Pytanie:
Jak czyścić naczynia anodowane?
Rowland Shaw
2010-07-22 01:49:03 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kilka lat temu kupiłem anodyzowany wok jako prezent urodzinowy, ale ostatnio, używając marynaty miodowo-musztardowej, udało mi się spalić trochę nadmiaru marynaty i teraz nie mogę wok jest czysty, nawet podczas mycia w zmywarce (można go myć w zmywarce). Co mogę zrobić, aby go wyczyścić, co nie wpłynie na anodowaną powłokę?

Sześć odpowiedzi:
#1
+4
citadelgrad
2010-07-22 05:23:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Uwielbiamy używać sody oczyszczonej i wody do delikatnego czyszczenia naczyń kuchennych. Wydaje się, że najlepiej działa trochę gorącej wody.

To jest mój tryb gotowości - idealny do wszystkiego, co tłuste lub lepkie, a łagodny środek ścierny dla innych. Ucieknę się do Ajax po poważnie ugotowaną szumowinę, ale Ajax na powlekanym metalu może być złym pomysłem.
Jak tego używasz? Jako pasta na zimno, czy w inny sposób?
#2
+3
Frankie
2010-07-22 02:37:51 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W kuchniach używających woka natychmiast wlewają wodę do woka (z kranu wbudowanego bezpośrednio w kuchenkę) i gotują, używając bambusowej trzepaczki do sprzątania śmieci. Możliwe, że zadziała jakiś rodzaj oleju lub jeden z tych nowych rozpuszczalników czyszczących na bazie pomarańczy (słyszałeś o czymś, co nazywa się szlamem). Nie sugerowałbym środka do czyszczenia piekarników, ponieważ myślę, że większość z nich zawiera ług, który rozpuszcza aluminium. Wszelkie materiały ścierne usuwają również bardzo cienką warstwę anodowania. Powodzenia.

Właściwie to kwestia ścieralności - nie bierz do niej stalowej szczotki, ale powinieneś być w stanie uciec z plastikową podkładką do szorowania, ponieważ proces anodowania utwardza ​​powierzchnię, więc może wymagać dodatkowych obrażeń.
#3
+2
Sam Holder
2010-07-22 02:08:20 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Aby zdjąć marynatę, napełniałem woka wodą, aż cała marynata została pokryta, a następnie gotowałem wodę w woku. To prawdopodobnie wystarczy, aby zmyć marynatę lub przynajmniej ją poluzować, aby można było ją zmyć.

Ogólnie rzecz biorąc, chociaż twarde naczynia anodowane powinny być zmywalne szmatką i odrobiną smaru do łokcia.

#4
  0
Ocaasi
2010-07-30 01:51:01 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nigdy nie lekceważę siły dobrej, długiej kąpieli (1-3 dni) w gorącej wodzie z mydłem. Wydaje się, że powoli działa magia, wzmocniona po drodze dobrym peelingiem. Wahałbym się, czy użyć Ajax, chociaż soda oczyszczona jest dobrym ścierniwem.

#5
  0
2010-08-07 21:39:22 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Możesz użyć Comet lub podobnego, a także plastikowych gąbek 3M (znanych również jako Meany Greenies).

#6
  0
awshepard
2010-09-08 20:15:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Proponuję również gąbki 3M Dobie, dostępne niemal wszędzie, gdzie sprzedawane są artykuły kuchenne. Mają dobrą plastikową powłokę, która jest bezpieczna dla nieprzywierających i anodyzowanych naczyń kuchennych, ale wystarczająco mocna, aby usunąć uparte, przypalone kawałki. Moi rodzice używają ich od lat na swoich patelniach, a ja używam ich samodzielnie przez krótszą liczbę lat.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...