Pytanie:
Czy masz usunąć większość pęcherzyków powietrza z ciasta przed drugim wzrostem?
GJ.Baker
2017-04-24 02:01:49 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie rozumiem pęcherzyków powietrza w cieście. Niektóre z przepisów, które mam, aby wydobyć większość bąbelków. Mam inne przepisy, które nie mówią nic o bąbelkach. Rozumiem, że im więcej bąbelków powietrza, tym jaśniejszy będzie chleb. Które zrobią dziury w chlebie. Więc zastanawiałem się, czy powinienem spróbować usunąć większość bąbelków? Czy to naprawdę robi tak dużą różnicę? Wiem, że francuski chleb ma dużo dziur. Ale ja nie chcę dziur w moim bochenku chleba.

Jeden odpowiedź:
SourDoh
2017-04-24 02:20:28 UTC
view on stackexchange narkive permalink

To, czy chcesz usunąć bąbelki, czy nie, zależy od rodzaju pieczonego chleba. Coś o ciasnej strukturze miękiszu, takie jak chleb mleczny lub bajgiel, prawdopodobnie będzie miało dość energiczne uderzenie przed drugim wzrostem, ale coś takiego jak ciabatta może po prostu delikatnie złożyć.

Pozostały pęcherzyki powietrza w twoim chlebie dla drugiego wzrostu tylko się powiększy (i ostatecznie zapadnie). Jeśli chcesz mieć delikatny miękisz, uderz go i pozbądź się ich. Jeśli chcesz mieć otwarte okruchy, postaraj się je zachować

Przepis to pieczywo maślankowe z dużą ilością bąbelków. Mam nadzieję, że mam ich wystarczająco dużo. To wszystko wyjaśnia. Mam dużo lepsze zrozumienie pęcherzyków powietrza.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...