Pytanie:
Przysmak z masłem orzechowym - mniej cukru i mniej masła
user194
2010-12-18 06:20:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W ten weekend robię przysmak z masłem orzechowym w czekoladzie. Mam zamiar pobawić się przepisem, aby mieć mniej tłuszczu i kalorii i chciałbym uzyskać kilka sugestii.

  3 funty. cukier cukierniczy 1 funt masła 2 funty masło orzechowe 3 łyżki. wanilia  

Przychodzi mi do głowy zmniejszenie ilości masła i cukru, ale zastanawiam się, jak wpłynie to na smak i konsystencję.

Sześć odpowiedzi:
bikeboy389
2010-12-18 07:55:59 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Cóż, z wyglądu wynika, że ​​zmniejszenie ilości masła i cukru zaowocuje mniejszym przepisem - to prawie wszystko!

Możesz zastąpić skrobię jakimś rodzajem cukru. Nie użyłbym mąki, ponieważ nie będziesz ich gotować, a to sprawi, że będą mocno smakować surową mąką. Nie wiem, jaka skrobia zadziała, ale to moje najlepsze przypuszczenie. Poza tym myślę, że możesz trochę zmniejszyć masło (ale nie za dużo, bo inaczej się kruszy).

Ale jeśli chodzi o moje pieniądze, myślę, że jeśli się martwisz jeśli chodzi o cukier i tłuszcz lub ogólnie kalorie, musisz znaleźć coś innego do zrobienia. To nic innego jak cukier i tłuszcz (ponieważ PB to głównie tłuszcz).

Dobra uwaga na temat tłuszczu. Pomyślałem, że mógłbym spróbować dodać trochę tapioki, aby uzupełnić utracony cukier.
Nie wiem na pewno, czy skrobia z tapioki w ogóle ma smak, ale to byłby mój pierwszy przypuszczenie jako możliwość.
stephennmcdonald
2010-12-18 09:28:13 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kiedy robię wielkie oczy, korzystając z tego przepisu ze Smitten Kitchen, staram się trochę zmniejszyć ilość masła i dużo cukru. Następnie zwiększam krakersy graham i dodaję trochę niskocukrowego dmuchanego ryżu (płatki podobne do Rice Krispies), aby uzyskać teksturę. Możesz być w stanie popracować z takimi „wypełniaczami”, aby uzupełnić utracony tłuszcz z masła. Ser śmietankowy w tym przepisie prawdopodobnie pomaga przeciwdziałać redukcji masła, dlatego warto poeksperymentować z różnymi ilościami; zamiast sera śmietankowego można użyć sera Neufchâtel, aby zredukować tam tłuszcz.

Inną świetną opcją jest domowe masło orzechowe. Twoje podstawowe kremowe masło orzechowe marki Skippy ma 17 g tłuszczu w 2 łyżkach. Creamy Jif ma 16 gw 2 łyżki stołowe. W zależności od używanego przepisu możesz to znacznie zmniejszyć - ten przepis zawiera około 11 g tłuszczu w 2 łyżkach stołowych. To ogromna różnica, gdy skalujesz go do 2 funtów!

Oczywiście przy tych wszystkich substytucjach nie będą smakować dokładnie tak samo, jak jesteś przyzwyczajony, ale bez względu na to, jak to jest warte, zrobiłem z kozła dokładnie tak, jak powiedział przepis za pierwszym razem; za drugim razem zmodyfikowałem go, jak powiedziałem w pierwszym akapicie (używając masła orzechowego kupionego w sklepie) i wolałem to drugie dużo, dużo bardziej. Oryginalna wersja była po prostu zbyt słodka ... a oryginalna wersja jest modyfikacją innego przepisu, w którym zastosowano podwójny cukier cukierniczy!

Od tego czasu smakołyk, który robisz, jest prawdopodobnie podobny do byczego oka (pod tym względem, że nie musisz go piec w żadnym momencie), gorąco polecam wyciąć składniki do bardzo małych ilości i spróbować zrobić kilka różnych wersji i mieć smak przetestować z pewnymi odmianami.

Na marginesie, jedna wskazówka, której nauczyłem się w praktyce: jeśli maczasz smakołyki z masłem orzechowym (zamiast polać je rozpuszczoną czekoladą) i masz problem z tym, że są zbyt kruche, gdy zmniejszasz masło, a zatem rozpadają się w czekoladzie, możesz na chwilę zamrozić kulki / smakołyki z masłem orzechowym, aby były bardziej jędrne - dzięki temu łatwiej je zanurzyć.

Computerish
2010-12-18 21:51:32 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Cóż, osobiście przeciąłbym cukier na pół (przynajmniej) i prawdopodobnie zredukowałbym masło (nie jestem pewien, co to zmieni z teksturą). Następnie formowałam je w kostkę lub coś w tym rodzaju i maczałam w temperowanej ciemnej czekoladzie, która okazała się pyszna i (w zależności od ilości cukru) zdrowa.

Rzadko robię cukierki z masłem orzechowym, ale nigdy nie widziałem przepisu z wysokim stosunkiem cukru do masła orzechowego lub masła do masła orzechowego. Przepisy, których użyłem, zawierały około 50% lub więcej masła orzechowego i nadal były dla mnie zbyt słodkie.

Renshia
2010-12-19 07:33:59 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Czy zastanawiałeś się, czy nie dodawać cukru ani masła? Upiekłam ciasteczka z masłem orzechowym i użyłam po prostu masła orzechowego i były świetne. O ile nie jest to fundamentalne dla reszty przysmaku, może być dobrze tak, jak jest.

user27445
2014-10-30 04:15:54 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Właśnie opublikowałem przepis na coś podobnego! Sprawdź to.

Mam znacznie więcej masła orzechowego niż cukru, w stosunku około 5: 3, podczas gdy większość przepisów, które widzisz, zawiera więcej cukru. Ponadto używam mniej masła, około 1/4 masła orzechowego na wagę.

Do przyprawienia używam też serka śmietankowego i zastępuję część masła. Wanilia doda smaku, ale niewiele więcej, więc nie zadzierałbym z nią.

Jeśli pokryjesz je czekoladą, możesz rozważyć zrobienie mżawki lub kropli na wierzchu zamiast powlekania Cała sprawa. To równie dobre, dużo mniej pracy i sprawia, że ​​są trochę mniej szkodliwe dla ciebie!

Yamikuronue
2013-01-23 18:34:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Robiłam już wcześniej cukierki z masłem orzechowym według bardzo podobnego przepisu, bez masła. Masło orzechowe i cukier cukierniczy tworzą nadzienie z masła orzechowego, takie jak te w cukierkach Reese, a wanilia jest prawdopodobnie dla smaku. W przepisie, którego użyłem, było też więcej masła orzechowego niż cukru - zaczynałbym od masła orzechowego i dodawałem cukier do smaku, zamiast dodawać całą ilość. Mimo to będzie to jakiś cukierek, ale nie będzie do końca zdrowy.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...