Pytanie:
Czy istnieje niezawodny sposób smażenia kiełbasy?
Jonathon Watney
2010-07-17 01:35:46 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Uwielbiam smażoną kiełbasę do śniadania; świetnie komponuje się z boczkiem. Ale zawsze byłem trochę przerażony gotowaniem kiełbasy i nie wolę gotować z niej bzdur. Czy jest jakiś niezawodny sposób smażenia kiełbasy, a jeśli nie, to są jakieś wskazówki?

A jeśli chodzi o dodatkowe punkty, czy mogę usmażyć go na patelni ze stali nierdzewnej?

Aktualizacja : Myślę, że sedno mojego pytania brzmi: jak czy wiem, kiedy jest wystarczająco ugotowany do jedzenia?

Osiem odpowiedzi:
#1
+8
Aaron
2010-07-17 01:49:56 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jeśli gotujesz kiełbasę na niskim poziomie, powoli i pod przykryciem (z kilkoma łyżkami stołowymi wody i / lub cebuli), aż zostanie odpowiednio ugotowana, a następnie zrumieniła do pożądanej chrupkości, na pewno zjesz w pełni ugotowaną kiełbasę.

Zawsze używam tej metody, nie wpływa na smak i jest najbezpieczniejsza. Nigdy nie możesz spalić na zewnątrz, ponieważ nie musisz czekać, aż wnętrze ugotuje się podczas brązowienia.
długi i wolny to najlepszy sposób. Możesz rozwinąć tę lepką brązową powłokę na kiełbasach. niebo. dodając cebulę i trochę może zrobić z niej niebiański posiłek.
Uwielbiam też konsystencję, jaką wydaje się dodać trochę wody do parowania kiełbasy.
#2
+6
Jin
2010-07-17 01:42:45 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ponieważ uwielbiasz bekon, zdecydowanie polecam grill George'a Foreman'a. W ten sposób możesz gotować jednocześnie boczek i kiełbasę. Pokroiłbym kiełbasę na grubość około 1 / 4-1 / 2 "i położył na grillu. Gotowanie boczku i kiełbasy zajmuje mniej niż 10 minut i nie musisz też odwracać. Kolejna dobra rzecz kratka polega na tym, że skośna powierzchnia odprowadza tłuszcz.

To jest świetne! W mojej szafce stoi grill George Foreman. Zgadnij, co się wyrwę, kiedy wrócę do domu? Dzięki za przypomnienie mi Jin. Opowiem o swoim doświadczeniu.
Ta metoda była śmiertelnie prosta i działała doskonale. Definicja głupiego dowodu.
+1 ode mnie - posiadam George Foreman 360 Grill (http://www.amazon.com/dp/B001G8Y3RG/) i jest * niesamowity *. Używałem go do gotowania omletów I pizzy, oprócz jego „normalnych” zastosowań
#3
+5
T. Elf
2010-07-17 01:52:28 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Patelnia żeliwna przeznaczona do gotowania mięsa. Gdy patelnia jest dobrze przyprawiona, potrzebujesz bardzo mało oleju. Jeśli smażysz bekon, możesz po prostu użyć jego tłustych resztek. Poleciłbym średnią do średnio wysokiej temp. Smażyć na zewnątrz na złoty kolor, pachnące i lekko jędrne. Nie bój się przeciąć jednego, aby zobaczyć, czy wnętrze jest odpowiednio wykończone, wtedy poznasz ramy czasowe, które Ci odpowiadają.

@T. Elf: Jak mogę sprawdzić, czy jest „odpowiednio skończony”? To prawdopodobnie sprowadza się do osobistych preferencji, więc czy jest coś, co jest zbyt różowe?
Muszę powiedzieć, że generalnie kroję kiełbasę, aby sprawdzić, czy się skończy. Gotuj do końca, bez różu. Na przykład wurst ma odpowiednią ilość tłuszczu, więc trudno go rozgotować. Pokrywka nad patelnią grillową działa, najpierw włóż osłonki.
#4
+5
Joe
2010-07-17 02:00:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie wiem, czy jest „niezawodny”, ale jedna sztuczka, której użyłem, kiedy się nie spieszyłem, to polanie wody na patelnię - pozbędziesz się tłuszczu z kiełbasy, a gdy woda się zagotuje, będziesz mógł przyrumienić kiełbasę z zewnątrz w wytopionym tłuszczu.

I tak, możesz nawet użyć do tego patelni ze stali nierdzewnej.

... i gotowanie zajmie więcej czasu, ponieważ musisz poświęcić trochę czasu na wygotowanie wody. Dobrze jest użyć patelni, która nie jest dużo większa niż to, co gotujesz, więc nie musisz gotować dużej ilości wody.

#5
+2
slim
2011-01-12 19:21:31 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Przyjąłem metodę powolnego smażenia zalecaną przez niektóre witryny internetowe i od tego czasu trzymam się tego, z wyjątkiem sytuacji, gdy się spieszyłem, ponieważ jest niezawodny. Zajmuje to godzinę, ale w tym czasie wymaga bardzo małej uwagi.

Nie przekłuwaj kiełbasek. Smażyć z niewielką warstwą oleju na najniższym możliwym do osiągnięcia płomieniu przez godzinę, kilkakrotnie obracając kiełbaski.

W ten sposób kiełbaski są dokładnie ugotowane. Otrzymujesz piękną lepką karmelizację na zewnątrz, a wnętrze pozostaje wilgotne i smaczne.

Ponieważ skórka nie pęka, prawie cały tłuszcz pozostaje w kiełbasie (dlatego będą wilgotne ) - więc ta technika jest najlepsza do kiełbas wysokiej jakości.

#6
+1
octonion
2010-07-17 02:08:55 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Powinieneś być w stanie rozpoznać po pulchności, kolorze, zapachu i, jeśli masz wątpliwości, po smaku.

Dodatkowo, jeśli podejrzewasz, że są skończone, ale nie jesteś pewien ... daj im ukłucie widelcem. Jeśli soki są klarowne, powinieneś być gotowy.

Dobrze wiedzieć. Dam temu szansę.
Heh, i uważaj na to, że plują na ciebie, gdy płyn uderza w gorący olej! Och, i brawo za to, że nie gotują ich na zbyt dużym ogniu. To łatwy błąd do zrobienia i wiesz, co on robi - powoduje niedogotowane kiełbaski. Czemu? Ponieważ skóra szybko się gotuje i zamienia się w izolator, zapobiegając w ten sposób przenikaniu ciepła do rdzenia.
#7
+1
Peter V
2010-07-21 02:51:50 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Polecam cyfrowy termometr za 6 dolarów, dostępny w lokalnym sklepie spożywczym: będziesz go używać przez cały czas, gdy go będziesz mieć. Dla przypomnienia, 140F przez 10 minut, 160F przez jedną minutę jest bezpieczne dla żywności. Wieprzowina nadal będzie wyglądać różowo na 160 ° F, więc prawdopodobnie wszystko jest w porządku, jeśli w ogóle nie masz wrażenia.

#8
  0
Ward - Reinstate Monica
2010-07-17 01:55:08 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ostatnio tego nie próbowałem, ale zawsze miałem problemy z przyklejaniem się skórki od kiełbasy do patelni. Zawsze gotuję bekon na naszym grillu typu George Forman, a czasem robię na nim kiełbasę, ale teraz, kiedy mam kiełbasę, zwykle kupuję duże opakowanie kiełbasy i albo kroję lub formuję z niego paszteciki i smażę. Placki smażą się dobrze na nierdzewnej patelni z olejem z pestek winogron.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...