Pytanie:
Jaka jest różnica między kremem z Gwatemali, Hondurasu i Salwadoru?
Shalmanese
2012-01-05 11:32:41 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wszystkie trzy są dostępne na moim lokalnym meksykańskim rynku. Czym się różnią?

Też się nad tym zastanawiałem!
Chyba tam, gdzie się je robi;) Miałem podobne problemy z kiełbasami w Wielkiej Brytanii. Najwyraźniej każdy region na wyspie ma swój własny styl kiełbasy, który jest znacznie inny.
Cztery odpowiedzi:
sheepeeh
2012-01-11 22:58:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Właściwie nie jadłem tych kremów (może będę musiał spróbować następnym razem, gdy będę w latynoskim sklepie spożywczym), ale trochę badań wskazuje, że śmietana z Gwatemali jest czymś w rodzaju hybrydy amerykańskiej śmietany i creme fraiche ; Honduraski krem ​​jest bardziej słony, a salwadorski słodszy.

Oto opinia.

user15290
2013-01-18 02:14:24 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Główną różnicą jest to, gdzie są wykonane.

Ale jest też gra na jego kwasowości. Coś jak mleko kontra maślanka lub różne rodzaje jogurtu naturalnego. Zawsze myślałem, że krema z Salwadoru jest bardziej kwaśna dla mojego gustu. Myślę o Honduranie jako o mniej kwaśnym, bardziej kremowym smaku i naprawdę mi się podoba.

Amanda
2016-12-23 04:56:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Uważam, że salwadorska śmietana jest cieńsza i smakuje jak bardzo łagodny ser (cheddar?) A meksykańska śmietana jest jak śmietana tylko 100 razy lepsza. Jest gruby, zrobiony przy użyciu żywych kultur, takich jak jogurt, i ma głębszy smak śmietany. Kocham obu. Krem salwadorski to najlepsze imho. Jeśli robią je na rynku meksykańskim, powinieneś ich wypróbować!

A co z mieszkańcami Hondurasu i Gwatemali?
user42006
2015-12-28 21:29:53 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Salwadorczyk jest dla mojego podniebienia najbardziej aromatyczny. . ale naprawdę kupuj to, co lubisz! Amerykańska śmietana jest grubsza ... Żałuję, że nigdy nie kupiłem salwadorskiej śmietany ... ponieważ jest wszystkim, czego chcę teraz i nie jest tak łatwo dostępna

„Kupuj, co lubisz” - jasne, ale chodzi o to, aby dowiedzieć się, czym się różnią, bez konieczności kupowania ich wszystkich.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...