Pytanie:
Meksykański Sos Serowy?
jerhinesmith
2010-07-25 02:27:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W moim rodzinnym mieście jest restauracja meksykańska, która serwuje (ich określenie) „Arroz con pollo”. Samo danie wydaje się niesamowicie proste - to właściwie tylko ryż, kurczak i niesamowity sos serowy.

Spędziłem niezliczone godziny w Google, szukając przepisu na coś podobnego do tego sosu, ale tak nie jest nie wydaje się być jedną ostateczną wersją arroz con pollo, więc nie miałem dużo szczęścia.

Czy ktoś może wskazać mi właściwy kierunek?

Czy możesz bardziej szczegółowo określić, czym właściwie jest sos? Jak to wygląda, jak smakuje, jakiekolwiek znane Ci składniki? Nie sądzę, żebyś uzyskał dobrą odpowiedź bez dalszych szczegółów.
Niestety minęło dużo czasu, a to miejsce jest oddalone o ponad 500 mil, więc jest to trochę trudne. Jedyne, co mogę definitywnie powiedzieć, to to, że jest kremowy, prawie biały i pyszny, gdy podaje się go z ryżem / kurczakiem.
Myślę, że masz na myśli ten sos w meksykańskich restauracjach, który powinien być podawany w dowolnym miejscu i czasie
Sześć odpowiedzi:
#1
+8
mfg
2010-08-24 18:52:19 UTC
view on stackexchange narkive permalink

To brzmi jak standardowy ser queso (zwykle znajdowany na twoich chimis itp.)

Jeśli szukasz wspaniałego przepisu na queso, jest ich mnóstwo. Jednak dwie wskazówki dla każdego queso:

  1. poszukaj „Chihuahua Cheese” (jest to łagodny biały, który bardzo gładko się topi i ma subtelny smak)
  2. pieprz i kminek oraz papryka pieczona jako pierwsza to twoi przyjaciele, ale jeśli dodasz więcej niż trochę, to są twoimi najgorszymi wrogami. (również świeże pieczone jalapenos dla idealnego smaku, nie używaj pokrojonych w kostkę).
#2
+5
daniel
2010-08-26 12:11:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Czy zastanawiałeś się, czy nie zadzwonić do nich i powiedzieć „Hej. Mieszkam pięćset mil stąd, uwielbiam twój sos serowy, jak zrobić go w domu?”

To miły komentarz. Niestety, nie mogę go już konwertować, ponieważ konto autora zostało usunięte. Zostawiam to jako odpowiedź z powodów historycznych.
#3
+4
Mike Yockey
2010-07-25 11:06:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Takie rzeczy są często bardzo regionalne, a nawet wtedy różni ludzie robią to inaczej w różnych domach, w restauracjach i restauracjach. Poważnie wątpię, czy można znaleźć ostateczny przepis. Biorąc pod uwagę, że nazwa dosłownie oznacza „ryż z kurczakiem” i nie wspomina o sosie serowym, wątpię, by tradycyjna wersja dania miała w ogóle jakiś sos, nie mówiąc już o konkretnym sosie serowym.

Jeśli ja gdybyś był, po prostu zacząłem od prostego sosu queso i zmodyfikowałem go według własnych upodobań. Poza tym ta strona nie służy do wymiany przepisów i wyszukiwania postów, które są zamykane.

Tak. Spróbuj zrobić standardowego Mornaya używając queso blanco i zobacz, dokąd cię to doprowadzi.
#4
+3
Sdarb
2016-08-26 22:00:36 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Prawdopodobnie tego nie robią, ale jeśli kiedykolwiek chcesz mieć przyjemny topiony sos serowy, zajrzyj do dodania cytrynianu sodu do mieszanki, pomaga to zapobiec koagulacji sera i daje bardzo gładki, topiony sos bez względu na to, jaki ser zacząć od.

#5
+2
user18481
2013-05-27 02:40:20 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mam ACP w dwóch różnych meksykańskich restauracjach w rejonach Avon Lake i Sandusky w Ohio. Byli niesamowici. W obu przypadkach zapytałem, jakiego rodzaju sera używali, i za każdym razem odpowiedzią był biały ser amerykański.

#6
+1
K. Morgan
2016-08-26 07:27:32 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zapytałem dwie różne meksykańskie restauracje, z czego zrobiono sos serowy i odpowiedzieli, że stopiony biały amerykański.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...