Pytanie:
Konsekwencje zanieczyszczenia podczas spożywania masła orzechowego łyżką
user1205901 - Reinstate Monica
2018-10-17 06:23:10 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Powiedzmy, że jem łyżką masło orzechowe ze słoika, prawdopodobnie przenosząc w ten sposób trochę swojej śliny do butelki.

Niektóre badania wskazują, że tego rodzaju podwójne maczanie może być dla zdrowia zagrożenie , jeśli żywność będzie następnie spożywana przez innych.

Ale czy istnieje jakieś znaczące ryzyko zanieczyszczenia, jeśli tylko ja będę jadł masło orzechowe?

Powiedziałbym tak, ponieważ wprowadzasz do słoika bakterie, z których niektóre mogą nie być korzystne - czasami w twoich ustach są nieprzyjazne bakterie.
Dwa odpowiedzi:
Chris H
2018-10-17 13:02:56 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Oprócz faktycznego dodawania niepożądanych gatunków, dodajesz również wilgoć do żywności, która w innym przypadku jest bardzo uboga w wodę. To zmieni jego zdolność do wspierania wzrostu pleśni i bakterii w wilgotnych kawałkach.

Jeśli wypolerujesz słoik w ciągu kilku dni i zawsze zjesz kawałek, na którym wcześniej dostałeś śliny, jestem pewien ryzyko będzie znikome. Jeśli zostawisz go na kilka tygodni po zanurzeniu w dobrze zlizanej łyżce, będę mniej pewny siebie.

Praktyczna miara wydaje się łatwa, aby wylać tyle, ile chcesz, do innego pojemnika , to zjedz to. Oznacza to również, że masz możliwość udostępnienia go zamiast odmowy na podstawie tego, że równie dobrze mógłbyś się nim opluć.

* Jako praktyczny środek wydaje się, że łatwo byłoby wylać tyle, ile chcesz do innego pojemnika, a następnie to zjeść. * - Czy uważasz, że ludzie, którzy jedzą PB bezpośrednio ze słoika, mają jasną wyobraźnię, ile idą jeść? ;RE
@Ian: Wyciągnij go większą łyżką, a następnie zjedz drugą łyżką. Chociaż możliwe jest przeniesienie pewnej ilości śliny na pierwszą łyżkę, będzie ona znajdowała się po wewnętrznej stronie łyżki, która styka się tylko z PB, którą natychmiast nabierzesz.
@Ian prawdopodobnie masz rację, ale niektórzy ludzie mają to jako przekąskę po treningu i mogą być trochę bardziej skłonni do pomiaru
@Ian może właśnie tego chcieliby niektórzy zjadacze - łatwy sposób na uniknięcie jedzenia więcej niż zamierzono, najpierw tworząc porcję, a następnie ją jedząc.
@rumtscho To jest jak najbardziej możliwe. Mój komentarz był dość humorystyczną uwagą na temat zwykłego skojarzenia z jedzeniem PB lub Nutelli prosto ze słoika. Sam jestem winny, że robiłem to wcześniej. Swoją drogą, Nutella nigdy się po tym nie zepsuła.
zetaprime
2018-10-17 11:52:00 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nawet jeśli jesz wszystko sam, a wszystkie bakterie pochodzą od Ciebie; nadal masz obawy dotyczące bezpieczeństwa żywności. Ponieważ te bakterie mogą się rozmnażać w słoiku i również zacząć wytwarzać toksyny.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 4.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...