Pytanie:
Przygotowanie prostego lekkiego ciasta z drożdżami
Googlebot
2013-07-18 09:48:12 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zwykle do robienia ciasta zamiast drożdży preferowany jest proszek do pieczenia. Chciałem zrobić proste lekkie ciasto z drożdżami (na maszynie do chleba), ale mam problem, który nie został uwzględniony w przepisach (przynajmniej nie mogłem znaleźć).

Ciasto chlebowe jest znacznie trudniejsze niż ciasto, a drożdże nie wyrosną tak miękkiego ciasta. Aby ciasto mogło rosnąć, dodałem dodatkową mąkę, aby ciasto było twardsze (ale nie tak twarde jak ciasto chlebowe). W rezultacie ciasto wyrosło, ale gdy zacząłem piec, zaczęło opadać.

Moje pytanie brzmi: Jak dostosować prosty przepis na ciasto, aby działał idealnie z drożdżami zamiast proszku do pieczenia?

Istnieje kilka przepisów na pieczenie ciasta w maszynie do pieczenia chleba. Chciałbym jednak wiedzieć, jak dostosować dostępne przepisy (których jest wiele) do pracy z drożdżami.

I zastanawiam się, czy nie jest problematyczne trzymanie ciasta w ciepłym środowisku, aby drożdże działały ? ponieważ ma mleko, a ta temperatura może zepsuć mleko (puszka?).

W kuchni angielskiej słowo „ciasto” jest zdefiniowane bardzo wąsko i zgodnie z definicją musi być zakwaszane proszkiem do pieczenia. W angielskim nie ma słowa na szerszy rodzaj pieczonego deseru na bazie mąki, jak wiele innych języków (np. Niemiecki Kuchen). Ale jeśli chcesz zrobić Kuchen, jest wiele takich na bazie drożdży. Sprawdź przepisy na brioszki, guggelhupfs z północnych Niemiec (południowe są często zakwaszane chemicznie), datschis i tak dalej.
@rumtscho Muszę powiedzieć, że nie mogę znaleźć nigdzie w moich angielskich źródłach piekarniczych definicji ciasta, które zawiera proszek do pieczenia jako kluczowy składnik. Tradycyjne ciasta nie używałyby żadnych środków spulchniających, ale raczej uzyskiwałyby pęcherzyki powietrza z ubijania jajka. Muszę jednak przyznać, że również wiele definicji wyraźnie stwierdza, że ​​ciasto nie jest wyrabiane na drożdżach (ale te definicje były jednak dość skoncentrowane na biszkopcie). Z mojego doświadczenia wynika, że ​​użycie słowa ciasto w języku angielskim jest dość [niejednoznaczne, ponieważ może obejmować wiele różnych deserów] (http://en.wikipedia.org/wiki/Cake#Varieties)
@rumtscho masz rację, ale uważam, że elastyczność i kreatywność gotowania to coś więcej niż językoznawstwo.
@All oh, oh! nie chcesz iść tą ścieżką. Byłem świadkiem kilku dyskusji z Niemcami na temat temperowania przy ich przepisach na ciasta - mogę ci tylko powiedzieć, że nie wyszły dobrze - i ważną lekcją, której się nauczyłem, jest: „Schwarzwälder Kirschtorte” wegański (bez względu na to, jak pyszny i dobrze wygląda ) nie byłoby „Schwarzwälder Kirschtorte” =) To powiedziawszy, popieram twoje podejście. Miłego eksperymentowania! =)
@MartinTurjak To był mój krótki, ale powierzchowny sposób powiedzenia „ciasta są luźno zdefiniowane jako mające określoną teksturę, a takiej tekstury nie da się uzyskać w przypadku drożdży”. I tak, zdaję sobie sprawę z całej dwuznaczności wokół tego słowa. Chodzi tylko o to, że to pytanie może oznaczać bardzo różne rzeczy w zależności od tego, czy OP jest native speakerem, który używa słowa „ciasto” w jego amerykańskim znaczeniu, czy obcokrajowcem, który myśli o zestawie „Kuchen” (który nie jest nazwany w języku angielskim) i używa do tego powszechnego, ale niedokładnego tłumaczenia „ciasta”.
@All: Elastyczność jest ważna podczas gotowania. Ale jeśli szukasz przepisów przy użyciu określonych słów kluczowych, bardzo ważne jest, aby dowiedzieć się, czy osoby publikujące przepisy mają ten sam mentalny model koncepcji reprezentowanej przez te słowa kluczowe. Twoje pytanie ma dwie odpowiedzi: „to niemożliwe” lub „następujące rodzaje wypieków są dobrymi przykładami tego, co chcesz”, w zależności od tego, co wyobrażasz sobie pod słowem „ciasto”. Więc starałem się dowiedzieć, co tak naprawdę chcesz osiągnąć.
@rumtscho: Czy możesz zdecydować się na wąsko lub luźno zdefiniowaną? :) Nie jestem pewien, czy istnieje różnica między amerykańską i angielską interpretacją słowa ciasto, ale obie np. Amerykańskie serniki i angielskie owoce czy ciasta bożonarodzeniowe zwykle nie są zakwaszane, w swojej konsystencji bardzo odbiegają od gąbczastych ciast w proszku i nadal nazywane są ciastami.
@Tor-EinarJarnbjo A jednak sernik jest naprawdę pieczony na budyniu. Pamiętaj, ciasto oznacza również mały (często okrągły) przedmiot, jak w przypadku „ciasta drożdżowego” lub „ciasta pisuarowego”. Ciasto kulinarne, w języku angielskim, ma prawie standardowy biszkopt lub przynajmniej genoise, ciasto anioła lub szyfon jako jego przykłady. Sernik byłby zdecydowanie odstający.
Może być możliwe uzyskanie jaśniejszej tekstury, jeśli wykonasz ostateczny wyrostek i pieczesz na patelni w stylu bułki, zamiast próbować piec w maszynie do chleba. W swojej książce Bakewise Shirley Corriher wyjaśnia, że ​​zwiększona powierzchnia patelni pozwala na rozszerzanie się ciasta bez zapadania się, co daje lżejszą teksturę.
Postaram się przeformułować moje podstawowe stwierdzenie. Jeśli mieszkasz w USA, Wielkiej Brytanii i być może w innych krajach, nie możesz używać drożdży do pieczenia czegoś, co w tradycji kulinarnej twojego kraju jest uważane za „ciasto”. Jeśli mieszkasz w innych krajach (np. W Niemczech), możesz użyć drożdży do pieczenia czegoś, co nazywa się [słowo], tak że powszechnie akceptowanym tłumaczeniem słowa [słowo] na angielski jest „ciasto”. Nie musimy tutaj analizować przyczyn językowych i kulturowych, ale znajomość tego faktu jest pomocna w strategii wyszukiwania przepisów, więc jest adekwatna do pytania.
Dwa odpowiedzi:
Martin Turjak
2013-07-25 17:53:40 UTC
view on stackexchange narkive permalink

