Pytanie:
Jaki jest najlepszy sposób na przechowywanie nieużywanego ryżu do sushi?
skootergrrl
2010-07-17 17:52:50 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Powiedzmy, że chcę teraz zrobić tylko jedną bułkę sushi. Czy jest dobry sposób na przechowywanie reszty ryżu na jutrzejsze bułki? A co z przechowywaniem nori?

Trzy odpowiedzi:
#1
+6
Manne
2010-07-17 18:15:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Przechowywanie ugotowanego ryżu na ogół nie jest dobrym pomysłem.

Ryż o wysokiej zawartości skrobi jest po prostu doskonałą pożywką dla bakterii. Dodajmy do tego fakt, że niegotowany ryż może zawierać zarodniki Bacillus Cereus, które kiełkując w bakterie mogą prowadzić do zatrucia pokarmowego powodującego wymioty i biegunkę.

Zarodniki Bacillus Cereus mogą przetrwać gotowanie, więc gdy ryż pozostawi się do ostygnięcia mogą kiełkować i zacząć namnażać się w ryżu. To nie same bakterie są niebezpieczne, ale wytwarzana przez nie toksyna. Ta toksyna nie znika po ponownym podgrzaniu.

Jeśli chcesz przechowywać ryż, pamiętaj, aby bardzo szybko go schłodzić i przechowywać w lodówce nie dłużej niż jeden dzień. Osobiście nigdy tego nie robię i gotuję tylko tyle ryżu, ile potrzebuję.

Anegdota: W rzeczywistości znajomy pracujący w dużej sieci sushi w Londynie powiedział mi ostatnio, że w ciągu czterech lub pięciu lat mieli jeden przypadek potwierdzonego zatrucia pokarmowego w jednej z wielu restauracji. Źródłem zatrucia pokarmowego nie była ryba, ale ryż, który stał zbyt długo.

Przechowywanie nori, o którym nie wiem zbyt wiele, ale jeśli zamkniesz je w hermetycznej torbie i trzymasz wysycha, nie widzę z tym żadnych problemów.

#2
+5
Joe
2010-07-17 20:05:51 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie zgadzam się z Manne w sprawie przechowywania ryżu. Jeśli umieścisz w lodówce to, czego nie używasz, ryż długoziarnisty może być użyty do sałatki ryżowej (podobnej do sałatki makaronowej) lub smażonego ryżu. Możesz użyć ryżu krótkoziarnistego w puddingu ryżowym.

Ale gdy dodasz ocet i cukier do przygotowania ryżu do sushi - nie próbowałbym go oszczędzać na sushi - to nie będzie mają taką samą konsystencję następnego dnia i naprawdę nie sądzę, żeby to zadziałało. Lepiej byłoby zrobić jedną lub dwie bułki warzywne z resztkami i schłodzić je na następny dzień.

Od ręki, nie jestem pewien, gdzie mógłbym ponownie wykorzystać resztki ryżu do sushi, gdzie konsystencja nie było problemu ... może zapiekanka na bazie ryżu?

Jeśli chodzi o nori - używam torebki z zamkiem błyskawicznym i sprężam powietrze i nie miałem żadnych problemów.

Regularnie używam wcześniej przygotowanego sumeshi do zrobienia kilku szybkich bułeczek nigiri lub maki na lunch następnego dnia lub później w tym samym tygodniu. Konsystencja odgrzanego ryżu nie jest taka sama jak w oryginale, ale jest lepsza niż chrupiąca konsystencja ryżu zimnego z wcześniej przygotowanych bułek. Kluczem jest to, aby ryż był minimalnie mikrofalowany (30-60 s), tak aby był nieco powyżej temperatury ciała, a następnie rozjaśnij smak odrobiną octu. Co do innych pomysłów na ponowne wykorzystanie ... Ciepłą zupę dashi lub miso można polać na zimne resztki sumeshi i polać gotowaną rybą lub warzywami.
#3
+2
Nick T
2013-08-06 06:29:49 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Dla innego ujęcia, przez kilka dni przechowywałem w lodówce doprawiony ryż do sushi (Nishiki), podgrzałem go ponownie w kuchence mikrofalowej i uzyskałem zadowalające rezultaty. Konsystencja nie jest tak jednolita, puszysta ani spójna, ale nadal może stanowić przyzwoity obiad z kilkoma uncjami ryby od Twojego sprzedawcy.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo żywności , Mówiąc jako biolog, który zajmuje się hodowlą mikroorganizmów, gotowanie ryżu (gotowanie) zabije ogromną większość bakterii. Nie wszystkie, ale jedyną metodą gotowania, która naprawdę dba o prawdziwą sterylność, są konserwy. Chyba że zostawisz swój ryż w strefie niebezpiecznej (nie tej strefie niebezpiecznej lub tej jeden) przez zbyt długi czas, ilość bakterii, które przeżyły (niewiele), obudziły się (mniej) i rozmnażały, będzie znikoma.

Zasadniczo kup termometr do lodówki i upewnij się, że jest wystarczająco chłodny (2-4 ° C lub 35-39 ° F). Nie tylko do tego, ale do całego jedzenia.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...