Pytanie:
Mostek wołowy BBQ na grillu propanowym?
Nicholas Trandem
2010-07-19 21:48:20 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Czy można zrobić naprawdę dobry mostek wołowy, z pierścieniem dymnym i wszystkim innym, na grillu propanowym?

Dobry grill / palacz na węgiel drzewny jest na naszej liście rzeczy, które warto kupić, ale prawdopodobnie nie wydarzy się tego lata. Czy jestem skazany na przeciętny mostek, czy są jakieś sztuczki, które będą działać z grillem na propan, aby przybliżyć wyniki, które uzyskałbym z „prawdziwym” grillem / palaczem?

Zazwyczaj układam frytki w woreczku z folii aluminiowej z wodą na dnie grilla. Zwykle muszę zmieniać torbę i zawartość co kilka godzin
Cztery odpowiedzi:
#1
+5
sdg
2010-07-19 21:56:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Możesz uzyskać wyjątkowo jadalne rezultaty, co jest dla mnie wystarczająco dobre. Może brakować pierścienia dymnego ze względu na wynik konkurencji, ale smak będzie w porządku.

Załóżmy, że masz wystarczająco duży grill, aby mieć co najmniej dwa palniki. Używaj tylko palnika, na którym nie jest włączone mięso. Jeśli masz jakikolwiek przeważający wiatr i nie jesteś całkowicie osłonięty, ustaw gorącą stronę stroną nawietrzną.

Albo weź komorę dymną, albo zrób to, co kiedyś i użyj folii. Namocz 1/3 do 1/2 wiórów w wodzie, aby je spowolnić. Folia działała dobrze dla mnie, zrobiłem woreczek, włożyłem frytki i nożem wbił płaską stronę w górę, aby zrobić dziury dymu.

Jeśli masz większy grill, rozważ dodanie cegieł lub kamienie (bez rzecznego kamienia!), które pomagają utrzymać równomierne ciepło. Mając mniej powietrza i więcej masy termicznej, poradzisz sobie lepiej.

Pozwól, że mięso osiągnie temperaturę pokojową, zanim je włożysz. Nie trzeba też od razu palić, ponieważ mięso nie zniesie go, dopóki nie nagrzeje się dalej w grillu.

Miłego jedzenia

#2
+4
Peter V
2010-07-19 21:59:15 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Z jednej strony masz dobrą kontrolę temperatury dzięki grillowi na propan. Czasami używam swojego do palenia. Z drugiej strony będziesz miał trudności z uzyskaniem tego super dymnego smaku na mostku.

Oto, co zrobiłem ze swoim, aby uczynić go bardziej podatnym na palenie:

1) Wrzuciłem kilka worków kamieni lawy do grilla, aby wygładzić płomienie

2) Użyłem piły walcowej, aby wywiercić otwór po prawej stronie pokrywy grilla, aby zachęcić do dymu wypływać w ten sposób

Kiedy palę, używam jednego palnika po lewej stronie i trzymam tam termometr do oceny temperatury. Powyżej kładę drewno.

Kiedy wszystko idzie dobrze, Dym unosi się z otworu wykonanego piłą, temperatura jest równa i jestem szczęśliwy. W przeciwieństwie do palacza weberów będziesz chciał obracać mięso za pomocą tej metody. Może lepiej byłoby umieścić otwór pośrodku i użyć dwóch zewnętrznych palników, ale to byłoby zbyt gorące, aby użyć mojego grilla.

Osobiście nie używam pudełka z folii, po prostu kładę drewno po lewej stronie grilla lub na górze lawy i od czasu do czasu wydmuchuję popiół.

p.s. Jeśli wcześniej wyjmiesz mięso, podgrzejesz je do temperatury pokojowej, a następnie ustawisz na chwilę na ścieżce wentylatora, na zewnątrz stanie się lekko „lepkie”. To znacznie zwiększa ilość dymu, który przywiera do mięsa. Spróbuj!

#3
+2
Fanzoo
2010-07-21 09:12:15 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Moje doświadczenie z grillem gazowym jest takie, że szybciej wysusza mięso. Kiedy jedziesz nisko i wolno, jest gorzej. Aby to zrekompensować, dodałbym rondelek z wodą, aby była bardziej wilgotna. Eksperymentowałbym też z „kulą”. Spróbuj zawinąć mostek w folię po tym, jak wytworzy się skórka. Wadą tego jest to, że Twoja skórka może być trochę rozmoczona.

Słyszałem również o ludziach wstrzykujących bulion wołowy do mostka, aby był bardziej wilgotny.

Powodzenia!

#4
  0
Pepper
2015-09-27 00:02:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Myję mostek w zimnej wodzie, a następnie dodaję wetrzeć z obu stron. Z grillem podgrzanym do 200 stopni. Następnie spryskuję górę mostka płynnym dymem i zostawiam na blacie przez godzinę. Następnie ułóż na grillu tłuszczem do dołu na 30 min. Następnie obróć do grubej strony do góry i spirytusu z płynnym dymem. (używaj tylko zewnętrznych palników. Bez bezpośredniego ogrzewania) gotuj przez około 4 godziny lub do momentu, gdy będzie gotowe tak, jak lubisz. Duchy co jakiś czas, aby były wilgotne. Dostaję wspaniały smak (smak wędzony) i delikatny mostek, ale bez dymu. Ale dopóki świetnie smakuje, nie obchodzi mnie mocny dymek.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...