Pytanie:
jaka jest dobra technika zamrażania jagód?
jcollum
2010-07-17 01:17:44 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wybieram się dzisiaj na wycieczkę do jagód. Chciałbym dostać, powiedzmy, 3 funty jagód i je zamrozić. Problem polega na tym, że kiedy je rozmrażasz, wszystkie są rozwalone i papkowate. Zastanawiam się więc, czy mógłbym je włożyć do piekarnika w temperaturze 150 ° na mniej więcej godzinę i trochę wysuszyć, zanim je zamrozię.

Czy spowodowałoby to wyciągnięcie części wody i mniej eksplozji jagód, gdy woda w nich zamarznie? Jaki jest najlepszy sposób na zamrożenie borówki?

Edycja: lata później kupiłem suszarkę do żywności. Muszę powiedzieć, że suszona borówka jest dużo smaczniejsza niż wcześniej mrożona. Łatwiejsze do przechowywania (użyj torebek ze środkiem pochłaniającym wilgoć) i można je również zmieszać z mieszanką śladową. Może nie jest świetny do pieczenia, ale może możesz je ponownie nawilżyć przez noc, popijając wodą.

Siedem odpowiedzi:
#1
+9
Mia
2010-07-17 01:27:31 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Rozłóż je na tacy w jednej warstwie i najpierw zamrozić na płasko. Po zamrożeniu wlej zamrożone jagody do torby do zamrażarki i przechowuj je w ten sposób. To zadziałało dobrze dla mnie.

Tak, działa to bardzo dobrze w przypadku truskawek. Chłodzą się znacznie szybciej, gdy są wystawione bezpośrednio na powietrze o temperaturze zamrażarki, niż gdy są pakowane razem w plastikową torbę lub coś w tym rodzaju. Nie próbowałem tego dla jagód, ma sens, że na nich też działa.
Nie mając dostępu do ciekłego azotu czy łatwego dostępu do suchego lodu, tym się zajmuję i na mnie też działa świetnie.
#2
+6
Joe
2010-07-17 01:27:31 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Tak szybko, jak to możliwe, ponieważ minimalizuje wzrost kryształków lodu (co powoduje pękanie ścian komórkowych i problem z papką).

Ponieważ większość z nas nie ma dostępu do ciekłego azotu, ja ” d prawdopodobnie spróbuj najpierw schłodzić je w lodówce, a następnie zamrozić suchym lodem, zmiażdżony. Zobacz transkrypcję z Good Eats: Strawberry Sky, w której Alton Brown użył suchego lodu na Strawberries.

Użyłem tej metody do wielu owoców, w tym jagód. Pracuje bardzo dobrze.
Bardzo zainteresowany wypróbowaniem tego, dzięki za sugestię. A teraz zdobyć tani suchy lód i przekonać żonę, że można bezpiecznie trzymać w domu ...
@stephennmcdonald: Mogę dostać bloki w lokalnym Safeway (sieć sklepów spożywczych). Po prostu weź ze sobą rękawiczki i pojemnik, aby nie sublimować w drodze do domu. I naprawdę nie możesz tego przechowywać przez długi czas, chyba że masz * naprawdę * dobrą izolację; ale tego nie będziesz miał i będziesz musiał odpowietrzyć pojemnik, aby nie eksplodował, gdy ciśnienie rośnie, gdy suchy lód zamienia się w gaz.
Wypróbowałem tę metodę suchego lodu. Biorąc pod uwagę nakład pracy, wyniki były rozczarowujące.
#3
+6
justkt
2010-08-10 21:23:25 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Rozłóż je na papierowym ręczniku na noc, aby skórki całkowicie wyschły. Daje to korzyść polegającą na tym, że mrożone jagody nie sklejają się ze sobą, bez konieczności posiadania dużej ilości miejsca w zamrażarce, aby szybko zamrozić je indywidualnie na blasze. Następnie umieść w torebce do zamrażarki i zamroź.

