Pytanie:
Czy można bezpiecznie jeść jabłko gotowane wewnątrz drobiu?
JustRightMenus
2010-07-20 05:48:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Domyślam się, że tak, możesz; jednak moja mama zawsze je odkładała na bok, aby nie je jeść. Jakieś pomysły?

Pięć odpowiedzi:
#1
+4
hobodave
2010-07-20 06:18:30 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie są bezpieczne. Jabłko użyte w ten sposób jest aromatyczne, nie do spożycia. Często używam w moim ptaku mieszanki jabłka, cynamonu, rozmarynu i cebuli. Te rzeczy nie osiągają temperatury niezbędnej do zabicia małych bestii, które cię skrzywdzą. Jeśli tak, będziesz mieć jednego suchego ptaka.

#2
+3
Adam Shiemke
2010-07-20 06:14:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zależy. Zwiększa masę termiczną rzeczy, która ma być gotowana, powodując, że wnętrze (jabłko) osiągnie temperaturę później niż części mięsne ptaka.

Jeśli jabłko wystarczająco się nagrzeje, to są szanse Rozgotowaliśmy ptaka. Tak więc wyciągnięcie ptaka, gdy jest idealne, skutkuje jabłkiem, które może mieć jakieś zanieczyszczenie, chociaż wtedy prawdopodobnie również wnętrze ptaka (ponieważ dotykają).

Z tego powodu wielu szefów kuchni zaleca sos do gotowania (inaczej farsz) poza ptakiem, na dnie patelni lub w oddzielnym pojemniku. Dzięki temu możesz szybciej ugotować ptaka i nie przegotować go.

#3
+2
Satanicpuppy
2010-07-20 22:17:32 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Alternatywą dla wyrzucania (co wydaje się marnotrawstwem) jest wiele sposobów dalszego ugotowania jabłka, które byłyby lepsze niż zwykłe rzucanie jabłkiem. Brzmi jak fajny dodatek do farszu lub deseru.

Ale będziesz musiał go ugotować po usunięciu go z ptaka. Farsz jest wystarczająco zły, aw przypadku farszu możesz podnieść go do wysokiej temperatury zanim włożysz go do ptaka.

#4
+1
daniel
2010-07-20 06:10:25 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Tylko wtedy, gdy jabłko zostanie ugotowane do temperatury zabijającej bakterie. W przypadku kurczaka uważam, że USDA / FDA zaleca 165, co jest szalone. 150 powinno wystarczyć.

Oczywiście do tego momentu równie dobrze możesz zrobić z pieczonego kurczaka buty.

Odrzuć jabłko.

Jeśli ugotujesz kurczaka w bezpiecznej temperaturze, jak jabłko w nim może być niebezpieczne? Mięso z kurczaka, które zamierzasz zjeść, sąsiaduje bezpośrednio z (i dotyka) jabłka (rzekomo niebezpiecznego do spożycia). Czy tylko wnętrze jabłka jest niebezpieczne do spożycia? Jeśli tak, dlaczego?
#5
  0
Peter V
2011-08-22 23:45:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W tym poście jest trochę informacji: Co muszę wiedzieć o temperaturze i bezpieczeństwie żywności?

Krótko mówiąc, aby mieć pewność, przetestuj termometrem, który jest ponad 140F i trwało od 10 minut (stąd sugestie dotyczące 150F).

To powiedziawszy, wnętrze twojego ptaka prawdopodobnie nie powinno być tak gorące; ugotuj ptaka do pożądanego wysmażenia, jabłko jest elementem pokazowym.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...