Pytanie:
Jakiej pasty z krewetek powinienem użyć do brazylijskiej Vatapy?
Mirthquakes
2014-03-17 01:14:51 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Niedawno zobaczyłem przepis na vatapa, brazylijski gulasz z krewetek, który wygląda trochę jak sos curry. Przepis wymaga odtworzenia garści suszonych krewetek, a następnie zmieszania ich w pastę. Czy mogę zastąpić słoik pasty krewetkowej z mojego lokalnego wietnamskiego / tajskiego sklepu spożywczego, czy też suszone krewetki byłyby najbardziej odpowiednie do użycia?

Trzy odpowiedzi:
Hank
2014-03-18 07:44:26 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Azjatycka pasta z krewetek jest sfermentowana, bardzo mocna i słona - nie sądzę, że da ci taki sam smak jak suszone krewetki.

greedyscholars
2017-11-01 03:08:31 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Chociaż azjatycka pasta z krewetek może nie być idealnym substytutem z powodów, o których wspomniał @Henry Jackson, suszone krewetki często można znaleźć w koreańskich sklepach, ponieważ są często używane do przygotowania Kimchee. Te będą działać dobrze dla Vatapá.

aragaoalana
2019-12-19 16:33:21 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Vatapa, którą robimy, nie jest dokładnie przygotowana w ten sposób, ale nie używaj niczego innego niż suszone krewetki, ponieważ nie będzie smakować tak, jak oryginalna receptura. Możesz kupić krewetki, świeże lub mrożone, trochę przyprawić cytryną, papryką, solą i pieprzem. Grilluj je na patelni z odrobiną oleju, aż zmienią kolor (powinno to zająć tylko kilka minut), a następnie włóż je do formy do pieczenia i piecz w niskiej temperaturze (160 ° C lub 320 ° F) przez 1 godzinę lub do momentu, gdy staną się bardzo suche i cudowne. Po ostygnięciu rozdrobnij je w robocie kuchennym lub blenderze i użyj w przepisie.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...