Pytanie:
Czy istnieje sposób na przygotowanie baraniny, aby złagodzić jej mocny smak?
AttilaNYC
2010-07-23 06:57:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Baranina ma lekko „dziczyzny” posmak, czy istnieje sposób na jej przygotowanie przed gotowaniem, co ogranicza ten „dziczyzny” smak?

Baranina czy jagnięcina? One nie są takie same.
Cztery odpowiedzi:
#1
+5
Dinah
2010-07-23 07:09:59 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Smak będzie się znacznie różnić w zależności od kawałka mięsa i sposobu przygotowania.

  • Różne kawałki (np. kotlety i udka) smakują bardzo jeden od drugiego (udka i twardsze mięso mają bardziej dziczyzny smak)
  • Mielona jagnięcina nie ma prawie żadnego dziczyzny
  • Dobrze wysmażone mięso będzie smakować mniej dziczyzną niż średnio ( Edytuj : dotyczy „gotowość”, tak mi smakuje. Od czasu odpowiedzi omówiłem to z kimś, kto twierdzi, że jest odwrotnie).
  • Gotowanie z dużą ilością warzyw lub aromatycznej skrobi będzie kontrast ogranicza silny smak bardziej niż mdła skrobia. Mdła skrobia podkreśli silny smak dziczyzny
#2
+4
Gilead
2010-07-26 08:23:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink
  1. Większość dziczyzny pochodzi z tłuszczu. W przeciwieństwie do tłuszczu wieprzowego lub wołowego, tłuszcz barani ma silny zapach i przez większość ludzi jest uważany za niejadalny. Chcesz wyciąć jak najwięcej z tego. http://chestofbooks.com/health/nutrition/Medicinal-Meals/Mutton-Fat.html

  2. Zależy to również od tego, czy koza była karmiona zbożem, czy trawą. Te ostatnie, choć bardziej naturalne, mają tendencję do wytwarzania mięsa o silnym zapachu.

  3. Jeśli chodzi o gotowanie baraniny, to odkryłem, że jedynym satysfakcjonującym sposobem pozbycia się zapachu jest zrobienie z niej curry. W sieci jest wiele dobrych przepisów na indyjskie curry z baraniną.

Jestem prawie pewien, że baranina to mięso owcy, a nie kozy.
Baranina to inna nazwa mięsa koziego w niektórych regionach świata. Http://en.wikipedia.org/wiki/Goat_meatMutton jest również używany w odniesieniu do owiec.
Zgodnie z linkiem do Wikipedii * baranina * to potoczne określenie na (dorosłe) mięso baranie na tych obszarach, ale technicznie rzecz biorąc, odnosi się tylko do owiec.
Chociaż prawdą jest, że smak pochodzi z tłuszczu, który zależy od diety zwierzęcia, nie sądzę, że „większość ludzi” uważa tłuszcz barani za niejadalny; ta postawa jest prawdopodobnie ograniczona do Amerykanów lub ludzi przyzwyczajonych do mdłego smaku zwierząt karmionych zbożem. Na poparcie tego, Twój własny link na „chestofbooks.com” opisuje sposoby przygotowania tłuszczu baraniego i nie wspomina o jego przycinaniu.
#3
+3
rbrayb
2010-07-23 10:42:31 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mówisz ogólnie o jagnięcinie czy baraninie?

Baranina ma mocny smak - można go zmniejszyć, usuwając różową skórkę i usuwając zbędny tłuszcz.

Możesz także uzupełnić smak dodając czosnek, oliwę z oliwek, miętę, wino, rozmaryn i tymianek, pieprz, suszoną musztardę i curry.

#4
+1
Christopher Cashell
2012-04-05 01:41:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Najlepszym sposobem na ograniczenie dziczyzny smaku baraniny jest użycie jagnięciny zamiast baraniny. W większości części świata jagnięcina to mięso owiec w wieku poniżej 1-2 lat. Baranina to mięso dorosłej owcy.

Jagnięcina jest zwykle delikatniejsza i mniej dziczyzna niż mięso starszej owcy.

Nie odpowiada na pytanie * zgodnie z pytaniem *. Ale to rozwiązuje problem OP dotyczący pozbycia się * smaku gry *. Podpisano .. Sałatka Jerry Seinfeld * nie ma nic na tej baraninie *


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...