Pytanie:
Jakie są sposoby na wyciskanie soku z granatu?
AttilaNYC
2010-07-23 07:01:36 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Czy istnieje skuteczny sposób na wyciskanie soku ze świeżego granatu?

Dwa odpowiedzi:
#1
+8
Darin Sehnert
2010-07-23 07:16:50 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Na szczęście prosiłeś o skuteczny, a nie czysty sposób!

Mój brat w Kalifornii ma na swojej posiadłości wiele dojrzałych drzew granatu i każdego roku wyciska większość owoców, aby użyć ich na galaretkę. Używa ręcznej wyciskarki do soków Hamilton Beach Orange, która, jak mówi, radzi sobie najlepiej ze wszystkim, czego próbował. Zwykle wypija od 16 do 20 galonów soku rocznie, więc zdecydowanie poddał go próbie. Jego zaopatrzenie w lokalnej restauracji wymagało około 250 dolarów za jedną sztukę, ale dostał na eBayu za 150 dolarów.

Aby zminimalizować bałagan, robi to na starym stole na zewnątrz i przykrywa się dużym workiem na śmieci, wycinając dziurę w dół na głowę i boki na ramiona.

W mojej części świata można spotkać ulicznych sprzedawców ze wszystkimi rodzajami świeżych owoców i jedną z tych ręcznych sokowirówek. Zbierz dowolny owoc, a wyciśną go do kubka, w tym granatów. Wydaje się, że działa całkiem nieźle i nie przypominam sobie, żeby widziałem żadnych poplamionych na czerwono sprzedawców.
#2
+4
ceejayoz
2010-07-23 07:12:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Najłatwiejszym sposobem, na jaki się natknąłem, jest oddzielenie klejnotów, zawinięcie ich w gazę i powolne skręcenie gazety, aby sok został wyciśnięty do oczekującej miski.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...