To nie jest tak naprawdę odpowiedź

, ale raczej raport z eksperymentu.

Po dyskusji tutaj bardzo mnie zaciekawiło i chciałem porównać to, co nazwałbym „ ciasto drożdżowe ”(nawet jeśli jest to sprzeczne z tradycyjną definicją, ale tekstura jest mniej więcej taka, jak ciasto biszkoptowe / szybki chleb) do„ tego samego ”ciasta z proszkiem do pieczenia.

Aby wykonać porównanie, podzieliłem wszystkie składniki na dwie i jedyną różnicą między nimi był zakwas.

Starałem się, aby to było naprawdę proste i wrzuciłem razem kilka składników, które miałem w domu (używając prostej metody szybkiego chleba / muffinki).

Abyś miał wrażenie, jak wyglądało ciasto, dodam moje materiały eksperymentalne

/ em>

Do każdego ciasta, które użyłam:

  2 ¼ szklanki mleka sojowego ¾ szklanki margaryny do pieczenia 3 szklanki mąki uniwersalnej (typ 550) 2 szklanki cukru surowego ¼ szklanki skrobi kukurydzianej łyżeczki mielone strąki wanilii  

Następnie na jedną ( A ) dodałam:

  1 ½ łyżeczki suszonych drożdży 2 łyżki cukru  

a do drugiego ( B ) użyłam:

  1 łyżeczka proszku do pieczenia½ łyżeczka sody oczyszczonej 2 łyżki ocet jabłkowy  

W obu przypadkach podgrzałem mleko i margarynę na tyle, żeby się stopiły i dodałem wanilię, a następnie ostudłem.

