Pytanie:
Czy świeży czosnek ma jakieś specjalistyczne zastosowania?
Sam Holder
2010-07-19 17:32:38 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mam trochę świeżego czosnku, który właśnie zebrałem z ogródka działkowego i wysycham. Zauważyłem, że świeży czosnek ma inną konsystencję niż kupiony w sklepie i zastanawiałem się, czy są rzeczy, które bardziej pasują do świeżego czosnku? Czy wolniej piecze się lepiej? Czy lepiej jest używać surowego?

Trzy odpowiedzi:
#1
+7
Electric Monk
2010-07-19 19:00:20 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Uwielbiam świeży (zwany też zielonym) czosnek. Niektóre zastosowania:

  • Aby uzyskać szybki, prosty i pyszny sos do makaronu, posiekaj całą główkę czosnku (ze skórką i wszystkim) i podsmaż na oliwie z oliwek, rozmarynie i papryczkach chili. Dodaj trochę białego wina i zredukuj.
  • Zrób zupę
  • Oczyść całe cebule z brudu, usuń zewnętrzną skórkę, zawiń w folię aluminiową, posyp solą, oliwa z oliwek i tymianek i piecz przez godzinę. Czosnek zamieni się w pastę, którą można następnie wycisnąć i rozprowadzić na świeżych bochenkach chleba.
Uznany za pastę z pieczonego czosnku na świeżym pieczywie
#2
+3
Rowland Shaw
2010-07-19 17:37:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Uważam, że mokry czosnek (jak czasami nazywa się świeżo zebrany czosnek) jest ładniejszym masłem czosnkowym niż jego przechowywany odpowiednik, który można następnie przechowywać „dość długo” bez zepsucia - w zależności od wielkości cebulki , Normalnie używam około dwóch cebulek i trochę łodyg na każdy funt masła (lub pół kilograma). Mam przygotowane masło czosnkowe w lodówce i używałem go na długo, zanim się zepsuło.

#3
+1
user988
2010-07-19 23:28:03 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Odetnij szczyty z kilku cebulek i polej oliwą pieprzową i octem balsamicznym. Piec w temperaturze 450 F przez 30 minut, obierz i jedz!To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...