Pamiętaj, że za każdym razem, gdy zamrażasz owoce, płyn rozbija ściany komórkowe podczas rozmrażania, powodując, że otrzymana jagoda będzie bardziej papkowata. Z mojego doświadczenia wynika, że ​​mrożone jagody nie nadają się do jedzenia w pojedynkę. Aby upiec z jagodami, rozmrażaj je, umieszczając je w siatkowym sicie lub kolendrze i pod bieżącą wodą, aż woda będzie czysta z dna (brak pigmentów ze skórki, która może zabarwić Twoje wypieki), a jagody rozmrażają się. Wysusz skórki przed użyciem do pieczenia.

Używając tych technik, ani razu nie miałem żadnego z 30 funtów jagód, które zamroziłem tego lata w zamrażarce i udało mi się zrobić wiele jagodowych wypieków z wyników.

Myślę, że to jest odpowiedź, ponieważ wspomina, że ​​„mrożone jagody nie nadają się do jedzenia w pojedynkę”. Również metoda suchego lodu to duża strata czasu. Może ciekłe N byłoby warte zachodu ...
#4
+3
Ward - Reinstate Monica
2010-07-17 01:26:58 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mamy znajomego, który prowadzi stoisko z owocami, więc każdego roku kupujemy dużo jagód. Nigdy nie myślałem o tym, żeby nie dopuścić do tego, żeby zrobiły się papkowate, po prostu uważam za pewnik, że mrożone są lepiej używane do robienia ciasta jagodowego lub chrupkiego, sosu lub dżemu.

To powiedziawszy, ja myślę, że większe jagody nie pękają tak bardzo. Myję wszystkie jagody, aby pozbyć się wszystkich łodyg lub zmiażdżonych, a następnie suszę je i układam w jednej warstwie na blachach do zamrożenia. Wiem, że kiedy wyciągnąłem niektóre większe jagody z zamrażarki, wydają się być nienaruszone. Może skóra jest trochę bardziej sprężysta, gdy tak bardzo dojrzała?

#5
+3
JustRightMenus
2010-07-17 07:41:56 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Usuń wszystkie liście, łodygi lub skaze jagody. Nie myj jagód, ponieważ spowoduje to twardszą skórkę. Pakuj jagody do pojemników (lub toreb) nadających się do zamrażania, pozostawiając wolną przestrzeń. Uszczelnij i zamroź. Umyj przed użyciem.

Jeśli chcesz zamrozić zmiażdżone lub puree z jagód, najpierw umyj jagody, a następnie zmiażdż / przetrzyj jagody. Wymieszaj około 1 szklanki cukru w ​​każdym litrze jagód. Mieszaj, aż cukier się rozpuści. Pakować do pojemników, pozostawiając wolną przestrzeń; zamrozić i zamrozić.

Jeśli szukasz bezpiecznego sposobu na zamrożenie niemal wszystkiego, zajrzyj do National Center for Home Food Preservation.

#6
+2
Brettski
2010-07-17 02:12:13 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W przypadku zamrażania owoców, im szybciej, tym lepiej. Im szybciej zamrażasz owoc, tym mniejsze są kryształki lodu. Im mniejsze kryształki lodu, tym mniej papkowaty będzie owoc po rozmrożeniu. Najszybszą metodą, jaką znalazłem, jest użycie ciekłego azotu. Rezultaty są zawsze świetne. Pamiętam, że widziałem przykład robienia tego w FoodTV. Zobaczę, czy uda mi się to dla ciebie zlokalizować.

#7
+2
Mom
2013-06-16 06:01:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Myję, przecieram, a następnie wlewam puree do kostek lodu ... to samo do truskawek itp. Używam kostek lodu do różnych rzeczy, wrzucam jedną do zielonej herbaty, topię na naleśniki itp. Pożywny Napój to mieszanka rozpuszczonych kostek jagód, woda i czubata łyżka nasion chia.

Jeśli chcesz całe jagody, po prostu zamroź je w torbie i użyj, opłucz ciepłą wodą i będą tak dobre jak w dniu, w którym zostały zerwane. Mam kilka krzewów borówki i zamrażam i używam przez całą zimę.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...