Pytanie:
Co mogę zrobić, jeśli nie przetworzyłem mojej salsy wystarczająco długo?
Anne
2012-10-31 20:39:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zrobiłem salsę w zeszłym tygodniu i przetwarzałem słoiki (kwarty) przez 20 minut (może było ich 25, zapomniałem dokładnie zanotować, kiedy woda zaczęła się gotować). Zmieszałem swoje czasy z salsą i musem jabłkowym, do którego przygotowywałem się, więc nie przetwarzałem salsy wystarczająco długo.

Czy mogę ponownie przetworzyć salsę? Czy muszę otwierać słoiki, podgrzewać salsę i ponownie włożyć wszystko, czy mogę po prostu ponownie przetworzyć wszystko bez ponownego przetwarzania? A może jest już za późno, ponieważ minęło 5-6 dni, zanim zdałem sobie sprawę, co zrobiłem?

Jak długo musiały być przetwarzane i jakiego rozmiaru używasz?
Trzy odpowiedzi:
Cascabel
2012-10-31 21:36:31 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ogólnie rzecz biorąc, jeśli słoiki są niewłaściwie przetwarzane lub nie są zamykane, należy je ponownie przetwarzać dokładnie w taki sam sposób, jak za pierwszym razem. To nie zależy od oryginalnej receptury; po prostu musisz powtórzyć dokładnie to samo. W twoim przypadku, ponieważ wygląda na to, że twój oryginalny proces był gorącym opakowaniem, musiałbyś otworzyć słoiki, wyrzucić salsę i ją ponownie podgrzać, ponownie sterylizować słoiki i ponownie przetwarzać.

Ale w twoim przypadku, niestety jest już za późno. Jeśli za pierwszym razem nie przetworzyłeś go wystarczająco długo, musisz założyć, że nie był on sterylny i traktować to jako równoznaczne z brakiem konserwowania go w ogóle. Tak, z punktu widzenia prawdopodobieństwa, twoja sytuacja jest bezpieczniejsza, ale musisz zaplanować najgorszy przypadek, ponieważ nie masz sposobu, aby to stwierdzić. Coś tam mogło się wyrosnąć. Puszkowanie po prostu nie jest dobrym miejscem do bałaganu.

I zanim ktoś zadzwoni i powie to, tak, jeśli jesteś typem osoby, która je rzeczy, które zostały pominięte o wiele dłużej niż jest niezawodnie bezpieczny, możesz go uratować. To będzie działać przez ułamek czasu, więc jest mnóstwo ludzi, którzy mogą zgodnie z prawdą powiedzieć „Zrobiłem to i nigdy nie miałem problemu”. Ale może też wywołać chorobę, więc nie mogę tego polecić.

Więc jeśli dobrze cię rozumiem, mówisz, że chociaż zrobiłem hotpack w sterylnych słoikach ze sterylnymi pokrywkami i przetwarzałem je w gorącej kąpieli wodnej przez 20-25 minut, ponieważ nie było to wystarczająco długo, aby salsa nie była sterylizowana ( lub jakikolwiek poprawny termin określa to, co dzieje się w kąpieli wodnej) i nie jest bezpieczne do spożycia. Tak? Rozumiem sens, żeby nie mieszać w bezpieczeństwo. Partia salsy w koszu jest DUŻO tańsza niż wizyta w szpitalu. Po prostu trudno zaakceptować, że w ogóle nie można go ponownie przetworzyć.
@Anne: Z tego, co rozumiem, tak jest - zbyt krótki czas przetwarzania nie jest gwarantowany, aby uzyskać wystarczającą ilość powietrza i pozostawić sterylne środowisko. (Problem z ponownym przetwarzaniem polega na tym, że jeśli coś już się zepsuło, po prostu gotowanie tego więcej nie zepsuje.) Kate wydaje się myśleć, że uszczelnienie oznacza wystarczającą ilość czasu i na pewno się mylę, ale nigdy nie widziałem to napisane gdziekolwiek.
Miałem pracę wiele lat temu w szpitalu i mniej więcej wtedy, gdy zacząłem, pojawił się pacjent, który jadł salsę z puszki. Musieli wyjechać po około 5 miesiącach i ogromnych rachunkach. Zatrucie jadem kiełbasianym nie jest czymś, z czym można sobie żartować. Tak, prawdopodobnie jest to bezpieczne, ale czy chcesz się założyć, że życie jest bezpieczne?
+1 tutaj. Jeśli @Anne ** szybko ** zauważyła, że ​​przetwarzanie jest nieprawidłowe, mogła powtórzyć tę procedurę tego samego dnia. Jednak teraz salsa siedzi przez 5-6 dni i nie jest bezpieczna - a organizmy mogły przez cały ten czas wytwarzać toksyny.
[Oficjalne słowo] (http://nchfp.uga.edu/how/general/cooling_jars_test_seals.html) jest takie, że jeśli słoik nie jest szczelny, można go ponownie przetworzyć w ciągu 24 godzin. Niestety, już trochę minąłeś.
Kate Gregory
2012-10-31 22:01:28 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jeśli pakujesz na gorąco, „dostatecznie długie” oznacza wystarczająco długo, aby pokrywy pozostały opuszczone. Jeśli twoje powieki pozostają opuszczone, jesteś dobry. Jeśli tak nie jest, a nie sprawdziłeś, jak odkładałeś słoiki, wyrzuć je.

Chcę w to uwierzyć, ale nie znalazłem o tym żadnej wzmianki w kilku źródłach - czy masz odniesienie?
wypróbuj http://nchfp.uga.edu/questions/FAQ_canning.html, który potrzebuje tylko „dziesięciu minut lub więcej”, nawet jeśli Twój jrs był niesterylizowany
Jeśli mówisz o pytaniu „Czy konieczne jest sterylizowanie słoików przed konserwowaniem?” po części to nie to samo - to oznacza, że ​​w niektórych przypadkach nie trzeba wstępnie sterylizować słoików. Nie mówi, że jest to bezpieczne, jeśli słoiki uszczelniają się po dziesięciu minutach przetwarzania, nawet jeśli przepis mówi, że potrzebują 20.
Nita Standke
2015-01-29 12:12:31 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Uszczelnianie i sterylizacja to dwie różne rzeczy. Długi czas przetwarzania ma zabić wszystkie mikroorganizmy, które mogłyby zepsuć żywność. Pieczęć powstrzymuje nowych złoczyńców przed wejściem.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...