Pytanie:
Jak powstaje napój brzoskwiniowy?
Fanzoo
2010-07-17 21:40:19 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Byłem w lokalnym pubie piwnym i zrobili napój brzoskwiniowy. Mam 5 galonów beczek do węglanowania, ale jak się robi napój brzoskwiniowy?

Trzy odpowiedzi:
#1
+5
Joel Spolsky
2010-07-18 03:43:00 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Syrop brzoskwiniowy Torani!

Picture of Torani Peach Syrup

Jest łatwo dostępny w Internecie lub w sklepach z kawą. Link do Amazon

#2
+3
Adam Shiemke
2010-07-17 21:50:31 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nigdy nie widziałem przepisu, ale podejrzewam, że był robiony tak samo, jak większość innych napojów gazowanych: syrop brzoskwiniowy + woda gazowana.

Syrop można kupić w miejscach, które sprzedają go do przyrządzenia rożki śnieżne, ale to może być droższe niż zrobienie własnego (smak brzoskwini + trochę kwasu + cukier).

Powodzenia.

Kiedy mówisz „trochę kwasu”, co to oznacza? Jaki kwas? Masz jakiś pomysł na proporcje wody, ekstraktu smakowego i „kwasu”? Czy muszę też dodawać cukier?
Potrzebujesz cukru, jeśli robisz własny od podstaw. Jeśli używasz syropu, wystarczy poeksperymentować ze stężeniem i nie potrzebujesz niczego więcej. Kwas jest zwykle cytrynowy, patrz składniki Syropu Brzoskwiniowego Torianai.
#3
+2
Brendan Long
2010-07-17 21:48:12 UTC
view on stackexchange narkive permalink

To prawdopodobnie jeden z nich zmieszany z wodą gazowaną:

  • Prosty syrop i sztuczny aromat brzoskwiniowy

  • Skoncentrowany sok brzoskwiniowy ( prawdopodobnie z dodatkiem cukru)To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...