Pytanie:
Jak upiec pierś z kurczaka?
Joe Phillips
2010-10-28 05:18:01 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Królowa kuchni marynowała dziś w lodówce trzy całe piersi z kurczaka. Zostawiła notatkę mówiącą, żeby je upiec. Nie mam pojęcia co robię. Czy powinienem przekroić je na pół, aby były cieńsze? W jakiej temperaturze gotować? Jak długo mam gotować? Jakiego rodzaju potrawy używam? Czy powinienem przykryć wspomniane danie?

Szef kuchni Joe

Czy gotowała według przepisu? Ponadto „cała” pierś z kurczaka może oznaczać „obie piersi z jednego kurczaka” - czy w lodówce są 3 takie piersi?
Są 3 kawałki kurczaka. Więc myślę, że to 3 pojedyncze piersi
Dwa odpowiedzi:
Bob
2010-10-28 06:19:58 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Dokładny czas i temperatura zależą od rozmiaru piersi i piekarnika. Zawsze należy używać termometru do mięsa, aby sprawdzić, czy kurczak jest całkowicie ugotowany. W przypadku piersi warto upewnić się, że mają około 160 F w środku (w rzeczywistości można je bezpiecznie zjeść nieco wcześniej, ale 160 F pozostawia margines błędu). Jeśli nie masz termometru do mięsa, musisz je rozciąć, aby upewnić się, że nie są różowe w środku, a soki są czyste.

Uruchomiłbym piekarnik o około 375 F i zacznij je sprawdzać po około 30 minutach.

Jonathan Campbell
2010-10-28 06:18:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mamy tendencję do gotowania naszych piersi z kurczaka na blasze do ciastek owiniętych w folię aluminiową dla zachowania porządku. Idź na 400 stopni i 25-35 minut w zależności od grubości. Ponieważ są marynowane, warto je obrócić do połowy, aby uniknąć przypalenia cukrów w tej marynacie, które mogłyby spowodować przyklejenie kurczaka.

Jeśli masz termometr do mięsa, chcą, aby elementy miały 165 stopni w środku. Jeśli tego nie zrobisz, najlepszą rekomendacją jest upewnienie się, że soki są czyste i że w mięsie nie ma różu.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...