Pytanie:
Czy powinienem prać moje wstępnie uprane warzywa?
moon prism power
2014-03-10 02:52:57 UTC
view on stackexchange narkive permalink

To brzmi tak głupio, jak to napisać. Często kupuję sałatkę organiczną wiosenną mieszankę Olivii, która mówi, że jest „potrójnie umyta”. Wydaje mi się, że z przyzwyczajenia myję / wiruję każdą porcję, zanim ją zjem.

Czy powinienem umyć wstępnie umyte warzywa, czy ten krok jest zbyteczny?

Jeden odpowiedź:
SAJ14SAJ
2014-03-10 03:45:55 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Myślę, że mycie wstępnie upranych warzyw jest kwestią bezpieczeństwa emocjonalnego, jeśli nie ufasz dostawcy. Jak wskazuje FDA:

Wiele wstępnie pokrojonych, zapakowanych lub pakowanych produktów, takich jak sałata, jest wstępnie umytych i gotowych do spożycia. Jeśli tak, zostanie to zaznaczone na opakowaniu. Jeśli opakowanie wskazuje, że zawartość jest wstępnie umyta i gotowa do spożycia, możesz użyć produktu bez dalszego prania.

Z pewnością nie zaszkodzi, ale musisz też susz je do większości zastosowań, więc jest to więcej pracy i trochę zbędne: zapłaciłeś wyższą cenę za zakup już umytych zieleni. Jeśli masz zamiar je umyć, dlaczego nie kupić tańszych produktów i być może mieć większą kontrolę nad tym, co wchodzi w skład Twojej mieszanki?To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...