Pytanie:
Jaki młynek do kawy jest najlepszy?
fryguybob
2010-07-24 03:13:29 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Potrzebuję młynka do kawy. Jaki jest najlepszy? Słyszałem, że młyny trzpieniowe są lepsze; czy są warte dodatkowych kosztów? Które z nich trwają dłużej?

Aktualizacja: dostałem ręczną szlifierkę Hario.

Pięć odpowiedzi:
#1
+6
nohat
2010-07-24 05:51:55 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ludzie z America's Test Kitchen przeprowadzili przegląd młynków do kawy i stwierdzili, że młynki żaroodporne nie zapewniają lepszej konsystencji niż młynki ostrzowe.

Stwierdzili, że jeśli od czasu do czasu przerywasz mielenie i potrząsasz młynkiem do kawy i mielisz łącznie przez 25-30 sekund, uzyskujesz najlepsze rezultaty.

Z recenzji wideo:

„Wiele osób twierdziło, że te ostrza młynka nierównomiernie siekają ziarna. Mówili też, że podgrzewają ziarna bardziej z powodu tarcia, co pogorszyło smak kawy. Kilkadziesiąt osób próbowało tej kawy i nikt nie wyczuwał smaku różnice między ostrzem a ostrzem. Występowały różnice w korpusie, ale nie w smaku ... i znaleźliśmy sposób, aby użyć młynek do ostrzy, aby dopasować je do tego korpusu.

Z recenzji tekstu:

„Okazało się, że możemy poprawić równomierność szlifowania ostrza albo przez szlifowanie w krótkich, szybkich seriach z przerwami między t o potrząśnij młynkiem, aby rozprowadzić fusy, lub potrząśnij nim podczas mielenia, tak jak w przypadku martini w shakerze. ”

Ich ulubionym był Capresso Cool Grind, Model 501.

Zauważyli, że do espresso będzie potrzebny młynek żarowy.

Potrzebujesz również szlifierki zadziorów do francuskiej prasy. Myślę, że młynki z ostrzami nadają się do kawy kroplowej, ale jeśli potrzebujesz niezmiennie drobnego (espresso) lub konsekwentnie grubego mielenia (prasa francuska), prawdopodobnie będziesz potrzebować młynka zadziorów, aby uzyskać dobre wyniki.
Zauważ, że mieli narzucony przez siebie limit ceny w wysokości 50 USD. Żaden szanujący się snob nie zaufałby istniejącym młynkom w tym przedziale cenowym - szczególnie w przypadku espresso, gdzie zdecydowanie _ robi_ różnicę. Więc na dole, prawdopodobnie mają rację, ale nie ufałbym tym wynikom w ogólnym przypadku bez dalszych testów.
#2
+3
Garo Yeriazarian
2010-07-24 03:34:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

To zależy od tego, jaką kawę chcesz zaparzyć. Jeśli robisz espresso i wybierasz droższy ekspres, będziesz chciał wydać trochę gotówki na ładny młynek do młynka (pozwoli to uzyskać bardziej równomierne mielenie i zaowocować smaczniejszym espresso.

Jeśli używasz tylko kroplówki lub prasy francuskiej i potrzebujesz grubszego mielenia, zwykła szlifierka z ostrzami będzie dobrze. Z mojego doświadczenia wynika, że ​​możesz uzyskać drobniejszy końcowy szlif ze szlifierki ostrzowej, ale nie będzie tak konsekwentny w mieleniu. W przypadku wyciskania lub francuskiej prasy to nie jest taka wielka sprawa. Jednak nie chcesz zbyt mocno szlifować szlifierką z ostrzami, bo spalisz fasolę i zepsuć smak kawy.

W przypadku espresso może to naprawdę zmienić. coffeegeek.com zaleca, aby wydać tyle samo na swój młynek, ile na ekspres do kawy (do kilkuset dolarów).
Nie zgodziłbym się z prasą francuską. Problem ze szlifierką z ostrzami polega na tym, że nie można uzyskać równomiernie grubego mielenia, więc Twoja francuska kawa staje się ziarnista.
#3
+1
Ward - Reinstate Monica
2010-07-24 03:37:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wygląda na to, że jest przeznaczony do użytku domowego. Gdyby chodziło o kawiarnię, potrzebny byłby młynek żarnikowy, aby uzyskać równomiernie zmieloną kawę i móc zmieniać stopień mielenia.

Do użytku domowego frez do zadziorów zapewnia taką samą jednorodność i kontrolę nad szlifowaniem, ale czasami wymagają wymiany kół i zazwyczaj są to większe pieniądze. Możesz użyć jednej z tańszych szlifierek z obrotowym ostrzem, ale nie możesz uzyskać z nimi dobrego średniego lub grubego mielenia i nie uzyskasz jednolitego mielenia. Jeśli zawsze chcesz mieć dobry mielenie, mogą być wystarczająco dobre.

Burr's jest tam, gdzie jest, jeśli chcesz jednorodności i możliwości zmiany grubości do wielu zastosowań (takich jak prasa czy ekspres do kawy). Ponadto, odpowiednia szlifierka zadziorów może przetrwać lata, jeśli zostanie odpowiednio wyczyszczona od czasu do czasu.
#4
+1
crtjer
2010-07-24 09:59:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Podsumowując: ostrza mogą powodować nierównomierne mielenie, ale w przypadku kawy dobrze by było, są niedrogie. Żarna są drogie, ale ilość opcji mielenia sprawia, że ​​idealnie nadaje się do espresso i innych potrzeb.

#5
-1
Dinah
2010-07-24 03:31:58 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Tak tanio, jak to tylko możliwe. Mam młynek za 5 $ sprzed 3 lat, którego używam kilka razy w tygodniu. Wszystko, co musisz zrobić, to zmielić fasolę. Możesz wydać 20-40 $ na jeden, ale nadal będzie to tylko mielenie fasoli. Nie będzie wykładniczo lepsza niż 5-10 $.

Cóż, może to być prawda, jeśli nie jesteś zbyt wybredny, jeśli chodzi o swoją kawę, ale faktem jest, że zwykły młynek „śmigłowy” zapewnia dość szeroki zakres cząstek okruchów, a Ty nie zmielisz wystarczająco dużo i zmarnujesz kawę lub zmiel za dużo i weź filiżanki grysu. * Chacun à son goût * oczywiście :-)
Zdecydowanie się nie zgadzam - zauważam znaczną różnicę między moją szlifierką do ostrzy Bodum za 25 dolarów a tą za 10-15 dolarów, którą kupiłem w Wal-Mart. I to tylko w przypadku szlifierek do ostrzy. Młynki po prostu mielą fasolę, tak, ale mielą je z różnym stopniem konsystencji. Co więcej, dobre młynki do ostrzy tną ziarna, podczas gdy złe młynki po prostu miażdżą je na śmierć.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...