Pytanie:
Wyjaśnienie procesu wytwarzania krówek
MathematicalOrchid
2012-09-30 16:01:02 UTC
view on stackexchange narkive permalink

OK, więc próbuję zrobić krówki. Przepis, którego się trzymam, nie daje zbyt wielu wskazówek. Chciałbym więc wyjaśnić kilka punktów, aby wiedzieć, do czego zmierzam.

 • Czy mam rację, myśląc, że celem jest podgrzewanie mieszanki tak wolno, jak to możliwe, a następnie ponownie ostudzić tak wolno, jak to możliwe?

 • Niektóre źródła twierdzą, że chcesz mieszać mieszaninę, aż wszystko się rozpuści, i przestań mieszać i po prostu pozwól mu się zagotować. Czy to prawda?

 • Wydaje się, że plan polega na podgrzaniu materiału, aż osiągnie magiczną temperaturę 115 ° C lub 116 ° C (w zależności od tego, kogo zapytasz), a następnie przestań go podgrzewać i pozwól mu ponownie ostygnąć. (?)

 • Jak ważne jest, aby temperatura była dokładnie 116 ° C? To znaczy, oczywiście, gdyby było znacznie cieplej lub zimniej, byłoby źle. Ale jakiego rodzaju tolerancji patrzymy? Czy na przykład 2 ° w obie strony będzie miało znaczenie?

 • Przepis mówi o pozostawieniu mikstury do ostygnięcia przez chwilę, a następnie mieszaniu jej „do zniknięcia połysku”. Czy ma to kluczowe znaczenie, kiedy to robisz? Czy musi ostygnąć do określonej temperatury, czy coś? (Widziałem przepisy, które wydają się sugerować ciągłe mieszanie przez cały czas, i inne, które mówią, że mieszać tylko wtedy, gdy ostygną ...)

 • W przeszłości Kupiłem krówki i zostawiłem je rozpakowane, wysychają i stają się niejadalne. Jak powstrzymać to zjawisko, czekając, aż świeżo ugotowana krówka ostygnie? Czy nie powinno to stanowić problemu?

 • Aromaty należy dodać na koniec. (?) Czy powinno to być, gdy mieszanina jest jeszcze gorąca, czy po jej trochę ostygnięciu? (Obecnie używam esencji waniliowej, ale oczywiście chciałbym spróbować innych rzeczy - jeśli kiedykolwiek sprawię, że sama krówka zadziała ...)

Ja myślę, że to całkiem sporo punktów za jedno pytanie, ale myślę, że nie powinno być trudno odpowiedzieć na wszystkie w dość krótkiej odpowiedzi.

Wydaje się, że wszystkie Twoje pytania dotyczą na przykład ogólnych koncepcji związanych z robieniem cukierków - temperatura odnosi się do mieszanki osiągającej stan „miękkiej kulki”, co byłoby dobrze dla Ciebie zrozumiałe przed rozpoczęciem produkcji cukierków. Oto link, który powinien odpowiedzieć na Twoje podstawowe pytania. Może możesz przynieść konkretne pytania po przeprowadzeniu badań i ponownej próbie, korzystając z nowo zdobytej wiedzy. Powodzenia! http://candy.about.com/od/candybasics/a/candy_beginners.htm
Powiązane: http://cooking.stackexchange.com/questions/27468/how-hard-is-it-to-make-fudge
Dwa odpowiedzi:
Sobachatina
2012-10-01 04:28:28 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Podoba mi się sugestia Kristiny, abyś zapoznał się z podstawami wytwarzania cukierków. Odpowiem na te pytania tylko krótko.

Ogólne pytania dotyczące cukierków

 • Nie musisz nagrzewać zbyt wolno
  To jest nie jak budyń jajeczny, gdzie szybkość podgrzewania wpływa na temperaturę zsiadłego zsiadania. Próbujesz tylko usunąć wodę. Po prostu nie podgrzewaj go tak szybko, aby spalić dno lub przekroczyć docelową temperaturę.
 • Zakres temperatur
  Różne etapy cukierków mają około 10F. 2-5 stopni nie zrobi dużej różnicy, ale 7-12 zacznie.
 • Dodawanie lotnych aromatów do cukierków
  Wiele aromatów jest traconych na ciepło. Takie przyprawy są dodawane na końcu, ponieważ gdyby były gotowane przez cały czas, to by ich nie było.

