Pytanie:
Co zrobić, żeby moje zoodles nie były zbyt wodniste?
Badger Cat
2016-01-05 08:55:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Za każdym razem, gdy robię zoodles, spiralizuję cukinię i podsmażam ją na patelni, ale zawsze są zbyt wodniste. Próbowałem usunąć wilgoć za pomocą serwetek, ale nadal uwalniają dużo wody. Chciałbym, żeby miały konsystencję makaronu. Czy jest jakiś sposób, aby to osiągnąć?

Dwa odpowiedzi:
Catija
2016-01-05 09:53:30 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Oto kilka opcji, które znalazłem online:

Wysuszyć je w piekarniku

Wysuszyć makaron w piekarnik nagrzać do 200 stopni, przez około 10 minut lub do momentu zakończenia „pocenia się”. Chcesz, aby były suche w dotyku, ale nadal bardzo elastyczne i wilgotne od wewnątrz. Wymieszaj je po około 5 minutach i zobacz, jak sobie radzą… czas potrzebny do wyschnięcia będzie różny w zależności od tego, jak wilgotna jest Twoja kabaczka. Gdy wyschną, włóż je do wrzącej wody na kilka minut. Stałem nad garnkiem i patrzyłem, jak zmieniają kolor na ciemnozielony. Minęło około 4 minut, zanim makaron osiągnął konsystencję podobną do al-dente.

Zachęcaj ich do "wypocenia" się wody za pomocą soli:

Duszenie makaronu cukinowego solą jest niezbędne w zgodnie z przepisem Paleo, aby podczas gotowania nie stały się wodniste i wiotkie.
Ułóż julienned cukinię w durszlaku lub drucianym sitku i obficie posolą, aż nici się lekko pokryją. Pozostaw cukinię na 20 do 30 minut. Spłucz bieżącą wodą, dobrze osusz i wyciśnij do sucha w czystym ręczniku do naczyń.

rumtscho
2016-01-05 16:49:21 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Optymalna tekstura polega na optymalnym przenoszeniu ciepła. Kiedy warzywo wypuszcza tak dużo wody, że gotuje się na wolnym ogniu we własnych sokach zamiast pieczenia na patelni, należy zwiększyć przenikanie ciepła.

Aby to osiągnąć, należy 1) użyć dużego ciepła, 2) nie przepełniać patelni i 3) użyć patelni, która zapewnia lepsze ogrzewanie. Żeliwo jest idealne do takich sytuacji, również ciężkie stalowe patelnie. Aluminium jest znacznie trudniejsze w obróbce, zwłaszcza jeśli jest cienkie. Nie używaj również patelni zapobiegającej przywieraniu, ponieważ zniszczisz powłokę w wymaganych temperaturach.

Technika ta może być stosowana samodzielnie lub w połączeniu z czymś innym, na przykład suszeniem w piecu. Ale pamiętaj, że cukinia zawiera ponad 90% wody, więc nie będziesz w stanie po prostu wysuszyć jej na tyle, by przypominała makaron z ciasta.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...