Na A Następnie dodałem dodatkowe 2 łyżki cukru i drożdże i pozwoliłem drożdżom uaktywnić się i pracować przez godzinę - mleko sojowe zsiadłe i całkowicie oddzielone. Kiedy zrobiłem B , dodałem ocet do mieszanki mlecznej i wymieszałem - mleko sojowe zgęstniało i trochę się zsiadło. Proszek do pieczenia i sodę do pieczenia dodałem do suchych składników.

Po godzinie odczekania, aż A zrobi swoje (oczywiście B był gotowy od razu do wstawienia do piekarnika), wlałem mieszankę mleka do połączonych suche składniki i delikatnie wymieszać, tylko tyle, aby składniki się połączyły. Wlałem farsz do naoliwionych i posypanych mąką patelni i piecziłem każdy tort samodzielnie w rozgrzanym piekarniku przez 40 minut (wtedy oba przeszły test szaszłyka) przy 350 F.

Wyniki:

Oba ciasta wzrosły do ​​2,5-krotności wysokości / poziomu ciasta. Jednak B wzrosło bardziej równomiernie, podczas gdy A podniosło się nieco mniej w kierunku krawędzi patelni. B pachniał jak zwykłe ciasto / szybki chleb, ale A wypełnił dom zapachem „ciasta” (najbardziej naukowy termin, którego można tu użyć, to prawdopodobnie: super pyszne ). Po schłodzeniu i pocięciu obie miały naprawdę (równie) przyjemną sprężystą, puszystą, lekko kruchą gąbczastą teksturę. A miał nieco więcej i większe uwięzione bąbelki, patrz rysunki 1 i 2.

Jeden z moich testerów smaku (a raczej testerów) jest dość wrażliwy na proszek do pieczenia i powiedział B , smakował trochę za bardzo jak proszek do pieczenia. Wszyscy zgodzili się, że test A był nieco bardziej złożony. Oba ciasta prawdopodobnie byłyby lepsze z niektórymi orzechami, czekoladą lub owocami, ale unikałem ich, aby mieć mniej złożone warunki eksperymentalne, aby ciasta były łatwiejsze do porównania.

enter image description here

Rys. 1: Porównanie obok siebie „ciasta” na drożdżach (po lewej) i ciasta na zaczynie z proszkiem do pieczenia (po prawej).

enter image description here

Rys. 2: Powiększony obraz „ciasta” na drożdżach (po lewej) i ciasta na zakwasie z proszkiem do pieczenia (po prawej).

Eksperyment został przeprowadzony w piekarniku elektrycznym, ponieważ nie mam maszyna do chleba. Porównanie między tymi dwoma byłoby również interesujące.

To fascynujące porównanie i znacznie bardziej udany wynik, niż bym się spodziewał.
Przyklaskuję eksperymentowi. Po krótkiej rozmowie i spojrzeniu na okruchy po prawej stronie, jest to bardziej szybkie porównanie niż porównanie ciasta, ale nadal bardzo interesujące.
@SAJ14SAJ dzięki! Teraz zredagowałem odpowiedź i wyraźnie napisałem, że w eksperymencie zastosowano metodę szybkiego chleba / babeczki.
To najlepsza odpowiedź, jaką mogłem otrzymać.
Więc myślę, że wniosek jest taki, że tak, możesz zrobić coś w kategorii ciasta z szybkim chlebem, ale nie z lekkim puszystym ciastem, prawda?
@Jefromi Powiedziałbym, że możesz zrobić coś z działu lekkich ciast jajecznych jeszcze łatwiej ... ponieważ tam kremowanie i jajko posłużą do "puszystości", a drożdże mogłyby służyć tylko do dodania smaku (ograniczyłem też eksperyment do składników Miałem już w domu) ... ale jak już pisałem na czacie: jest więcej eksperymentów do wykonania, jak tylko uda nam się zjeść te ciasta ^ _ ^
SAJ14SAJ
2013-07-18 10:42:13 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie ma na to rozsądnego sposobu. Chleby i ciasta drożdżowe to po prostu bardzo różne rodzaje produktów, o różnych wymaganiach i składzie chemicznym.

