Pytanie:
Czy w sklepie z narzędziami są bezpieczne produkty spożywcze?
loudaslife
2017-06-28 07:05:53 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Niedawno skończyłem czytać Blue Bottle Craft of Coffee: Growing, Roasting and Drinking with Recipes . Autorzy tej książki położyli duży nacisk na dokładne pomiary i narzędzia pomiarowe, zarówno do kawy, jak i do pieczenia, i regularnie używają termopar ogólnego przeznaczenia, jak pokazano na poniższym fragmencie i ilustracji:

Jeden z największych gadżetów kuchennych, jakie możesz mieć, jest termopara (pokazana poniżej). Termopara to elektroniczny czujnik temperatury, który można kupić w sklepie z narzędziami i jest zwykle używany w nauce i przemyśle do testowania temperatury piekarników i klimatyzacji. Są dość niedrogie, absolutnie dokładne oraz bardzo łatwe w użyciu i czyszczeniu. Mojego używam do sprawdzania temperatury w moim piekarniku i do odczytywania temperatury syropów cukrowych i innych przepisów wrażliwych na temperaturę, takich jak domowy jogurt. To nieocenione i niezwykle dokładne narzędzie, w które warto zainwestować zarówno do pieczenia, jak i przygotowywania kawy.

thermocouple image

Widzę atrakcyjność tego „sklepu z narzędziami” „termopary, ale czy naprawdę można ich bezpiecznie używać w jedzeniu i napojach? Żaden z nich nie twierdzi, że nadaje się do gotowania. Czy istnieje prawdopodobieństwo, że pozostawią po sobie niepożądane chemikalia lub metale?

Najtańsze termometry na podczerwień są tańsze niż najtańsze termopary i są bezkontaktowe. Mam jedno i drugie - żadne nie kupiłem głównie do celów spożywczych, chociaż termopara jest dobra do sprawdzenia kalibracji piekarnika, a termometr IR jest fajny do odpowiedzi z ciekawości.
Jeden odpowiedź:
Paulb
2017-06-28 14:33:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Masz rację, jeśli się martwisz.

Najprawdopodobniej termopara w sklepie z narzędziami nie nadaje się do użytku w żywności, ponieważ zawierałaby metale, których nie chcesz spożywać. Oto tabela z materiałami termopar klasy przemysłowej, zwróć uwagę na obecność niektórych niepożądanych metali:

enter image description here

Źródło.

Potrzebujesz termopary specjalnie wykonanej do użytku w żywności. Przykład. Znalazłem to, wyszukując termopara NSF , ostrożne podejście, ponieważ certyfikacja NSF (National Sanitation Foundation) wiąże się z wysokimi standardami. Ale większość termopar reklamowanych jako żywność powinna wystarczyć, na przykład ta jedna za 16 USD.

Nikiel, chrom, mangan (nie jestem pewien, czy ta tabela jest poprawna chemicznie i oznacza magnez lub mangan) i krzem są powszechnymi pierwiastkami stopowymi w stali używanej na narzędzia i pojemniki do kontaktu z żywnością. Zatem ich obecność sama w sobie NIE KONIECZNIE oznacza niebezpieczną.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...