Pytanie:
Jak mogę uzyskać dobre wyniki sferyfikacji z alkoholem?
kevin
2012-04-02 05:03:47 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Próbowałem zrobić kulki chocolatini (wódka, likier Godiva, baileys), ale miałem pewne problemy z rozdzielaniem alkoholi. Ponadto zastanawiałem się, czy roztwór alginianu należy umieścić w mieszaninie (w porównaniu z mleczanem wapnia do mieszaniny) ... a następnie umieścić odpowiednio w roztworze mleczanu wapnia lub roztworach alginianu. Czy ktoś ma jakieś sugestie lub przepisy na coś takiego?

Dwa odpowiedzi:
Doddsie
2012-06-01 00:05:31 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Odwrócona sferfikacja

Najpierw należy przygotować kąpiel z alginianem sodu, wymieszać z jedną trzecią wody, aby rozpocząć za pomocą blendera ręcznego, a następnie dodać do końcowych pełnych proporcji. Musisz pozwolić tej kąpieli na chwilę usiąść, aby upewnić się, że nie pozostały żadne bąbelki. (Standardowa praktyka).

Dodaj mleczan wapnia do mieszanki, którą próbujesz sfermentować. Najwyraźniej zagęszczanie alkoholu gumą ksantanową może pomóc w uformowaniu lepiej ukształtowanych kulek.

dalsze informacje:

JoweeB
2012-04-03 23:38:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jestem prawie pewien, że chcesz odwrócić swoją mieszankę. Godiva Liquer zawiera naturalny wapń, więc chcesz odwrócić swoją mieszankę i dodać alginian sodu do swojego płynu i kąpać się w mleczanie wapnia.

Lol, w likierze Godiva nie ma wapnia.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...