Pytanie:
Co to jest produkt mleczny w maśle kakaowym?
l b
2015-03-08 10:15:41 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Co oznacza „może zawierać mleko” na ściance pojemnika na masło kakaowe? Czy to nie jest czyste masło kakaowe?

możliwy duplikat [kaletów z masłem kakaowym firmy Callebaut, „może zawierać mleko”, dziwnie się topi] (http://cooking.stackexchange.com/questions/55510/callebauts-cocoa-butter-callets-may-contain-milk-melts-strangely )
@ChingChong Wolę zamknąć drugie pytanie. Ten przynajmniej ma odpowiedź i jest bardziej na temat.
Zgadzam się z ChrisSteinbach i wygląda na to, że to pytanie dotyczyło nowego użytkownika, który próbował opublikować ulepszoną wersję innego z dobrymi intencjami. lb: W przyszłości po prostu edytuj oryginał, strony SE mają nieco inną etykietę niż zwykłe fora.
@ChrisSteinbach Ja też się z tobą zgadzam. Po prostu nie byłem pewien, czy oznaczyć nowsze (ale lepsze) pytanie, czy inne pytanie jako duplikat: - \
Jeden odpowiedź:
Ross Ridge
2015-03-08 13:28:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Any time you see something like "may contain" after an ingredient list, it's a warning that it might contain trace amounts of that substance and so could be harmful to anyone who's allergic to it. Basically what they're saying is that they didn't intentionally add any milk or milk products to the cocoa butter, but since they make other products at the same factory that use milk they can't guarantee that some hasn't slipped in somehow.

So assuming that cocoa butter is the only ingredient then it would be pure cocoa butter, at least by the legal definition.

Dziękuję za całą twoją pomoc z moim pytaniem, nie sądzę, że należę do tego forum, więc lepiej wyjdę teraz, póki wszystko idzie dobrze, przepraszam za błędy w pisowni. Dzięki jeszcze raz.
@lb Chociaż nie będziesz mógł tutaj zadać wielu pytań związanych z Twoim biznesem kosmetycznym, nie sądzę, aby istniał problem z tym, że nie „przynależycie” tutaj. Twoje pierwsze pytanie nie było dobrze sformułowane, ale nie stanowiło to problemu z pisownią, ponieważ nie od razu wydawało się, że jest na temat. Mnóstwo osób jest chętnych do pomocy w pisowni i gramatyce, ale ogólnie strony Stack Exchange mogą szybko reagować na pytania, które wydają się być niezwiązane z tematem.
Cóż, tak się uczymy. Zadaję pytanie z całym szacunkiem, kiedy mówisz „nie od razu wydawało się, że jestem na temacie”, czy masz na myśli, że powinienem był po prostu napisać. Kalety z masłem kakaowym, co oznacza „może zawierać mleko” i tak to zostawić?
@lb Nie ma nic złego w tym, jak sformułowałeś swoje drugie pytanie, jest jasne i zwięzłe. Gdyby tak sformułowałeś swoje pierwsze pytanie, wszystko byłoby w porządku. Jedyny problem z drugim pytaniem polega na tym, że powiela pierwsze. Zwróć uwagę, że twoje pierwsze pytanie w rzeczywistości dotyczy dwóch pytań, jednego o mleko, a drugiego o topienie. Możesz edytować swoje pierwsze pytanie, aby dotyczyło tylko problemu z topieniem, w ten sposób zadajesz dwa różne pytania w dwóch osobnych postach. Powinieneś także dodać więcej szczegółów na temat tego, co zrobiłeś, aby go stopić i jak to się skończyło.
@lb Ross Ridge ma rację. Funkcjonujemy nieco inaczej niż forum, a wielu osobom trudno jest przestrzegać zasad od początku, ponieważ nie są świadomi ich istnienia. Ale nie żyjemy urazy do ludzi, nawet jeśli odrzuciliśmy lub zamknęliśmy pytanie, które nie pasuje do naszego formatu. Możesz jechać lub zostać, ale jeśli zdecydujesz się zostać, mamy sekcję pomocy, która może to ułatwić, http://cooking.stackexchange.com/help. Cieszę się również, że udało Ci się uzyskać dobrą odpowiedź na to jedno pytanie, nawet jeśli proces był nieco trudny.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...