Pytanie:
Rozmrażanie pojedynczych mrożonych filetów rybnych ---- w plastikowych opakowaniach, czy nie?
Ron
2016-11-14 08:52:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wskazówki na opakowaniu mówią, aby usunąć plastikowe opakowania przed rozmrażaniem. Ale pakiet pomaga uporać się z bałaganem i zatrzymuje rybią wodę płynącą po całym miejscu. Rozmrażam je zanurzając w temp. Pokojowej. woda.

Czy istnieje niebezpieczeństwo rozmrażania ich w oryginalnym opakowaniu?

Jeden odpowiedź:
Stephie
2016-11-14 11:33:33 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jeśli rozmrażasz w wodzie, koniecznie trzymaj plastik. Gdyby nie był zapakowany, i tak włożyłbyś go do worka i nie wrzucał bezpośrednio do wody.

Instrukcje dotyczące rozpakowywania dotyczą rozmrażania w lodówce i umożliwienia spłynięcia wodzie . Ryby często pokryte są cienką ochronną warstwą lodu, którą chcesz osuszyć zamiast pozostawać na nim przez długi czas.

Przez stosunkowo krótki czas w rozmrażającej kąpieli wodnej będziesz w porządku. Po prostu osusz rybę przed smażeniem lub będziesz mieć dużo rozprysków.


Z punktu widzenia bezpieczeństwa żywności powinieneś używać zimnej wody, przy okazji działa równie dobrze i możesz być pewien Twoja ryba pozostaje poza strefą zagrożenia.

Gdzie zatem spływa woda (z rozmrażania), gdy znajduje się w oryginalnym zamkniętym (zwykle zapakowanym próżniowo) opakowaniu z tworzywa sztucznego?
@user3169 gromadzi się w worku. Odcedź, wypłucz, osusz.
Zasadniczo zastanawiam się, jaka jest różnica między rozmrażaniem w lodówce lub w wodzie (jak mówisz). Jeśli w wodzie jest w porządku, dlaczego nie zostawić go zapakowanego w lodówce?
@user3169 główną różnicą jest czas, jaki ryba spędza na moczeniu nadmiaru płynu. Rozmrażanie filetów w wodzie jest naprawdę szybkie, nawet jeśli używasz zimnej wody, ponieważ pojemność cieplna i przewodność elektryczna wody jest znacznie wyższa niż powietrza.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...