Pytanie:
Jak nakarmić zakwas?
Elizabeth Schechter
2010-07-17 00:27:56 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Książka kucharska, której używam, mówi mi, jak zrobić zakwas, ale nie jak go karmić po tym, jak wyjmę to, czego potrzebuję do chleba. Co mam zrobić z rozrusznikiem, gdy go użyję? Nie sądzę, żebym wykorzystał to wszystko na raz.

powiązane: http://cooking.stackexchange.com/questions/931/how-can-i-bake-bread-using-a-mother-culture
Pięć odpowiedzi:
#1
+6
Darin Sehnert
2010-07-17 06:58:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kiedy w przeszłości robiłem i używałem przystawek, zazwyczaj podawałem im 1/2 szklanki wody i 1/2 szklanki mąki co drugi dzień. Wyzwanie związane z zakwasami na zakwasie polega na tym, że musisz ich używać regularnie, ponieważ ich objętość oczywiście rośnie, jeśli tylko je karmisz i nie używasz regularnie. Oczywiście przyjaciel, członek rodziny lub sąsiad może być podekscytowany, że możesz się nim z nimi podzielić, ale z drugiej strony ... to trochę jak posiadanie zwierzaka - musisz go karmić!

Zawsze możesz odrzucić część i nakarmić ją, aby utrzymać ją przy życiu. Odpad, tak, ale lepiej niż nie karmienie lub wyrastanie z pojemnika.
#2
+5
Al Crowley
2010-07-20 17:25:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Przystawkę podaję mieszanką 50-50 wody i mąki. Zwykle 1/2 szklanki wody 1/2 szklanki mąki na mały pojemnik. Możesz sprawdzić stosunek. Nie jest krytyczne, aby było idealne.

Jeśli trzymasz przystawkę w lodówce, możesz karmić ją dwa razy w tygodniu w zależności od szczepu drożdży. Możesz to zrobić na oko… jeśli przystawka zacznie wyglądać brzydko, gdy wyjmiesz ją na karmienie, powinieneś karmić ją trochę częściej.

Jedną z rzeczy, które powiem, jest to, że możesz wskrzesić przystawkę, która wydaje się być jadalna. Starter będzie miał mętny płyn na wierzchu ciasta i wytworzy naprawdę silny zapach, jeśli pozwolisz mu trwać zbyt długo. Z mojego osobistego doświadczenia wynika, że ​​w razie potrzeby można wylać wodnisty płyn i część ciasta. Następnie dodaj dobrą karmę mąką i wodą. Ponowne nagromadzenie zajmie trochę więcej czasu niż zwykle. Drożdże to bardzo wytrzymałe stworzenie.

Generalnie, gdy dostaję warstwę bimberu (mętny / szary płyn), stwierdzam, że miesza się on z powrotem, gdy wprowadzam starter do ciepłego i osiąga temperaturę pokojową. Nawet jeśli tego nie zrobi, możesz po prostu dodać go z powrotem. Nie ma potrzeby wylewania. Stosuję się do tej zasady z moim obecnym rozrusznikiem od około 7 lat bez żadnych problemów.
#3
+3
Kyra
2010-07-17 01:18:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wystarczy okresowo dodawać więcej mąki i wody, aby drożdże nie umarły. Możesz dodać więcej, aby zastąpić. Nie musisz podawać startera tak często, jeśli zostawisz go w lodówce, ale przed użyciem musisz pozwolić mu się rozgrzać.

Ten film jest niesamowite do pokazania, jak zrobić i konserwować swój rozrusznik.

#4
+1
Wad Cheber stands with Monica
2017-04-29 10:56:12 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Utrzymanie startera:

Harmonogram karmienia:

Zgodnie z ogólną zasadą: gdy Twój starter jest zdrowy i aktywny, bulgocze, energicznie rośnie i pachnie kwaśno, masz dwie możliwości :

  1. Jeśli przechowujesz starter w temperaturze pokojowej, musisz go karmić dwa razy dziennie. Nie czekaj, aż wyrośnięty starter opadnie przed następnym karmieniem, ponieważ miesza z poziomem ph i może powodować mniejszą aktywność drożdży i bakterii. Podawaj co 12 godzin.

  2. Jeśli przechowujesz przystawkę w lodówce, możesz minąć nawet tydzień między karmieniami. Zimno nie zabije drożdży i bakterii, tylko je spowalnia. Tylko upewnij się, że starter nie zostanie wepchnięty w bardzo zimne miejsce i zamarznij.

Proces karmienia:

Wymieszaj starter, usuń wszystko ale 4 uncje (możesz albo wyrzucić resztę, albo użyć jej do upieczenia). Do pozostałych 4 uncji dodaj 4 uncje mąki i 4 uncje oczyszczonej lub butelkowanej wody (chlor w wodzie z kranu jest szkodliwy dla drożdży i bakterii, a większość filtrów usuwa chlor smak , ale nie cały chlor ). Rozrusznik temperatury pokojowej pobiera wodę o temperaturze pokojowej; chłodzony starter dostaje letnią wodę. Mieszaj, aż nie pozostanie sucha mąka. Przykryj nieszczelną pokrywką. Przystawki schłodzone muszą pozostać w temperaturze pokojowej przez kilka godzin po karmieniu, aby drożdże i bakterie miały szansę się obudzić i zjeść.

Po wyjęciu części przystawki w celu upieczenia chleba, resztę nakarmisz tak jak zwykle, ale być może trochę więcej mąki i wody niż zwykle, jeśli zostanie Ci mniej niż 4 uncje.

Można tego uniknąć, planując z wyprzedzeniem. Dzień wcześniej, kiedy chcesz upiec, kiedy go nakarmisz, włóż wyjętą starterkę do miski i też ją nakarm. Twoja podstawowa partia startera nie zostanie wyczerpana, a będziesz miał dużo startera do wypieku.

#5
  0
Frankie
2010-07-20 11:39:35 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie robię zakwasu w ciepłe dni, marnuje się za dużo mąki. W chłodniejszych miesiącach używam połowę startera raz w tygodniu, a następnie dodaję 1 szklankę mąki i jedną szklankę wody i obserwuję, jak mieszanka, gdy przestaną pojawiać się bąbelki (użyj ceramicznej miski z przezroczystym szklanym blatem), albo przygotuje kolejną porcję chleb lub wylej połowę zakwasu i dodaj 1 szklankę mąki i 1 szklankę wody. To odświeżanie startera jest związane z temperaturą; im jest cieplejsze, tym szybciej działają drożdże i tym częściej trzeba je odnawiać. Trzymam swoje na podłodze w chłodnej części kuchni. Jeśli widzisz różowy starter, rzuć go i zacznij od nowa.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...