Pytanie:
Jak zrobić masło domowej roboty?
zachary
2010-07-24 16:25:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Czy ktoś próbował tego wcześniej i jaki był wynik?

Jakie są kroki oraz jakich składników i narzędzi kuchennych potrzebuję?

Ponieważ istnieje ograniczenie dotyczące maszyn, nie jest to dokładny duplikat, ale równie dobrze może być, ponieważ technika słoika (bez przedmiotu do poruszania, o którym wspomniał @sqillman) została tam opisana, więc odpowiedź jest skuteczna.
Cztery odpowiedzi:
#1
+13
Iuls
2010-07-24 17:25:14 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Weź podwójną śmietanę (potrzebujesz 48% tłuszczu mlecznego, który jest trudny do zdobycia w USA poza rynkiem specjalistycznym; ciężka śmietana zawiera 30-40% tłuszczu mlecznego) i wstrząśnij nią. Na zawsze. Mówiąc dokładniej, po zamknięciu podwójnej śmietanki w, powiedzmy, słoiku z dżemem, potrząśnij nim, aż usłyszysz rozchlapywanie formującego się masła (co zajmie od 15 minut do godziny); spuść płyn, a następnie spłucz masło, aż woda wyraźnie na nie spłynie. Wyciśnij masło (używam do tego szmatki do sera lub lnianej serwetki), aby pozbyć się nadmiaru płynu (nadmiar płynu może doprowadzić do jełczenia), uformuj w kostkę i zawiń w woskowany papier.

#2
+7
squillman
2010-07-29 07:06:38 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Tradycyjnym sposobem, którego nauczyłem się, gdy dorastałem, jest robienie tego w słoiku, ale daje to mniejsze ilości, więc możesz to robić częściej.

Zasadniczo napełniasz szklany słoik (konserw słoik lub coś podobnego) z ciężką śmietaną i włóż do niego małą kulkę. Możesz użyć wszystkiego, co pozostanie czyste, tylko po to, aby zapewnić pobudzenie. Przez chwilę potrząsaj słoikiem. Po chwili zobaczysz, że zaczyna się formować, gdy tłuszcz maślany i maślanka rozdzielają się. Kontynuuj potrząsanie, aż uzyskasz stałą masę masła. Nadal będzie płyn, czyli maślanka. Reszta będzie masłem. W razie potrzeby możesz dodać szczyptę soli. Gdy masz już jedną stałą masę masła, pozbądź się maślanki. Możesz go zapisać i wykorzystać do innych przepisów (naleśniki, ciastka itp.). Przy użyciu kufla śmietany masło całkowicie się uformowało po 10-15 minutach.

Jestem pewien, że istnieją inne sposoby na wymieszanie. Mikser na niskich obrotach prawdopodobnie załatwi sprawę, ale oczywiście musisz uważać na plusk.

#3
+3
Pointy
2010-07-24 17:30:59 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jeśli masz mikser stojący Kitchenaid (lub przypuszczam, że jakikolwiek inny mikser stojący) z przystawką „łopatkową” (jak „K” w Kitchenaid; coś, co nie przypomina trzepaczki), możesz zrobić masło to przy najniższej prędkości. Oczywiście na początku się rozchlapie.

Z mojego doświadczenia wynika, że ​​masło zrobione z ciężkiej śmietany kupionej w sklepie nie smakuje tak wyjątkowo, jak mogłoby się wydawać. Dobrej jakości masło „hodowlane”, jeśli możesz je znaleźć, ma dużo bardziej maślany smak.

Teraz, jeśli możesz kupić podwójną śmietanę z lokalnej mleczarni (która w USA może być wątpliwie legalne, jeśli zależy ci na takich rzeczach), to jestem pewien, że można zrobić naprawdę dobre masło.

Dostaję niepasteryzowaną śmietanę z lokalnej mleczarni. Mówi, że to podwójna śmietana, ale jest wystarczająco gruba, aby się nie rozlać, jeśli odwrócisz otwarty garnek, więc myślę, że jest to dużo więcej niż 48% tłuszczu mlecznego. I robi całkiem dobre (jeśli drogie) masło.
#4
+2
jmary
2017-06-05 12:59:44 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Idź do farmera i powiedz mu, żeby sprzedał ci trochę śmietanki wyekstrahowanej ze świeżego mleka.

W domu potrząśnij nią robotem kuchennym, tak długo, jak potrzeba, ale w pewnym momencie tekstura zmieni się w masło. Możesz dodać trochę soli lub nie.

To tradycyjny sposób wytwarzania najlepszego, autentycznego, smacznego masła. Wszystko, co przechodzi przez jakąkolwiek fabrykę, nigdy nie będzie tak smakować.

Przetwarzaj masło w chłodnym miejscu i przechowuj masło w lodówce: nie wytrzyma tak długo, jak w supermarkecie.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...