Pytanie:
Dodajesz przyprawy przed lub po smażeniu?
Lucas
2010-07-21 02:19:02 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jeśli smażę paski kurczaka do sałatki, czy powinienem je przyprawić przed, czy po smażeniu? Słyszałem sprzeczne opinie.

Dwa odpowiedzi:
#1
+6
Peter V
2010-07-21 02:29:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Czy masz na myśli sautee? Lub smażenie na głębokim oleju?

Typowy przepis na smażenie na głębokim tłuszczu polega na dodaniu przypraw do mąki: dodaj sól, pieprz, paprykę itp. Do ciasta, a następnie usmaż.

Jeśli smażymy , paski z kurczaka powinny być przyprawiane w następujący sposób: najpierw wetrzyj małą lub średnią ilość soli koszernej (nie soli kuchennej). Odstaw na ponad 15 minut, aby przyprawić / podgotować mięso. Najlepsza byłaby solanka, ale myślę, że to dla ciebie zbyt wybredne.

Teraz ugotuj paski kurczaka na patelni. Większość suchych przypraw, jakie mogłem sobie wyobrazić, można dodać pod koniec smażenia, takie jak cayenne i tak dalej. Czosnek lub cebulę dodawano najpierw przed kurczakiem i gotowano do miękkości, ale niezbyt brązowego.

Właśnie zdałem sobie sprawę, że moje angielskie słownictwo może być zbyt ograniczone, aby przeprowadzić właściwą dyskusję o jedzeniu. Mówię o „smażeniu”.
Rozumiem. Wtedy podstawową przyprawą, którą zrobiłbyś wcześniej, byłaby sól, albo bezpośrednia aplikacja, albo w solance. (Prosta solanka: woda, 5% soli, liście laurowe, sok z cytryny i tymianek. Wstaw kurczaka na 10-12 godzin). To, ugotowane na maśle, będzie bardzo dobre. Oczywiście zawsze możesz przyprawić kurczaka świeżymi ziołami pod koniec smażenia.
Nie jestem pewien, co należy rozumieć pod pojęciem „sól koszerna”, ale przypuszczam, że byłoby to jak (lub przynajmniej podobne) do „Pökelsalz” w języku niemieckim. Czy ktoś może to potwierdzić?
@Peter: Wielkie dzięki! To było bardzo pomocne.
Wierzę, że w Ameryce nazywamy to „różową solą”: służy do peklowania mięsa, a nie do tego samego; uwalnia azotany i jest toksyczny podczas codziennego gotowania. Myślę, że chcesz: körniger Küchensalz, ale nie jestem pewien, ponieważ nie mówię po niemiecku. Jest to sól gruboziarnista, zwykle sprzedawana w pudełku. Nie jest czerwony ani różowy, tylko biały i nie zawiera jodu. Jestem pewien, że jest szeroko dostępny w Niemczech, jeśli zna się właściwą nazwę. :)
google tłumaczy `Pökelsalz` na [Pickling salt] (http://en.wikipedia.org/wiki/Pickling_salt). Ale to wydaje się być czymś innym.
[Witryna dla innych użytkowników języka niemieckiego z tłumaczeniami amerykańskiego słownika kulinarnego] (http://www.joannemossdesign.com/de-en_cookgloss_en.htm)
Tak, nazywamy to „solą peklującą”. Ten sam pomysł, jego celem jest uniknięcie botulizmu.
#2
+4
Chris Cudmore
2010-07-21 02:22:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ogólna zasada brzmi:

Dodaj wytrawną przyprawę przed, Świeżo po.

A doprawiaj po.

Jednak poniższe komentarze mówią, że to nie jest zawsze prawda, ale nie będzie często prowadziło Cię źle.

+1 Przyzwoite podsumowanie, choć nie zawsze poprawne.
@arafangion: Edytowane, aby zrobić, jest mniej bezwzględne.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...