Pytanie:
Czy śmietankę bezmleczną można wykorzystać do przygotowania deserów, takich jak pudding ryżowy?
AttilaNYC
2010-08-06 21:44:14 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Używałem już mleka sojowego, ale nigdy nie próbowałem śmietanki bez mleka - jakakolwiek pomoc?

A co z innym rodzajem budyniu?

Trzy odpowiedzi:
Michael Natkin
2010-08-06 22:02:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Myślę, że to zadziała; nie używasz żadnych „wymyślnych” właściwości mleka, kiedy robisz pudding ryżowy, służy ono głównie jako płynne podłoże dla zagęszczenia skrobi z ryżu. Nie mówiąc, że będzie smakować wyśmienicie lub będzie dla ciebie świetny, myślę, że mleko sojowe, mleko ryżowe lub mleko migdałowe byłoby przyjemniejszym wyborem bez nabiału, ale myślę, że zadziała.

Zgoda. Będzie smakować dość ponuro, ale będzie działać w tym sensie, że będzie się zachowywać podobnie.
Nie zapomnij o mleku / wodzie kokosowej
Ocaasi
2010-08-07 06:12:14 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Śmietanki bezmleczne to naprawdę obrzydliwe produkty. Przeczytaj składniki. To okropne połączenie kazeinianu sodu (chemicznie przetworzonego białka mleka), sztucznych aromatów, tłuszczów trans, mono i diglicerydów (żelatyna), kwasu fosforowego, glinokrzemianu sodu (środek przeciwzbrylający), syropu kukurydzianego i stabilizatorów.

Być może znalazłeś lepszą markę lub markę wegetariańską / wegańską, ale jeśli używasz którejkolwiek ze standardowych marek sklepów spożywczych, nie rób tego. Zamiast tego spróbuj mleka migdałowego.

białko mleka przetworzonego chemicznie - nabiał. Czy to nie niesamowite, że korporacjom legalnie wolno kłamać?
Właściwie to już mnie nie dziwi, ani nawet naprawdę nie przeszkadza. Zakładam, że korporacje coś sprzedają, a jedynym rozwiązaniem jest edukacja. Naprawdę zdumiewa mnie, że więcej osób nie czyta (lub nie dba o) etykiet: traktuję to jako odpowiedzialność kupującego. Dobre marki * robią * jasno określają, z czego są wykonane ich produkty (lub, co bardziej prawdopodobne, „nie są”).
Gail
2010-09-07 01:14:35 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Tak! Do robienia puddingu ryżowego cały czas używam śmietanki z mleka kokosowego So Delicious. Możesz również użyć mleka kokosowego w puszkach, aby uzyskać bardzo pyszny kokosowy (choć wysokotłuszczowy) pudding ryżowy!To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...