Pytanie:
Gulasz w piekarniku lub na kuchence, czy to robi różnicę?
Jakob
2012-08-17 19:47:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jaka jest zaleta (jeśli w ogóle) finalizowania gulaszu lub innych wolno gotowanych potraw w piekarniku zamiast na płycie grzejnej?

Wiele przepisów mówi, że musisz wstawić garnek do piekarnika gotować przez x godzin po zakończeniu wstępnego smażenia na kuchence. Dlaczego tak jest, czy nie moglibyście równie łatwo gotować go w niskiej temperaturze na płycie grzejnej przez ten sam okres czasu?

Jedyną zaletą, jaką widzę, jest to, że danie może nie przypalać się tak łatwo po ugotowaniu w piekarniku.

Cztery odpowiedzi:
jscs
2012-08-18 00:28:56 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W piekarniku to ciepło dociera ze wszystkich stron mniej więcej równomiernie. Na kuchence ciepło dochodzi tylko od dołu. Może to potencjalnie powodować konwekcję i prawie na pewno wymaga sporadycznego mieszania (szczególnie w przypadku większych partii), co oznacza, że ​​składniki są przemieszczane. Kombinacja podgrzewanych składników bardziej, gdy znajdują się na dnie, i ruch może spowodować, że zaczną się rozpadać i generalnie gotują się nierównomiernie.

Osobiście uważam, że jest to problem tylko w przypadku fasoli i mięso (i nie jest to coś, co spowoduje porażkę; to naprawdę tylko uszlachetnienie), ale jeśli przygotowujesz wyjątkowo dużą partię gulaszu, możesz spróbować piekarnika.

ElendilTheTall
2012-08-17 20:34:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ogólnie rzecz biorąc, gulasz jest gotowany na płycie, gdy element płynny wymaga rozsądnej ilości redukcji.

Zapiekanki (gulasz gotowany w piekarniku) są zwykle przykrywane przez większość czasu gotowania, czasami odsłaniane pod koniec, aby trochę zgęstnieć.

JEŚLI jesteś leniwy, tak jak ja ... aby zagęścić gulasz, zetrzeć ziemniaka, a następnie zagotować na wolnym ogniu ... rozpadnie się i uwolni skrobie, aby zagęścić gulasz. Jeśli masz błyskawiczne płatki ziemniaczane, one też działają.
Joe
2012-08-18 01:09:36 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Przychodzą mi do głowy dwie zalety:

  1. Mniejsze ciepło w kuchni. (jeśli na zewnątrz jest chłodno, dobrze, utrata ciepła do powietrza otoczenia może się przydać ... innym razem nie jest tak przyjemnie)

  2. Wygoda. Gdy trzymasz gulasz (lub inny przedmiot do długiego gotowania) na płycie kuchennej, musisz go od czasu do czasu zamieszać. Ciepło ze wszystkich stron pomaga, ale fakt, że nie trzeba skutecznie przegrzewać rzeczy na dnie (aby pozostałe ciepło mogło przewodzić / konwekować ... lub zostać utracone do powietrza), zmniejsza potrzebę sprawdzać to tak często i mieszać.

...

A poza tym jest to fakt, że tak naprawdę jest to tradycyjny sposób kilka gulaszów. Gospodynie zdawały przygotowane naczynia razem z piekarzem, on wstawiał je do piekarnika po tym, jak skończył pieczenie na cały dzień, i zostawiał w chłodzącym piecu, a następnie zbierał je po południu. Dzięki temu gospodyni nie musiała przez cały dzień niewolić się przy ognisku, aby mogła wykonywać inne czynności (np. Pranie, w czasach, gdy było to konieczne, wyjście do strumienia i trzepanie ubrań).

Zawsze myślałem, że zamknięty, izolowany piekarnik oszczędza więcej ciepła, a tym samym energii elektrycznej, niż otwarta kuchenka. Czy podczas instalowania piekarnika wyściełałeś go izolacją? Kiedy dotknąłem szklanych drzwi ponad 450, które od godziny jeździły - ledwo czułem ciepło.
rumtscho
2012-08-18 22:36:26 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W piecu można robić tylko cienkie gulasze. Jeśli gulasz jest przeznaczony do spożycia po stwardnieniu, nie można go zrobić na kuchence. Nie będzie wystarczająco suchy, a polewa się nie przypieka.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...