Zobacz Dlaczego nie ma przepisów łączących drożdże i proszek do pieczenia?, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Podsumowując, biszkopty są definiowane przez ich delikatny miękisz:

  • Są wytwarzane metodą kremowania (lub metodą kremowania odwrotnego), aby zminimalizować rozwój glutenu; ich struktura pochodzi z żelatynizowanej skrobi
  • Korzystaj z niskobiałkowej mąki (mąki do ciast)

Ciasta drożdżowe (a niektóre istnieją) ze względu na długi okres czasu nad którymi drożdże działają, tworząc zakwas, zasadniczo nadmuchując małe baloniki glutenowe:

  • Miej dużo miękiszu do żucia, ze względu na rozwój glutenu wymaganego do zatrzymania CO2 emitowanego przez drożdże
  • Korzystaj z mąk o wyższej zawartości białka

Ponadto wysoko wzbogacony charakter ciast (dużo cukru i tłuszczu) jest przeciwny do produktywności zarówno dla rozwoju glutenu, jak i dla aktywności drożdży.

Te dwa rodzaje produktów są po prostu na tyle różne, że nie można realistycznie przekształcić jednego w drugi.


Uwaga: jest kilka ciast (zwykle kawowych), które są drożdżowe i możesz znajdź dla nich przepisy na maszynę do chleba; można również znaleźć przepisy, które nadal używają chemicznych zakwasów zamiast drożdży, ale które są mieszane i gotowane w maszynie do chleba. Wypróbuj przepis na ciasto na maszynie do wypieku chleba w Google.

masz w zasadzie rację. Wytworzony gluten nie nadaje się do biszkoptu, ale wynik nie jest zły jak zwykłe lekkie ciasto. Mimo to zastanawiam się, jak zachować wyrośnięte ciasto podczas pieczenia.
Nie wiem, co masz na myśli, mówiąc o „prostym lekkim ciastku” i nie rozumiem, czym zasadniczo różni się twoje poprawione pytanie. Nie można w żaden rozsądny sposób konwertować receptur na ciasto na zakwasie chemicznym na drożdże. Lepiej jest szukać przepisów opartych na drożdżach.
+1 za dokładną odpowiedź. @All Zauważyłem (również z chlebem), że w maszynie do chleba konar jest przepracowany (przez wiosło) lub że coś dziwnego dzieje się z temperaturą (nagły spadek temperatury w wielu ciastach jest główną przyczyną upadku, jeśli) przed ciasto jest pieczone.
W przypadku ciast drożdżowych możesz również uzyskać bardziej gąbczastą konsystencję, jeśli nie przepracujesz ciasta (często wystarczająca ilość glutenu zostaje aktywowana przez sam kontakt z wodą i delikatne mieszanie). Odniosłem wielki sukces, używając ciasta drożdżowego (ponieważ musi być o wiele bardziej rzadkie niż ciasto chlebowe, aby uzyskać lekkość) do ciasta, naleśników i gofrów (a wszystkie były super lekkie i pyszne). Chciałbym wypróbować ciasto z twojego przepisu w piekarniku, aby wyeliminować czynnik, że maszyna do chleba jakoś je skręca (wtedy zobaczysz, czy to przepis, czy maszyna).
@MartinTurjak Całkowicie się z Tobą zgadzam, miałem też ten problem z ciastem chlebowym. Czy możesz wyjaśnić, jak sprawić, by ciasto nie było przepracowane? Moja maszyna do pieczenia chleba przetwarza ciasto przez 90 minut. Przez „przepracowanie” masz na myśli czas odpoczynku, czy masowania ciasta? Jeśli rozwiniesz tę kwestię, uważam, że będzie to doskonała odpowiedź.
Miałem też mieszane doświadczenia z wyhodowaniem z automatu do chleba (gdzie mój chleb został dopracowany do perfekcji w piekarniku), więc podejrzewam, że jest to coś związanego z procedurą, a ciasto może być jeszcze bardziej wrażliwe niż chleb. Przez przepracowanie rozumiem ugniatanie (ale z rzadszym ciastem może to nie być problem) ... więc możesz spróbować zrobić ciasto zgodnie z przepisem (bez dodatkowego kwiatu) i pozwolić drożdżom pracować (lub dłużej, jeśli się boisz) zepsutego mleka możesz spróbować mleka sojowego), a następnie delikatnie wymieszaj i włóż do pieczenia, jeśli Twój wypiekacz na to pozwala.
W pełni się zgadzam. Z pewnością są pyszne, niesamowite ciasta drożdżowe, ale są one zupełnie innym zwierzęciem niż ciasta na zakwasie chemicznym. Cała procedura będzie znacznie inna, prawdopodobnie obejmująca robienie gąbek, składanie składników w innej kolejności itp. Zanim standardowy przepis na ciasto zostanie przekonwertowany do pracy z drożdżami, lepiej zacząć od ciasto przeznaczone do takiego upieczenia.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...