Pytanie:
Jak zapobiec zbyt gęstemu zupie grochowej podczas przechowywania?
Martha F.
2012-02-06 23:11:20 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Za każdym razem, gdy robię zupę grochową dzieloną, muszę oszacować ilość do spożycia w jednym posiłku. Jeśli przechowuję resztki zupy (w lodówce lub zamrażarce), zupa zgęstnieje do tego stopnia, że ​​będzie już ledwo płynna.

W Zupa z Szynki i Groszku z Całym Suszonym Groszkiem pojawia się przelotny komentarz, że rozłupany groszek bardziej się rozpada, aby zagęścić zupę. Czy istnieje sposób na zmniejszenie tego efektu lub po prostu przewidzenie stopnia zgrubienia, które nastąpi? Bez względu na to, ile płynu dodam do oryginalnej zupy, nie mogę przechowywać resztek bez uzyskania tekstury podobnej do owsianki.

Trzy odpowiedzi:
Mien
2012-02-09 00:42:14 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Obawiam się, że niewiele możesz zrobić. Możesz użyć całego grochu zamiast rozdrobnionego groszku. Ale nawet wtedy będzie trochę zgrubienia. Można było (ewidentnie) zrobić cieńszą zupę pierwszego dnia, aby w następnych dniach zupa miała normalną konsystencję. Możesz to zrobić, dodając więcej wody i pozostawiając ziemniaki, jeśli ich używasz.

Jedną z wskazówek, która może pomóc, jest jak najszybsze zakrycie zupy, aby nie stracić dużo pary (= woda, która również spowodowałaby większe zagęszczenie).

Jedyną inną radą, jaką mogę dać, jest zrobienie tego tak, jak lubisz i dodawanie wody każdego dnia, aż to osiąga pożądaną konsystencję.

BaffledCook
2012-02-09 21:18:30 UTC
view on stackexchange narkive permalink

To nie wada, ale cecha zupy grochowej. W Holandii zupę grochową uważa się za dobrą, gdy w garnku można postawić drewnianą łyżkę. Ja jednak nigdy nie jadłem tak gęstego.

Skrobie i żelatyna utworzą siateczkę po schłodzeniu, więc konsystencja zupy grochowej zawsze będzie gęsta po schłodzeniu. Podczas podgrzewania zrób to, co radził Mien: dodaj trochę wody lub bulionu do zupy do pożądanej konsystencji.

Będziesz musiał podgrzewać powoli, ponieważ w przeciwnym razie zupa przyklei się do dna patelni i przypali się .

Nie zapomnij dokładnie podgrzać zupy i gotować na wolnym ogniu przez co najmniej 10 minut, aby zabić niechcianych gości (zarazki) przed podaniem.

Masz całkowitą rację, że powinien być bardzo gruby. Nie wspomniałem o tym, ponieważ myślałem, że OP to nie lubi.
user9074
2012-02-09 20:02:50 UTC
view on stackexchange narkive permalink

PH może mieć znaczący wpływ na moc zagęszczania, więc możesz spróbować dodać sok z cytryny lub inny kwasowy pierwiastek, aby zobaczyć, ile, jeśli w ogóle, pomaga.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...