Pytanie:
Co możesz dodać do wody, aby była wystarczająco twarda na herbatę?
user50726
2018-02-02 02:09:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mieszkałem w południowej Kalifornii, gdzie woda jest jedną z najtrudniejszych w kraju, ale raz przepuszczona przez filtr Brita była idealna do herbaty.

Teraz mieszkam w kraju, w którym woda jest miękka. Wszystkie źródła wody są źródłami powierzchniowymi, co zostało pogorszone przez obfite opady. Woda wypływająca z kranu i wszystkie źródła lokalnej wody butelkowanej, które mogę znaleźć, są miękkie.

W rezultacie nie byłem w stanie zaparzyć herbaty, która ma jakikolwiek smak. Darjeelings, które lubiłem w Kalifornii z ich pięknym, wyraźnym aromatem, tutaj nie smakują ani nie pachną niczym. Nawet najsilniejsze herbaty, takie jak podwójna bergamotka Earl Grey, mają tutaj tylko słaby aromat. Assam wychodzi kwaśny.

Próbowałem triku z sodą oczyszczoną lub dodaniem szczypty sody, która trochę pomaga (głównie w kolorze), ale nie za bardzo i ma swój własny smak. Używanie zbyt dużej ilości szybko psuje herbatę.

Jest tu niewiele importowanych wód, a poza tym nie chcę, aby koszt używania drogich importowanych wód butelkowanych. O ile wiem, na rynku nie ma również kropli mineralnych.

Więc oprócz sody oczyszczonej, co mogę dodać do wody, aby zmienić jej profil mineralny, poziom pH i uczynić ją odpowiednią na herbatę?

Czy rozpuszczenie suplementów wapnia i magnezu w wodzie zadziałałoby?

Słyszałem o soli Epsom używanej przez piwowarów ze względu na zawartość magnezu, ale nie wiem, czy to działałby na herbatę.

Dwa odpowiedzi:
farmersteve
2018-02-02 05:47:29 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Będziesz potrzebował soli Epsom, sody oczyszczonej i chlorku wapnia, aby przygotować wodę z młyna. Możesz je łatwo znaleźć w jakości spożywczej i małych ilościach w lokalnym sklepie piwowarstwa domowego. Mieszkam w Seattle i notorycznie mamy miękką wodę, ale nie mam nic przeciwko herbacie. Ale do warzenia używam tych minerałów cały czas.

  1. Zdobądź 500 ml wody destylowanej
  2. Dodaj pół łyżki soli Epsom mieszaj do rozpuszczenia
  3. Dodaj pół łyżeczki sody oczyszczonej mieszaj do rozpuszczenia
  4. Dodaj pół łyżeczki chlorku wapnia do rozpuszczenia

Poczekaj chwilę, aż wszystko się rozpuści. Voila instant hard water!

Jeśli podchodzisz naprawdę poważnie, istnieje wiele zasobów, zwłaszcza w społeczności piwowarów domowych. Oto internetowy kalkulator wody browarniczej

Pat Sommer
2018-02-02 06:14:00 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Krople mineralne marki Concentrace są moim ulubionym środkiem dodającym smaku `` wody źródlanej ''.

Trochę to długa droga.

... ale ma niską zawartość sodu, więc można go dodać do smaku


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...