Pytanie:
Jaka jest nazwa (w języku chińskim) naczynia używanego do nakłuwania wielu małych otworów w skórce wieprzowej, aby była bardzo chrupiąca?
petenelson
2012-02-24 19:59:33 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Widziałem, jak ludzie o tym wspominali i słyszałem, że jest dostępny w Chinatown w Nowym Jorku lub w Hongkongu, ale nie mogę go znaleźć nigdzie wystawionego na sprzedaż online. Myślę, że dzieje się tak, ponieważ nie znam na to terminu, więc jeśli ktoś może pomóc z nazwą lub linkiem, byłoby to bardzo wdzięczne. NB: Próbowałem niemieckiego zmiękczacza do mięsa, który wygląda podobnie, ale nie jest wystarczająco ostry. To, czego szukam, jest drewniane i ma wiele bardzo ostrych szpilek wychodzących z dołu

Pięć odpowiedzi:
petenelson
2012-03-01 22:17:40 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Odpowiedzią na pytanie jest „Chap Zai”.

Swoją drogą, nazwa Chinese Crispy Roast Pork to „sio bak”

talon8 - kupiłem zmiękczacz od Amazon dokładnie taki, jak ten, który opublikowałeś, ale szpilki nie były wystarczająco ostre, aby zrobić wymaganą liczbę małych otworów - i dlatego skóra na brzuchu wieprzowym nie miała tak skrystalizowanego wyglądu, w którym tłuszcz wypłynął przez skórę. Mój najlepszy wynik to użycie ostrego noża, ale zajęło to dużo czasu.

W każdym razie - krótka historia, dostałem to, wysyłając e-mail do kilku chińskich supermarketów (nigdy nie było to wymienione na ich stronach internetowych), a oni powiedział mi imię. Byłoby dobrze, gdyby ktoś mógł zweryfikować tę nazwę ...

The more common anglisized spelling is "Siu Yuk" (See http://en.wikipedia.org/wiki/Siu_yuk). Out of curiosity, did they send you the spellings in the email?
ESultanik
2012-02-24 20:08:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie jestem pewien co do chińskiej nazwy narzędzia, ale to, czego możesz szukać, jest często nazywane „ jaccard”.

Dzięki za odpowiedź - to ogromnie pomoże mi w poszukiwaniach. Wydaje mi się, że jest to w zasadzie niemiecki przedmiot, który kupiłem - ale to było zbyt dosadne. Właśnie wyszukałem kilka, ale widzę tylko odmianę nieazjatycką, więc każdy, kto może podać imię w kantońskim lub mandaryńskim, naprawdę pomoże
talon8
2012-02-24 21:42:03 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Czy masz Chinatown, skąd pochodzisz? Generalnie, kiedy kupuję podstawowe narzędzia chińskie, udaję się do miejsc, w których nie rozumieją pojęcia „online”. :-P Może to tylko tutaj. Mówiąc poważnie, myślę, że pójście do lokalnych sklepów jest prawdopodobnie najlepszym rozwiązaniem. Może wydrukuj zdjęcie i przynieś je, aby im pokazać.

W każdym razie, zakładając, że myślę o tym samym, co ty, niestety, nie sądzę, że tak naprawdę ma formalną angielską nazwę. Zasadniczo jest to „poker z pieczoną wieprzowiną” lub „poker Siu Yuk”. Widziałem również, że jest to określane jako „narzędzie do nakłuwania skóry wieprzowej”. :-) Zobacz zdjęcie tutaj. Również tutaj.

To powiedziawszy, wydaje mi się, że niekoniecznie potrzebujesz jednego z nich. Mój wujek robi naprawdę niesamowitą pieczeń wieprzową i jestem prawie pewien, że użył noża ... Musiałbym się z nim skontaktować, aby dowiedzieć się, jak dokładnie.

Edycja: Poszedłem trochę więcej, znalazł to. Wygląda na to, że nikt nie wie, jak to się nazywa ... Ale w komentarzach jest jeszcze jedno zdjęcie i wiele przydatnych dyskusji. Następnie ... jest komentarz, który sugeruje Amazon. Jeśli szukasz po prostu zmiękczacza do mięsa, istnieje wiele stylów, w tym wersje zachodnie, a także wersja bardzo podobna do chińskiej.

Dzięki za te informacje. Wysłałem e-mailem do kilku chińskich supermarketów i znalazłem taki, który to sprzedaje! Poprosiłem ich o nazwę tego, a kiedy to uzyskam, opublikuję to tutaj
Elle
2015-08-07 07:54:41 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Znalazłem to na Amazon. Wygląda na to, że prawdziwa okazja to około 6 $ + 5 $ za wysyłkę. Może uda się go również znaleźć w azjatyckim supermarkecie.

http://www.amazon.com/Light-Belly-Pork-Skin-Hammer/dp/B00X72BLAG/ref=sr_1_1? ie = UTF8&qid = 1438915774&sr = 8-1&keywords = wieprzowina + brzuch + igła

vic
2015-08-08 15:23:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wiem, że ten wątek jest stary, ale może ktoś przyjdzie na niego w przyszłości, szukając tego samego.

To, czego szukasz, można znaleźć na AliExpress.com za mniej niż 3 USD, wliczając przesyłkę. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce „igły do ​​zmiękczania mięsa”, a znajdziesz je (istnieje kilka wersji, ale zasada jest za każdym razem taka sama).To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...