Pytanie:
Dlaczego miód przechowywany wraz z grzebieniem utrzymuje się dłużej?
acrosman
2010-07-19 15:39:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Niedawno odkryłem, że miód przechowywany w pojemnikach z grzebieniem nie wydaje się krystalizować (a na pewno nie tak szybko, jak przechowywany bez). Jaki mechanizm to powoduje? Czy przechowywanie za pomocą grzebienia ma prawdziwą wadę?

Trzy odpowiedzi:
#1
+9
iwein
2010-07-19 17:15:02 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Pszczoły dodają do miodu enzymy, które zapobiegają krystalizacji. Enzymy te są niszczone przez wiele technik przetwarzania, takich jak podgrzewanie, ale takie techniki również niszczą fizycznie grzebień, więc nie są używane na miodzie znajdującym się w grzebieniu.

Ten rodzaj miodu jest czasami nazywany także surowym miodem .

Na marginesie, miód kandyzowany nadaje się do spożycia. Jeśli chcesz pozbyć się kryształów, możesz to łatwo zrobić, lekko podgrzewając słoik.

Czyli miód oddzielany (tylko) przez wirówkę powinien trwać dłużej niż inne?
Cóż, nie do końca, surowy miód nie krystalizuje się tak szybko, ale ogrzewanie ma również na celu jego sterylizację. Krystalizowany miód nadaje się do spożycia jeszcze przez długi czas. Może surowy miód zepsuje się w inny sposób wcześniej, ale jestem pewien, że zajmie to wieki. Http://www.chabad.org/library/article_cdo/aid/54872/jewish/Fifty-Year-Old-Honey. htm
#2
+3
ant
2010-07-19 20:53:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kochanie, technicznie rzecz biorąc, nigdy się nie psuje. znaleźli go w egipskich grobowcach i nadal jest „dobry”.

#3
+1
Ben
2010-07-19 20:11:56 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie jest to odpowiedź na twoje pytanie, ale jeśli trochę podgrzejesz skrystalizowany miód, ponownie się upłynni i pozostanie płynny przez pewien czas - prawie tak długo, jak długo krystalizował się za pierwszym razem.

Wspomniano również tutaj: http://cooking.stackexchange.com/questions/1122/can-i-prevent-honey-from-congealing-hardening-in-the-pantry


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...