Pytanie:
Czy solenie kurczaka / indyka przed pieczeniem naprawdę robi różnicę?
user698
2010-07-20 05:03:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Próbowałem solić kurczaka (solanka = 1 szklanka soli do 16 filiżanek wody, ponad 10 godzin) i nie mogłem poczuć różnicy.

Pięć odpowiedzi:
#1
+9
Shog9
2010-07-20 05:47:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zakładając, że normalnie nie kupujesz wstępnie solonych / wstrzykniętych ptaków, powinieneś zauważyć różnicę ... Jak zauważa zasmażka, powinna być zauważalnie wilgotna i delikatna , zwłaszcza białe mięso.

Kilka rzeczy do wypróbowania:

  • Wydłuż czas w solance. 10 godzin wystarczy na piersi lub ćwiartki, ale cały kurczak może potrwać dłużej. Cały indyk na pewno zajmie więcej czasu!
  • Sprawdź sól. Kubek soli kuchennej o małych kryształach na galon wody powinien wystarczyć, ale jeśli używasz płatków (koszernej i trochę soli morskiej), możesz produkować zbyt słabą solankę! W razie wątpliwości zważ.

Zobacz też: Jakie są podstawy i opcje solenia mięsa, na przykład kurczaka?

#2
+4
daniel
2010-07-20 05:12:54 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Różnica powinna polegać na konsystencji - ptak powinien być wilgotny.

Uważam, że użycie maślanki jako płynu solankowego, bez soli i jakichkolwiek ziół, które lubisz, daje niesamowicie aromatycznego i wilgotnego ptaka.

Jak to jest solanka bez * soli *?
Cóż, kiedy zderzają się dwa ciągi myśli, często używa się złego słowa. Na przykład. solanka zamiast marynaty: P.
heh, w porządku. FWIW, uwielbiam kurczaka w maślance (i kurczaka w jogurcie).
Często używałem maślanki i / lub jogurtu, ale po obejrzeniu odcinka In Search Of Perfection Blumenthala, w którym udowodnił za pomocą MRI, że kultury wnikają znacznie dalej w mięso niż standardowe marynaty, staram się ich używać, gdy tylko jest to możliwe. Na Wielkanoc zrobiliśmy z przyjacielem maślankę / dijon / rozmaryn / szałwię marynatę dla królików, moczoną przez trzy dni, a następnie pieczoną kakao. Nierealny!
#3
+2
pdemarest
2010-07-20 05:20:29 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Prawie zawsze solimy piersi z kurczaka. 1/4 szklanki soli i 1/4 szklanki cukru na około litr wody. Utrzymuje wilgotność mięsa i utrudnia przegotowanie.

#4
+1
Chris Cudmore
2010-08-23 18:38:49 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Próbowałem solić indyka i nie byłem zadowolony z rezultatów. Głównym problemem jest to, że skóra jest zbyt słona, niezależnie od tego, jak dobrze spłuczę ptaka. Inną ważną kwestią jest to, że sos jest prawie niejadalny. Po trzecie, nie możesz nadziać indyka solonego.

Dlatego opracowałem następującą technikę, która zapewnia mi wilgotną pierś, prawie tak dobrą jak piersi solankowe, ale także pozwala na tradycyjną brązową skórę i soczysty sos.

Sekretnym składnikiem jest CEBULA.

Pokrój kilka cebul i wyłóż nimi spód patelni. Pomysł polega na tym, że cebula nie pozwala, aby żadna ze skórki dotknęła metalu patelni, aby skórka się nie sklejała.

Dodaj także około dwóch lub trzech łyżek wody / wina / bulionu / tylko po to, aby przykryć dno patelni i zapobiec przywieraniu do czasu, aż soki zaczną wypływać.

Wypchaj ptaka, jeśli masz zamiar (użyj gorącego farszu, pomoże to ptakowi ugotować się szybciej i mniej martwisz się o niedogotowany farsz). W przeciwnym razie wepchnij tylko kilka cebuli i łodyg selera. (Lub nadziewaj mirepoix)

Przyjmij 3 godziny gotowania, piecz PIERŚ W DÓŁ przez 2 - 2 1/2 godziny. Fastrygowanie w razie potrzeby.

Kiedy ptak ma około 120 stopni (nadal potrzebuje około 40-45 stopni więcej). Ostrożnie odwróć, wyczyść cebulę przyklejoną do skórki i podgrzej do temperatury 450 ° C. Pozostaw na około 20 minut, aż skórka będzie brązowa i chrupiąca i wyjmij na około 140 stopni. (jeśli robi się zbyt ciepło, włącz brojlera, aby przyspieszyć chrupanie).

Odstawić na co najmniej 20 minut od przeciągów, aż dojdzie do 165 stopni.

Indyk ma ogromną masę termiczną i będzie kontynuował gotowanie przez co najmniej 20 minut.

Prawdopodobnie jest to również odpowiednia ilość czasu na resztę posiłku.

Gotowanie ptaka do góry nogami sprawi, że pierś będzie wilgotna, soczysta, bez przesolonej skóry i sosu, który tworzy solanka.

Nigdy nie znalazłem rzeczy słonych z solanką i wiele razy napychałem solonego ptaka.
#5
  0
Martha F.
2010-08-25 03:19:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jeśli chcesz uzyskać smak solenia bez wysiłku, możesz kupić indyka koszernego. Częścią przygotowania koszernego mięsa jest pakowanie go w sól koszerną (skąd pochodzi termin „sól koszerna”) w celu usunięcia całej krwi. Oznacza to, że mięso jest zasadniczo już solone. Najpopularniejszą marką w USA jest Empire, która obejmuje zarówno świeże, jak i mrożone mięso.

Zobacz tutaj: http://today.msnbc.msn.com/id/21836561


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...