Pytanie:
Jakie są różnice między pieczeniem luzem a pieczeniem w mniejszych ilościach?
Jason
2013-11-11 16:43:57 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wiem, że do masowego pieczenia potrzeba różnych technik i narzędzi. Ale czy trzeba też zmienić przepisy? Jak wziąć przepis, który upiekłbyś w domu w małej porcji (np. Pieczenie chleba, ciast, babeczek itp.), A następnie przekształcić go w przepis zbiorczy?

Jeden odpowiedź:
Cos Callis
2013-11-11 23:06:59 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Tak, przepisy również muszą zostać zmienione.

  • Najważniejszą różnicą [IMHO] jest zakwas (drożdże / proszek do pieczenia / soda itp.)
  • Następną kwestią są proporcje, kiedy przekroczysz „podwojenie” przepis domowy, twoje proporcje nie będą zsynchronizowane.
  • Kiedy mnożysz suche składniki (inne niż drożdże), zrób to według wagi , a nie na sucho. (uwaga dotycząca cukrów w przepisie na zaczynie drożdżowym: cukier jest często „traktowany jako„ mokry składnik ”, nadal mnoży się przez wagę, zapewni to odpowiednią ilość pożywienia dla drożdży)

Podstawową zasadą pieczenia drożdży jest pomnożenie wszystkiego, ale NIE Mnożyć drożdży do wykonania 2x lub 4x. Zwiększając 8-krotnie recepturę, podwajasz pierwotną ilość drożdży . Czas dojrzewania może się wydłużyć, ale dzieje się tak również w przypadku wahań temperatury.

Podstawową zasadą przy chemicznym zakwaszaniu jest ostrożne pomnożenie WSZYSTKICH składników. W przypadku pieczenia sodę i kwas, przesiej sodę oczyszczoną mąką i wymieszaj kwas (ocet, sok z cytryny, kwaśne mleko) z innymi płynnymi składnikami. W ten sposób nie tracisz siły wzrostu podczas mieszania większej ilości ciasta. Ale w przypadku chemicznego zakwasu musisz upiec mieszankę bez siedzenia. Więc możesz zważyć i ustawić 4X, 4X, 4X, jeśli potrzebujesz 12X plonów. [Od King Arthur Flour]


Rozmiar domowy receptury można zwykle bezpiecznie podwoić. Poza tym, ze względu na zaokrąglenia, proporcje w recepturze nie będą zsynchronizowane. Mamy tutaj wiele profesjonalnych zasobów, spójrz na: http://www.kingarthurflour.com/professional/flours.html ( Ibid)


To są oczywiście tylko „ogólne wskazówki, Twój przebieg może się różnić w zależności od przepisu.



To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...