś wskazówki / wskazówki, aby zapobiec sklejaniu? Owsianka zawsze pięknie smakuje, nie jest przypalona itp. Dzięki.

czy natychmiast czyścisz patelnię? A może pozwolisz mu siedzieć, aż skończysz z owsianką, a potem ją wyczyścisz?
Po pracy zawsze dolewam do niego trochę wody i zostawiam, żeby była gotowa po pracy.
Pięć odpowiedzi:
intuited
2011-03-10 22:43:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Utrzymuję go na małym ogniu po wstępnym zagotowaniu. Czasem się przyklei, ale po wymieszaniu zablokowany materiał zostanie ponownie wchłonięty do wody. Podczas mieszania staram się uwolnić jak najwięcej rzeczy, a chwilę później reszta magicznie się odłączy. Myślę, że przyczepia się, ponieważ woda podnosi się i płatki owsiane opadają na dno garnka; i odwrotnie, magicznie się odkleja, ponieważ utkany owies zostaje ponownie wchłonięty do wody. Uważam, że wszystko jest w porządku, o ile mieszam je co kilka minut.

Po pewnym czasie wyłączam ogrzewanie, zwykle gdy duże, powolne bąbelki zaczynają się nadymać lub po prostu wygląda na wystarczająco grube. W tym momencie nie będzie całkowicie zagęszczony, ale pochłonie wystarczająco dużo ciepła, aby pozostał do końca, więc po prostu zostawiam go na kuchence na kolejne 10 minut, może więcej.

Idę też 2: 1 woda: owies .. właściwie trochę więcej wody, prawdopodobnie 2,2: 1. Ma to częściowo na celu zrekompensowanie małej ilości wody, która odparuje, mimo że pokrywka jest założona, gdy jej nie mieszam.

slim
2011-03-10 20:16:33 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jeśli się nie pali, to po co się tym martwić?

Poza tym, zwykłym winowajcą przyklejania się jest to, że spód naczynia jest zbyt cienki, więc ciepło nie jest rozprowadzane równomiernie jak mogłoby być.

Lub, jeśli jedzenie jest szczególnie grube, to prawie się przyklei - ale jeśli lubisz grubą owsiankę, musisz z tym żyć.

Niektórzy lubią robić owsiankę w powolnej kuchence (ostatnio bardzo często je polecam); tam by się nie przykleiło.

Zwykle robię owsiankę w kuchence mikrofalowej, która znowu nie ma ryzyka, że ​​się przyklei.

Próbowałem owsianki zarówno z grubymi, jak i cienkimi patelniami i za każdym razem się klei. Uważam, że czyszczenie nigdy nie stanowi problemu, o ile zablokowane kawałki moczu przez co najmniej 1 godzinę w zimnej wodzie. W końcu jesteś w stanie zdjąć cały arkusz skrobiowej, owsianej pozostałości. Całkiem niezła zabawa!
Mikrofalówka może się nie przykleić, ale zwykle używam kuchenki, ponieważ za każdym razem, gdy próbuję zrobić płatki owsiane w kuchence mikrofalowej, bulgocze i kończę czyszczenie kuchenki z gęstej, lepkiej owsianki.
@Martha to kwestia nauczenia się odpowiedniej mocy i czasu - lub użycia większego pojemnika. Te pakowane saszetki z owsianką do mikrofalówek zawierają stabilizator zapobiegający wykipieniu.
Z jakiegoś powodu zawsze gorzej trzymało się w kuchenkach mikrofalowych. Używam też patelni z grubym dnem (chociaż jestem pewien, że mógłbym znaleźć grubszą).
TFD
2011-03-11 02:44:22 UTC
view on stackexchange narkive permalink

@Slim ma to na uwadze

Używam kuchenki mikrofalowej i nigdy nie mam problemu z rozlaniem. Używam miski z podwójną wysokością mieszanki owsianki

Przed wynalezieniem kuchenek mikrofalowych i wygodnych kuchenek gazowych lub elektrycznych ludzie używali pojemników na siano do rzeczy takich jak owsianka. Po prostu zagotuj ciężki garnek, a następnie umieść go na noc w izolowanym pudełku. Rano będziesz mieć ciepłą i doskonale ugotowaną owsiankę. Oczywiście można użyć nowoczesnego odpowiednika :-)

Współczesnym odpowiednikiem może być powolna kuchenka. Istnieje wiele przepisów na płatki owsiane w wolno kuchence.
mary barnes
2012-12-13 17:46:58 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Użyj nieprzywierającej owsianki i gumowej łopatki, aby wyjąć owsiankę, a następnie namocz ją w zimnej wodzie, aby po zjedzeniu owsianki bardzo łatwo było ją wyczyścić. Zaletą kaszki jest to, że nie musisz jej tak często mieszać i nie będzie się kleić.

Bohdan
2017-11-10 20:10:32 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Używam Quaker Quick Oats, a czas gotowania wynosi mniej niż 3 minuty. Nasmaruj dno i boki garnka łyżeczką pełną margaryny. Zapobiegnie to przyklejeniu się owsianki do garnka, a także doda smaku. Jak tylko owsianka się zagotuje, wymieszaj raz i zmniejsz ją na około 3 minuty. Jem owsiankę z brązowym cukrem i mlekiem. Ciesz się.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...