Pytanie:
Czy naprawdę można by ugotować rybę w glinie?
Jesse Cohoon
2017-02-12 00:20:12 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jakiś czas temu przeczytałem w fikcyjnej książce o osobie, która nie miała przyborów kuchennych, położyła wypatroszoną, oczyszczoną rybę w glinie i upiekła ją, a potem połamała ceramikę z zewnątrz, aby wyjąć rybę. Gdyby ktoś naprawdę to zrobił

A) czy to zadziała? Jeśli tak, jak długo to potrwa?

B) Jakie byłyby korzyści płynące z takiego działania w porównaniu do przekłucia ryby na szpikulec i gotowania jej na otwartym ogniu? oraz

C) Jaki byłby jej smak (tj. czy glinka sama w sobie nadawałaby jakikolwiek smak poza wszelkimi zastosowanymi do niej przyprawami)?

http://cooking.stackexchange.com/questions/51858/how-to-make-salt-crust-baked-chicken
Dwa odpowiedzi:
Stephie
2017-02-12 01:37:26 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Pieczenie ryby w glinie przypomina pieczenie ryby w zaimprowizowanym piekarniku duch: utrzymuje wilgoć wewnątrz mięsa, w przeciwieństwie do pieczenia ryby na szpikulcu.

Glina powinny nadawać bardzo mało smaku. Jeśli używasz glinki bezpośrednio na ryby, skóra zazwyczaj przykleja się do glinki i jest usuwana wraz z glinką. Inne metody zawijają najpierw ryby w duże liście, a następnie w glinę. Siano jest również używane sporadycznie, również do przyprawiania. We wszystkich przypadkach glina w rzeczywistości nie dotyka kawałków, które jesz.

Jeśli chodzi o czas gotowania, różni się on znacznie w zależności od

  • wielkości ryby
  • grubość warstwy gliny
  • ciepło i położenie w ogniu, na nim lub obok niego.

Źródła wahają się od „dziesięciu do piętnastu minut z każdej strony ”(mały pstrąg w 1/2 cala gliny, bezpośrednio w żarze ( 1)) do„ do trzech godzin ”(warstwa gliny o grubości 2 cali, pieczona w rozgrzanych kamieniach i pokryte ziemią ( 2)). Warstwa gliny powinna być całkowicie twarda do czasu, gdy ryba jest gotowa i w zależności od rodzaju gliny może wykazywać pęknięcia.

Uwaga dodatkowa: zawijanie w glinę to metoda, która sprawdza się również w przypadku innego mięsa, takiego jak kurczak i jeż. Obydwa mogą być nawet pieczone bez skórki / bez skóry, a pióra lub kolce pozostają w warstwie gliny.
Z powodzeniem użyłem lepkiego błota (nie do końca w glinie), aby zawinąć rybę i ugotować ją na węglach (zakopanych). wysuszyć i pozostawić cząsteczki przyklejone do skóry / miąższu.
Gotowanie w glinie jest właściwie tradycyjną chińską techniką. Sprawdź przepis na kurczaka żebraka
Gotowanie @slebetman, w glinie sięga * drogi * do czasów neolitu i nadal jest stosowane w wielu kuchniach, nie tylko chińskiej.
@wumpusD'00m: Liście mogą również wpływać na smak. Wiele zakopanych recytów wieprzowych (hawajska świnka kalua, meksykański puerco pebil itp.) Wykorzystuje do smaku liście bananowca. Podejrzewam, że gdybyś użył sosnowych kokardek, może to również nie chronić, ale dostałbyś więcej terpentyny ... Mam na myśli rozmaryn ... jakość do tego.
J Bergen
2017-02-15 07:55:46 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Tak, kurczaki &. Potrzebujesz białej glinki. Albo tutaj. Ryba lub kurczak. Rzeczy mokrą trawą nie za ciasne. Wykop okrągły otwór w piasku. Rozpal ogień w dziurze. Niech spalą się na węgiel. Dodaj trochę więcej suchego drewna. Robiąc to, przygotuj swoją glinę. Powinien przypominać glinę do formowania przez dodanie wody. Owiń rybę lub ptaka w glinę o grubości 2 cali. Umieść na węglach. dodaj trochę kamieni dookoła. & 2 metalowe rury po 1 z każdej strony na otwory wentylacyjne. Następnie przykryj piaskiem. Rury wentylacyjne wpuszczają trochę powietrza, więc węgle palą się powoli. Gotuj 4 godziny. Wykopać. Glinę należy piec jak ceramikę. Połóż się na płaskiej skale. Uderzaj ręcznie innym kamieniem, aby rozbić glinę. Odciągnij glinę. spowoduje to usunięcie skóry ryb lub piór. & skóry kurczaka. Mieszkając na lądzie, tylko 50% ludzi ma elektryczne urządzenia chłodnicze 25%. Lepiej jest zabrać żywego ptaka lub świeżo złowioną rybę. Niż jedz zepsute mięso w tropikach. Więc to jest nadal robione tutaj na wycieczkach.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...