Pytanie:
Jakie są metody pozyskiwania świeżego lokalnego mięsa i produktów?
hobodave
2010-07-19 02:28:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Często chodzę do Whole Foods, ale czuję się, jakbym został tam oszukany. Mogę wyjść wydając 120 dolarów na jedną torbę zakupów. Od czasu do czasu próbuję dostać się na targ rolniczy, ale nie dość często.

Czy są inne sposoby, aby kupować jak najbliżej farmy?

Pięć odpowiedzi:
#1
+8
Nick Canzoneri
2010-07-19 02:45:29 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Możesz poszukać CSA w swojej okolicy, http://en.wikipedia.org/wiki/Community-supported_agriculture:

CSA składają się z system cotygodniowej dostawy lub odbioru warzyw i owoców w systemie skrzynek warzywnych, czasem obejmujących produkty mleczne i mięso.

Możesz skorzystać z http: //www.localharvest. org / csa /, aby spróbować znaleźć taki w Twojej okolicy.

Oh wow. Wydaje się, że jest to w porządku.
Zrobiłeś to przed Nickiem? Jaka jest cena w porównaniu do sklepu spożywczego?
Nie mam, ale wielu moich przyjaciół i współpracowników to robi. Koszt w mojej okolicy (Filadelfia) to około 30 $ / tydzień, ale zazwyczaj płacisz za sezon, więc kilka tygodni wcześniej. A więc zdecydowanie porównywalne, jeśli nie tańsze niż sklep. Jedynym problemem jest to, że nie możesz wybrać tego, co dostajesz, więc możesz skończyć z bakłażanem wartym tygodnie.
Otrzymuję produkty od CSA (http://www.theproducebox.com/) i uważam, że są tego warte. W ostatnim poście na blogu porównałem koszt do sklepu spożywczego i jest bardzo blisko. Jeśli jesteś zainteresowany, co tydzień bloguję również w swoim menu, ponieważ jak wspomniał Nick, nie możesz wybierać tego, co dostajesz i musisz być trochę kreatywny.
Dodatkowa korzyść: ponieważ nie wiesz, co otrzymujesz, musisz się uczyć i improwizować - co doprowadzi Cię do nowych przepisów na potrawy, których nigdy wcześniej nie gotowałeś!
#2
+5
ManiacZX
2010-07-19 02:32:25 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Miałem przyjaciół i rodzinę, którzy zaczęli „kupować krowę” z farmy.

Zamawiasz od nich całą krowę, oni ją zarżną i dostaniesz wszystkie różne kawałki z to, mielona wołowina itp.

Możesz to zrobić samodzielnie i napełnić dużą zamrażarkę skrzyniową i rozmrozić na bieżąco.

Jeśli interesują Cię inne osoby w Twojej okolicy, zawsze mogli kupić razem, podzielić towary i w ten sposób móc zamawiać częściej przy mniejszym zużyciu zamrażarki.

Oto artykuł o tym, który zawiera kilka dobrych punktów http: // www. culinate.com/articles/culinate8/cow_sharing

A jeśli możesz dostać mleko za darmo?
Cóż, większość farmerów nie daje swojego mleka za darmo i myślę, że naprawdę miałby problem ze zdejmowaniem różnych części ich krów do jedzenia :).
Większość miejsc, które znam, sprzedaje pół krowy, jeśli mają dwie zainteresowane strony. Problem polega na tym, że kiedy dostajesz się do mniejszych partii, nie jest łatwo podzielić się równo. Niektórzy rolnicy używają rzeźników, którzy będą kriovac, ale nie wszyscy.
#3
+3
Christian Payne
2010-07-19 08:32:24 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Podobnie jak sugestia CSA @ Nicka, mam przyjaciół, którzy utworzyli (coś w rodzaju) konglomerat żywności.

Musi być przyzwoitej wielkości (4-8 rodzin). Raz w tygodniu jedna rodzina idzie na targi hurtowe i kupuje warzywa & dla wszystkich rodzin.

Jest to jedna z tych rzeczy, w przypadku których jest to tańsze finansowo, ale kosztowne pod względem czasu i zasobów. (8 rodzin owoców to dużo jabłek i nie zmieści się na Twoim tylnym siedzeniu)

Gdy zrezygnujesz z rutyny, jest to bardzo skuteczne!

#4
+3
Tea Drinker
2010-07-21 04:28:32 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Po prostu biorąc część pytania dotyczącą „produktu”, a co z uprawą własnej? Nawet jeśli nie masz dużo ogrodu, większość źródeł porad dla początkujących ogrodników będzie mówić o tym, jak najlepiej wykorzystać nawet ograniczoną przestrzeń.

Smakosze Kucharze na & będą chcieli skupić się na:

a) produkty, które znacznie lepiej smakują, np .:

  • pomidory (szczególnie)
  • truskawki
  • ogórki
  • groszek

b) produkty, które są drogie i / lub źle się przechowują, więc posiadanie świeżego i obfitego zapasu za drzwiami kuchni to prawdziwa przyjemność kucharza, np .:

  • zioła
  • sałata
  • rukola
  • fasola

Z tych powodów nie przejmuję się zbytnio z kapustą, porem, ziemniakami, cebulą, cukinią (prawdopodobnie) itp., z których wszystkie są tanie i dobrze się przechowują i smakują przyzwoicie ze sklepów. Ale pewnego dnia pokłóciłem się z kimś, kto uważał, że mam cebulę zupełnie nie tak i nie wiedziałem, że cebula uprawiana w domu jest boska. Więc mogę się mylić.

Mieszkam w malutkim mieszkaniu w Chicago. Chciałbym móc uprawiać własne.
szkoda. mam nadzieję, że niektóre inne odpowiedzi pomogły.
#5
+2
joyjit
2010-07-21 04:25:44 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Naprawdę najlepiej wybrać targ rolny. Musisz zacząć tam chodzić częściej niż „okazjonalnie” :)

Masz pełną kontrolę nad tym, co otrzymujesz (w przeciwieństwie do CSA), możesz spróbować tych samych produktów (np. Brzoskwini) sprzedawanych przez różnych sprzedawców i zdecyduj, kto ma najlepszy smak itd. itp.

@hobodave, twój profil mówi „Chicago, IL” - oto strona, którą znalazłem z listą targów rolniczych w Chicago:

Tak, byłem w kilku z nich. Problem z okazjonalnym bitem polega na tym, że trudno mi się obudzić przed południem w weekend. : - \


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...