Pytanie:
Sekrety Gumbo
Jeremy French
2010-07-22 17:07:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Podoba mi się pomysł Gumbo, ale miałem ograniczony sukces w jego tworzeniu. . Wydaje się, że jest to bardzo urozmaicone danie, a dwa przepisy, które nazywają się gumbo, wydają się mieć niewiele wspólnego.

Zastanawiam się więc, czym jest Gumbo i jaki jest sekret jego dobrego?

Dwa odpowiedzi:
#1
+10
Darin Sehnert
2010-07-22 17:53:29 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Gumbo to kreolizowane (mieszanie różnych kultur) danie, które było naprawdę sposobem na wykorzystanie wielu, co mogło być pod ręką. Samo słowo „Gumbo” pochodzi z afrykańskiego języka plemiennego Bantu, w którym słowo „Ngambo” oznacza okra. W kulturze plantacyjnej na południu "ngambo" stało się "gumbo" i ostatecznie stało się określeniem na zupę zawierającą okrę. Na głębokim południu Karoliny Południowej i południowej Georgii zwykle zawiera Okrę, która zapewnia gęstnienie śluzowej substancji wydzielanej z okry.

Gdy ludzie przemieszczali się na zachód, w kierunku Luizjany, przyjęli metodę Choctaw Indian polegającą na używając zmielonych liści sasafrasu (pilnik gumbe) jako preferowanej metody zagęszczania w tym obszarze. Uwaga: plik Gumbo jest uważany za jedyną rodzimą przyprawę z Ameryki Północnej.

Nie wiedząc, czym się rozczarowałeś, trudno jest przedstawić sugestie. Jak w przypadku wielu regionalnych potraw, są pewne konsystencje, ale najczęściej ... więcej wariacji. To jedna z tych pozycji, w przypadku których niekoniecznie istnieje JEDNA podstawowa metoda.

Niektóre gumy używają zasmażki, aby dodać głębi smaku, koloru i zagęszczenia, podczas gdy inne są bardziej oparte na bulionie.

Główną konsystencją jest to, że zazwyczaj podaje się go oblany ryżem.

Świetna wzmianka o gumbo filé. Dodam, że należy go posypać przed podaniem, a nie podczas samego gotowania. Warto również zauważyć, że niektóre proszki filé zawierają inne przyprawy, więc przed ich użyciem należy zwrócić uwagę na ich smak (wolę [zwykły] (http://shop.zatarains.com/zatarains%C2%AE-gumbo-fil% C3% A9-p-1547.html)).
#2
+1
gene
2010-10-25 07:31:25 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Gumbo to danie pochodzące z Luizjany. Jest to przepis, który wyewoluował z mieszania kultur, ale przede wszystkim jest daniem wykorzystującym wiele rodzajów białka zwierzęcego do przygotowania aromatycznego jedzenia. Głównym powodem jego powstania było zrobienie dużych ilości jedzenia, aby nakarmić wiele osób z niewielkich ilości białka zwierzęcego.

Dwa sekrety przygotowania aromatycznego gumbo to zrobienie zasmażki i użycie zapas zamiast zwykłej wody.

@justkt - jeśli link zostanie usunięty, czy możemy usunąć Twoje / moje komentarze?


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...