Mdłe pytania

 • Mieszanie
  Mieszanie nie jest wymagane. Syrop nie przypali się, chyba że masz zbyt wysokie ciepło i używasz bardzo taniego garnka. Dodatkowo syropu absolutnie nie należy mieszać w końcowych momentach gotowania, ponieważ może wpaść do niego kryształ cukru, który się nie rozpuści. Podczas chłodzenia mieszanie zniszczyłoby krówki, ponieważ wszystko by się skrystalizowało.
 • Wysychanie
  Nie stanowi to problemu. Krówki nie wysychają po ostygnięciu.
 • Traci połysk
  Jak napisałem w innej odpowiedzi, syrop jest skoncentrowany i następnie schłodzono do stanu przesyconego i nie pozwolono mu na krystalizację. Kiedy ostygnie dostatecznie, miesza się jak szalony, aby utworzyć wszystkie kryształy naraz. Kiedy to nastąpi, błyszczący, błyszczący syrop nagle wypełnia się kryształkami, gęstnieje i traci połysk.

  Ważne jest, aby syrop ostudzić na tyle, aby był gotowy do krystalizacji w mgnieniu oka. Ponownie - jeśli wymieszasz ją wcześnie, gdy ostygnie, otrzymasz cukierek (mniej więcej). Po prostu zostawiam przypięty termometr do cukierków, aż do osiągnięcia docelowej temperatury. Upewnij się, że termometr jest czysty - jeden zbłąkany kryształ cukru może zepsuć zestaw.

Świetne podsumowanie. Zawsze sugerowałbym med-niski, średni temp. Dla początkujących, ponieważ wystarczy trochę rozproszenia, aby spalić ładunek cukru. Zwłaszcza w przypadku testów, ponieważ zwykle używasz małych receptur na jedną partię
@TFD- Słuszna uwaga.
Niestety, „End up with rock candy” wydaje się być tym, co stało się z moją ostatnią partią. (Chociaż nadal smakuje dobrze.) Nie mówisz, jaka jest „temperatura docelowa” chłodzenia ...
Dzięki za wypełnienie luki, Sobachatina! Mamy nadzieję, że wszyscy mamy teraz dużo większą wiedzę na temat krówek. Moja ostatnia próba krówki klonowej zaowocowała ziarnistym blokiem cukierka z 2 kocimi włosami - tylko po to, aby dodać obrażenia do obrażeń! Lol!
Później napiszę o zaletach sierści zwierząt przy robieniu cukierków.
AilixonoswCMT Cool do 110F.
Tak jak zrobiłem rosyjskie krówki zacząłem mieszać je trzepaczką elektryczną, gdy tylko zdejmę je z ognia i kontynuuję mieszanie, aż zacznie gęstnieć (czyli jest prawie ustawione), w którym to momencie nalewam to. Wydaje się, że ciągłe mieszanie oznacza, że ​​kryształy, które się tworzą, pozostają bardzo małe, a wynik jest bardzo niezawodny (nie martw się o zbłąkane kryształy).
Membio
2017-09-27 14:02:09 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Odpowiednia krówka sprawia, że ​​nawet wilgotność w ciągu dnia może wpływać na krystalizację i wiązanie. To nauka i sztuka.

Z drugiej strony, istnieje wiele bardzo fajnych, „kruszonych” słodyczy, które są znacznie łatwiejsze do przygotowania, na przykład przepis na „Goździkowe mleko skondensowane”, który opiera się na stałych batonach czekoladowych. Na koniec dodaje się cukier puder, aby nadać mu krystaliczną konsystencję, którą ludzie kojarzą z krówką. Uważam, że te krówki są bardzo dobre do trzymania i krojenia, chociaż są trochę zbyt czekoladowe, jeśli coś takiego istnieje!

Każda krówka, do której dodano dużo stałej czekolady, jest w rzeczywistości bardziej czekoladowym przepisem. zmiękcz tę czekoladę, dodając masło lub mleko skondensowane, aby wyglądała jak krówka.

Sprawdź także Marshmallow Fudge. Niektórym smakuje, ponieważ jest całkowicie gładki i jedwabisty, ale inni uważają, że jest trochę chorowity lub chemicznie smakujący. To może zależeć od marki użytego ptasie mleczko.

Pamiętaj, że nie odpowiadasz na żadne z 7 pytań.
Wyjaśnienie `` robienia krówek '' a cukierków - dawanie ludziom możliwości wypróbowania różnych rzeczy, jeśli faktyczne robienie krówek jest zbyt techniczne. Przynajmniej nie powiedziałem biednej osobie, że nie wie wystarczająco.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...