Pytanie:
Jak długo można przechowywać opakowanie surowego, suszonego indyjskiego papadu po otwarciu?
Rinzwind
2011-01-16 19:47:51 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jak długo można przechowywać opakowanie surowego, suszonego indyjskiego papadu po otwarciu? Na opakowaniu znajduje się data przydatności do spożycia, ale nie podano, jak długo przechowują po otwarciu. Te, które mam, to marka Lijjat Papad, która jest sprzedawana na całym świecie. To jest dość suche, więc myślę, że pozostanie bezpieczne do jedzenia przez dłuższy czas.

Nie jestem pewien, ponieważ zwykle używam całego opakowania na raz, ale wiem, że po upieczeniu dość szybko starzeją się.
Trzy odpowiedzi:
notthetup
2011-01-16 20:31:23 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Tak naprawdę nie eksperymentowałem, ale jeśli wyobrażasz sobie, jak sucha jest ta substancja i ile soli się w niej znajduje, powiedziałbym, że w przedziale miesięcy / lat. Po prostu przechowuj go w chłodnym, suchym miejscu ..

Reno
2011-01-18 08:13:24 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wystarczy uszczelnienie powietrzne. Z jakiegoś powodu wilgoć wpływa na papady.

Kolejna wskazówka: jeśli usmażysz papadę, trzymanie ich w szczelnie zamkniętych workach zapobiegnie tworzeniu się papki

Batman
2017-02-20 05:29:11 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nasze produkty przechowujemy w zamrażarce w woreczku strunowym (dzięki temu wilgoć nie zbiera żniw). Trwa lata bez degradacji (nie wiem ile - na pewno 3 lub 4+).To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...