Pytanie:
Jakie są dobre sposoby pieczenia papryki
AttilaNYC
2010-07-21 06:56:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Szukam bezpiecznej metody usuwania skóry

Cztery odpowiedzi:
#1
+9
VoutilaD
2010-07-21 07:05:08 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jeśli masz zasięg gazowy, po prostu zapal palnik. Przygotuj szczypce, jeśli nie możesz położyć papryki na odpowiedniej wysokości nad płomieniem. (Prawdopodobnie i tak będziesz chciał, żeby odwrócili pieprz.)

Gdy dostatecznie poczerniały (i nie przejmuj się ogniem) wrzuć do papierowej torby i zamknij ją. Pozwól mu odpocząć, a ciepło resztkowe wewnątrz pieprzu będzie nadal odparowywać go od wewnątrz.

Po ostygnięciu usuń skórkę.

Możesz użyć wody do schłodzenia lub pomocy usuń skórkę, ale możesz zmyć trochę aromatycznych olejków.

Wolę tę metodę, ponieważ pozwala mi ona cały czas mieć oko na paprykę, zamiast patrzeć na ukrytego brojlera. Dodatkowo możesz mieć pewność, że pieczeń będzie równomierna.

#2
+3
bmargulies
2010-07-21 07:03:56 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Oto procedura, której używam:

  1. usmaż lub grilluj paprykę dookoła, aż poczerniała i pokryła się pęcherzami.
  2. natychmiast wrzuć do garnka na tyle dużego, aby się zmieścił. >
  3. szczelnie zakryj garnek
  4. zaśpiewaj dwa przeciwko jakiejś szanty morskiej (naprawdę żartuj, poczekaj 5 minut)
  5. usuń paprykę i odkryj, że możesz łatwo zeskrobać poczerniałą, spaloną skórę.
#3
+1
kiamlaluno
2010-07-21 07:03:09 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Pieczę je w piekarniku, aż skóra zacznie ciemnieć (a właściwie czernieje). Następnie wkładam je do papierowej torby do ostygnięcia. Skórki łatwo się zsuwają. Nie jestem pewien, czy plastikowe torby będą działać, ale papierowe spisują się dobrze.

Mam nadzieję, że to pomoże.

Nie próbowałem plastiku, ale przypuszczam, że sam nie ostygnie prawie tak szybko, jak nie pozwoli na ucieczkę gorącego, wilgotnego powietrza. To samo można by prawdopodobnie powiedzieć o folii, jeśli jest ciasno owinięta, najlepiej byłoby pominąć płukanie, aby zapobiec zmywaniu niektórych smaków uwalnianych podczas pieczenia. Czasami po prostu nie mogę się doczekać, jeśli źle zrobię coś ważnego.
Zgadzam się z nie spłukiwaniem smaków. Nigdy nie płuczę swojego. Drobne kawałki skóry dodają całości smaku i wyglądu (może to tylko ja).
#4
+1
hobodave
2010-07-21 07:04:44 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jeśli masz kuchenkę gazową, upiecz je na płycie kuchennej. Po prostu umieść pieprz bezpośrednio w płomieniu i obracaj go, gdy zaczerwieni się. Po całkowitym zwęgleniu pieprzu zawiń go w folię aluminiową. Pozostaw do ostygnięcia na około 15 minut, a następnie zdrap zwęglone skórki i ciesz się.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...