Pytanie:
Po czym poznać, że burger z indyka jest w pełni ugotowany?
Mike Sherov
2010-07-21 04:10:22 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W ten weekend miałem grilla i jestem dumny ze swoich umiejętności grillowania ... z wyjątkiem burgerów z indyka. Gotuj je zbyt krótko, a zagrażasz swoim gościom. Gotuj je zbyt długo, a bardzo wyschną.

Mogę wizualnie powiedzieć, kiedy obrócić burgera (ponieważ soki wychodzą na powierzchnię), ale czy są jakieś wizualne wskazówki, kiedy obrócić burgera z indyka, a kiedy zdjąć go z grilla?

Dwa odpowiedzi:
#1
+6
hobodave
2010-07-21 04:46:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Używam termometru z natychmiastowym odczytem. To zdecydowanie najprostsza metoda.

Używam komercyjnego wodoodpornego termometru cyfrowego Taylor 9842. Jak twierdzi Darin, fotografujesz za 165 ℉ za turcja.


Mój stary Taylor zmarł kilka tygodni temu. Po przeczytaniu entuzjastycznych recenzji z Cooks Illustrated i rekomendacji Altona Browna, wyszedłem i dostałem Thermoworks Thermapen. To niesamowite!

165 stopni to temperatura, do której będziesz dążyć.
czy przez „natychmiastowy odczyt” masz na myśli po prostu cyfrowy termometr, który wkładasz do boku mięsa podłączonego do cyfrowego wyświetlacza?
@Ben: Zaktualizowałem moją odpowiedź tą, której używam. Nie jest „przewodowy”, wyświetlacz jest bezpośrednio na sondzie. Po prostu włóż go i naciśnij przycisk. Możesz nawet skalibrować go szklanką wody z lodem, używając małej śruby z boku.
cokolwiek mogę zrobić poza termometrem?
@Mike: Biorąc pod uwagę, że mówimy tutaj o unikaniu salmonelli, użyłbym tylko termometru ... Uważaj również, aby nie zanieczyścić krzyżowo wołowiny, której prawdopodobnie nie będziesz gotować do 165.
#2
+4
Darin Sehnert
2010-07-21 20:06:54 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Oprócz termometru możesz użyć metody „dotykowej”, która wymaga przyzwyczajenia i jest trudna do wyjaśnienia za pomocą tekstu:

Dotknij kciukiem czubkiem palca serdecznego. Następnie palcem wskazującym drugiej ręki dotknij mięsistej części między kciukiem a palcem wskazującym ręki, która dotyka palca serdecznego i kciuka. Mięsista część powinna być bardziej jędrna niż miękka, tak właśnie powinno się czuć średnio-dobrze w mięsie. Jeśli twój burger z indyka wygląda tak samo, należy to zrobić.

Jeśli chodzi o inne wypieczenie przy użyciu tej metody:

-Ręcznie otwarte luźno = rzadko

- palec wskazujący przy kciuku = średnio wysmażony

- palec środkowy przy kciuku = średni

- palec środkowy przy kciuku = średnio dobrze

- mały palec przy kciuku = dobrze gotowe (inaczej „skóra butów”)

Zauważ, że u niektórych osób może wystąpić bardzo niewielka różnica w jędrności zmian mięśniowych podczas zmiany palców, więc jest to coś, co naprawdę wiąże się głównie z doświadczeniem u większości osób używających „metoda dotykowa”.

Dotyczy to tylko pojedynczych kawałków / hamburgerów itp. Pieczeń i całe ptaki wymagają termometru.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...