Pytanie:
Najszybszy sposób na ugotowanie pieczonego ziemniaka?
Mark Davidson
2010-07-17 00:40:19 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Pieczone ziemniaki są świetne, jak wszyscy wiedzą, ale jaki jest najszybszy sposób ich ugotowania (oczywiście z zachowaniem smaku).

Zwykle robię około 10 minut w kuchence mikrofalowej, a następnie w piekarniku, aż wierzch zacznie się chrupać.

Ale czy jest lepszy sposób?

Miotacz ognia.
Siedem odpowiedzi:
#1
+11
Chris Simpson
2010-07-17 00:58:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Grillowanie / smażenie ziemniaków po ich wyjęciu z kuchenki mikrofalowej jest szybsze niż pieczenie i zapewnia taką samą chrupkość na zewnątrz.

Jeśli jednak wolisz pieczone ziemniaki, możesz to przyspieszyć, wkładając duży metalowy szpikulec do ziemniaka w piekarniku

Brzmi jak dobry pomysł. Będę musiał spróbować.
Jeśli chodzi o pomysł na „osiąganie tego samego chrupiącego z zewnątrz”, cóż, byłby o wiele ładniejszy świat, gdyby tak się stało, ale niestety tak nie jest. To jedna z tych sytuacji, w których „jedzenie + ciepło + czas” faktycznie wymaga czasu.
#2
+5
Vecta
2010-07-17 00:50:35 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mikrofalówka byłaby najlepszym rozwiązaniem. Nie zapomnij najpierw zrobić w nim dziur.

Oto instrukcja krok po kroku: http://www.wikihow.com/Bake-a-Potato-in-the-Microwave

1+ ale dodałabym, żeby ziemniak włożyć pod grill w piekarniku na chwilę podgrzewać, aby uzyskać chrupiącą skórkę
#3
+3
Dave Griffith
2012-01-08 08:04:45 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zwykle chodzi mi o szybkie gotowanie, ale w przypadku pieczonych ziemniaków to błąd. Nawet standardowe przepisy, które można znaleźć, nie gotują ich wystarczająco długo. Olej, sól, zawiń w folię aluminiową i piecz w temperaturze 425F przez dwie godziny. Tak. Naprawdę. Otrzymasz wspaniały smak (dzięki karmelizacji, suszeniu itp.), Którego te przepisy mikrofalowe nie są w stanie zapewnić.

To 220 ° C, z czego dwie godziny je spalą! W tej temperaturze nie należy niczego gotować dłużej niż kilka minut
Naprawdę, szczerze, spróbuj. Otrzymujesz ziemniaki z chrupiącymi, suchymi skórkami, karmelizowanymi na około 1/8 cala i lekkim, puszystym wnętrzem. Najpierw posol je i posol, ale poza tym po prostu zaufaj. Standardowe przepisy i temperatura niedogotowane ziemniaki przestępczo.
Zgadzam się z długim czasem gotowania pieczonych ciastek. Wolę jednak 180 ° C przez 1,5 godziny bez folii. To, że _ umiesz_ coś szybko ugotować, nie oznacza, że ​​powinieneś.
#4
+1
Tim Gilbert
2010-07-27 07:42:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kuchenka mikrofalowa działa najszybciej. Nie pasuje do delikatnej skóry, którą masz owiniętą folią i przyklejoną do grilla, ale jest wystarczająco wygodny, nadal go używam przez większość czasu.

#5
  0
Jacob R
2010-07-17 00:46:31 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kuchenka mikrofalowa to zdecydowanie najszybszy sposób.

Lubię gotować moje pieczone ziemniaki w kuchence mikrofalowej tylko wtedy, gdy piekarnik jest wolny.

#6
  0
Janelle
2010-07-17 00:49:53 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wstępne gotowanie w kuchence mikrofalowej podczas rozgrzewania piekarnika działa dobrze, jeśli zaraz po umyciu ziemniak owinie się jedną lub dwiema folią foliową, tak aby nadal był wilgotny. Zwykle staram się odwrócić ziemniaka po 5 minutach, aby uzyskać równomierne upieczenie.

pamiętaj, aby zachować szczególną ostrożność podczas zdejmowania plastikowej folii przed umieszczeniem w zwykłym piekarniku - rozszerzy się w kuchence mikrofalowej, a następnie skurczy się, gdy tylko ją wyjmiesz.
plastikowe opakowanie?? ewww rak ...
@user18780 Plastikowa folia jest bezpieczna w kuchence mikrofalowej, jeśli tak napisano na pudełku. Zobacz na przykład http://www.snopes.com/medical/toxins/cookplastic.asp.
#7
  0
bobbyz
2013-08-12 02:56:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Lubię najpierw gotować ziemniaki w kuchence mikrofalowej, a następnie zawijać je w folię i położyć na grillu. zawijasz je i przygotowujesz do grillowania „zanim” ludzie przyjdą zjeść…

A do ludzi, którzy mówią, że gotowanie w wysokich temperaturach przez tak długi czas jest złe ... HA .. Zwykliśmy rzucać ziemniaki na biwaku w żarze, wykop je chwilę później i muszę przyznać, że to najlepszy ziemniak na świecie .. I fajnie jest znaleźć tego, którego przegapiłeś następnego dnia, aby zobaczyć skorupkę ziemniaka bez niczego pośrodku tego ..To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...